Ako opraviť Neidentifikovaná sieť, žiadny prístup na internet, chyba v systéme Windows 8.1

Tu je rýchla oprava na vyriešenie problémov s neidentifikovanou sieťou, ktoré spôsobujú, že systém Windows nemá prístup na internet. Táto príručka funguje v systémoch Windows 10, 8.1 a 7.

->

Nedávno som si kúpil nový smerovač do kancelárie, ale po chvíli môjmu notebooku so systémom Windows 8.1 začalo po prebudení z režimu spánku alebo hibernácie strácať internetové pripojenie. Prvá vec, ktorú som si všimol, bola, že ikona bezdrôtového pripojenia na systémovej lište začne zobrazovať žltý výkričník odhaľujúci správu Neidentifikovaná sieť (bez prístupu na internet).Rýchlym riešením, ktoré vždy fungovalo, bolo otvoriť sieťové pripojenia v ovládacom paneli, kliknúť pravým tlačidlom myši na príslušný adaptér Wi-Fi a vybrať Zakázať a Povoliť ešte raz. Ale robiť tento postup takmer na dennej báze sa stáva zbytočnou prácou. Našťastie existuje trvalá oprava neidentifikovanej siete alebo bežne sa vyskytujúceho problému s obmedzeným prístupom v systéme Windows 8.x, stačí postupovať podľa nižšie uvedených krokov.

Ako opraviť neidentifikovanú sieť v systéme Windows 8.1

 1. Použi Kláves Windows + R pre otvorenie Run napíšte ncpa.cpl a stlačte Zadajte otvoriť Sieťové pripojenia stránku v systéme Windows.

 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na bezdrôtový adaptér a vyberte Vlastnosti .

 3. Na vytváranie sietí kliknite na kartu Konfigurovať tlačidlo.

 4. Kliknite Správa napájania , nezabudnite zrušiť začiarknutie Umožnite počítaču vypnúť toto zariadenie, aby ste ušetrili energiu .

 5. Kliknite OK .

  Karta Správa napájania systému Windows pre bezdrôtovú sieť

 6. Kliknite pravým tlačidlom myši na bezdrôtový adaptér a vyberte Vlastnosti .

 7. Na vytváranie sietí a kliknite na tlačidlo Zdieľanie .

 8. V časti Zdieľanie internetového pripojenia skontrolujte, či je Umožnite ostatným používateľom siete pripojiť sa prostredníctvom internetového pripojenia tohto počítača je NIE vybraný.

 9. Kliknite OK dokončiť úlohu.

  Karta Zdieľanie Vlastnosti Wi-Fi v systéme Windows

Toto skutočne natrvalo vyriešilo môj problém s bezdrôtovým pripojením v mojom počítači so systémom Windows. Teraz prešlo niekoľko dní bez straty sieťového pripojenia a zdá sa, že žltý výkričník je minulosťou.

Stojí za zmienku, že tieto pokyny by mali fungovať aj pre Windows 7 a Windows 8.0, ak však máte problémy s Wi-Fi so zariadením Surface Pro 3, všimnete si, že karta Power Management vo vlastnostiach Wi-Fi chýba. V tomto prípade sa teda uistite, že máte nainštalovanú najnovšiu aktualizáciu firmvéru, pretože spoločnosť sa už nejaký čas snaží vyriešiť problém s bezdrôtovým adaptérom Surface.