Ako vyriešiť problémy s Wi-Fi v aktualizácii systému Windows 10 z októbra 2018

Aktualizácia systému Windows 10 z októbra 2018 môže prerušiť vaše pripojenie Wi-Fi a tu sú štyri spôsoby, ako tento problém vyriešiť, aby ste sa dostali späť online.

->

Napriek tomu Aktualizácia z októbra 2018 (verzia 1809) zlepšuje mnohé oblasti systému Windows 10, bez ohľadu na verziu sa zdá, že používatelia majú počas procesu inovácie vždy problémy, ktoré ovplyvňujú pripojenie Wi-Fi – napríklad pomalé rýchlosti Wi-Fi, nemožnosť pripojenia k bezdrôtovej sieti, chýbajúce konfigurácie alebo sieťový adaptér nefunguje.Tieto problémy sa zvyčajne dajú vysledovať v súvislosti s kompatibilitou ovládačov, chybami alebo zmenami konfigurácie, ktoré môžu byť dôsledkom novej verzie, no niekedy môžu problémy s pripojením spôsobiť aj iné faktory. Počas procesu aktualizácie môže dôjsť k poškodeniu ovládača pre adaptér Wi-Fi. Pravdepodobne nemáte nainštalovaný najnovší ovládač, ktorý náhodou fungoval s predchádzajúcou verziou, ale nefunguje s novým vydaním. Môžu sa vyskytnúť problémy s konfiguráciou a množstvo ďalších vecí.

V tomto sprievodca , naučíte sa niekoľko spôsobov, ako vyriešiť problémy s Wi-Fi po inštalácii Aktualizácia systému Windows 10 z októbra 2018 .

Ako opraviť Wi-Fi pomocou nástroja na riešenie problémov so sieťovým adaptérom

Windows 10 má v aplikácii Nastavenia nástroj na riešenie problémov, ktorý automaticky opraví najbežnejšie problémy s bezdrôtovými a inými sieťovými adaptérmi.

Ak chcete použiť nástroj na riešenie problémov so sieťovým adaptérom, postupujte takto:

 1. Otvorené nastavenie .

 2. Kliknite na Aktualizácia a zabezpečenie .

 3. Kliknite na Riešenie problémov .

 4. Vyberte Sieťový adaptér možnosť.

 5. Kliknite na Spustite nástroj na riešenie problémov tlačidlo.

  Poradca pri riešení problémov so sieťovým adaptérom

  Poradca pri riešení problémov so sieťovým adaptérom

 6. V tomto prípade vyberte sieťový adaptér, ktorý chcete opraviť Wi-Fi .

  Sprievodca sieťovým adaptérom

  Sprievodca sieťovým adaptérom

 7. Kliknite Ďalšie začať proces.

Nástroj na riešenie problémov nájde problém s Wi-Fi na vašom zariadení a pokúsi sa ho vyriešiť. Po dokončení procesu otvorte webový prehliadač a skúste sa pripojiť online. Ak všetko opäť funguje, máte hotovo. Ak to stále nefunguje, skúste nasledujúcu metódu.

Ako opraviť Wi-Fi pomocou resetovania sieťového adaptéra

Windows 10 tiež obsahuje nástroj na odstránenie a preinštalovanie sieťových adaptérov, ktorý obnoví všetky sieťové komponenty na predvolené nastavenia, čo môže pomôcť vyriešiť nízke rýchlosti alebo problémy pri pokuse o pripojenie online.

Ak chcete resetovať adaptér Wi-Fi, postupujte takto:

 1. Otvorené nastavenie .

 2. Kliknite na Sieť a internet .

 3. Kliknite na Postavenie .

 4. Kliknite na Obnovenie siete odkaz.

  Možnosť obnovenia siete v aktualizácii systému Windows 10 z októbra 2018

  Možnosť obnovenia siete v aktualizácii systému Windows 10 z októbra 2018

 5. Kliknite na Resetovať teraz tlačidlo.

  Obnovenie siete Windows 10

  Obnovenie siete Windows 10

 6. Kliknite Áno na potvrdenie.

 7. Kliknite na Zavrieť tlačidlo.

 8. Reštartujte počítač.

Pomocou tejto metódy možno budete musieť preinštalovať ďalší sieťový softvér, ako je napríklad klient VPN alebo softvér virtuálneho prepínača. Okrem toho sa budete musieť manuálne znova pripojiť k akejkoľvek bezdrôtovej sieti, čo môže vyžadovať zadanie hesla.

Nižšie si môžete pozrieť video tutoriál, kde nájdete podrobnejšie kroky na opravu bezdrôtového adaptéra v systéme Windows 10.

Ak všetko opäť funguje, máte hotovo. Ak to stále nefunguje, skúste nasledujúcu metódu.

Ako opraviť ovládač aktualizácie sieťového adaptéra Wi-Fi

V prípade, že máte stále nízke rýchlosti Wi-Fi alebo problémy s pripojením na internet, je možné, že na vašom zariadení nie je spustená najnovšia verzia ovládača.

Tento problém môžete vyriešiť stiahnutím a inštaláciou najnovšieho ovládača z webovej stránky podpory výrobcu sieťového adaptéra.

Rýchly tip: Ak neexistuje aktualizácia pre sieťový adaptér, skontrolujte, či existuje beta verzia pripravovaného vydania, pretože môže fungovať len s novou verziou systému Windows 10.

Zvyčajne chcete použiť ich pokyny na inštaláciu najnovšej verzie ovládača, ale ovládač si môžete stiahnuť a potom použiť tieto kroky:

 1. Otvorené Štart .

 2. Hľadať Správca zariadení , kliknutím na horný výsledok otvorte prostredie.

 3. Rozbaľte Sieťové adaptéry skupina.

 4. Kliknite pravým tlačidlom myši na adaptér Wi-Fi a vyberte položku Aktualizujte softvér ovládača možnosť.

  Aktualizujte ovládač pre sieťový adaptér

 5. Kliknite na Vyhľadajte v mojom počítači softvér ovládača možnosť.

  Vyberte spôsob inštalácie softvéru ovládača sieťového adaptéra

 6. Kliknite na Prehľadávať možnosť nájsť ovládač adaptéra.

 7. Skontrolovať Zahrnúť podpriečinok možnosť.

 8. Kliknite na Ďalšie tlačidlo.

  Nainštalujte ovládač adaptéra Wi-Fi v systéme Windows 10

Niekedy, keď nič nefunguje, môžete tiež vyskúšať ešte staršiu verziu ovládača adaptéra Wi-Fi, napríklad tie, ktoré sú navrhnuté pre Windows 8.1 alebo Windows 7, ktoré môžu problém dočasne vyriešiť, kým nedôjde k trvalej oprave.

Ako sa vrátiť k predchádzajúcej verzii systému Windows 10

Ak máte stále problémy s pripojením, je pravdepodobné, že v novej verzii systému Windows 10 alebo v sieťovom adaptéri môže byť chyba a možno budete musieť počkať, kým nebude k dispozícii aktualizácia pre adaptér alebo operačný systém.

Ako poslednú možnosť sa môžete vrátiť k predchádzajúcej verzii systému Windows 10, kým sa problém s Wi-Fi nevyrieši.

Ak chcete odinštalovať aktualizáciu Windows 10 z októbra 2018 zo svojho zariadenia, postupujte podľa pokynov vo videonávode nižšie.

Balenie vecí

Tiež je dobré skontrolovať nastavenia adaptéra Ovládací panel > Sieť a internet > Sieťové pripojenia a otvorte vlastnosti adaptéra. V minulosti sa objavili správy o deaktivácii nastavení TCP a obnovení nastavení DNS po inovácii. Okrem toho by ste mali vždy reštartovať smerovač, aby ste zistili, či to pomôže vyriešiť problémy s pomalou rýchlosťou Wi-Fi alebo s pripojením podľa vyššie uvedených krokov.

Prípadne sa môžete pripojiť aj online pomocou káblového pripojenia pomocou ethernetového adaptéra. Ak váš laptop neobsahuje port na pripojenie sieťového kábla, môžete získať adaptér od spoločnosti Amazon.

Inštalácia novej verzie systému Windows 10 by mala byť jednoduchým procesom, ale ak sa vyskytnú nejaké chyby, chyby alebo akýkoľvek iný problém, s ktorým neviete prísť na to, svoje otázky môžete odoslať v Pureinfotech fóra získať pomoc.