Ako opraviť pomalé bezdrôtové pripojenie Surface Pro 4

Ak váš Surface Pro 4 trpí pomalým pripojením Wi-Fi, použite toto riešenie na zvýšenie rýchlosti siete.

->

Bezdrôtové siete môžu mať niekedy nepredvídateľné problémy s pripojením, pretože existuje veľa faktorov, ktoré môžu ovplyvniť silu signálu. Môže sa vyskytnúť problém s vaším smerovačom, prostredím okolo vašich zariadení, problémami s anténou, ovládačmi a iným typom softvéru alebo bezdrôtovým adaptérom. Ak však máte Surface Pro 4 a spozorujete pomalé bezdrôtové pripojenie, pravdepodobne ste narazili na známy problém, ktorý má za následok pomalé pripojenie k sieti Wi-Fi s konkrétnymi prístupovými bodmi.

Tento problém sa prvýkrát objavil v fóra spoločnosti Microsoft , kde majiteľ Surface Pro 4 vysvetlil, že počas a Speedtest.net otestujte internetové pripojenie vyskočilo zo 17 mbitov a potom kleslo na menej ako 2 mbit. Používateľ JymMuller tiež podrobne uviedol, že má dvojpásmový modem Comcast Wi-Fi s rýchlosťou až 150 mbit.

V odpovedi Joe, zamestnanec Microsoftu, odhalil, že ide o známy problém na tabletoch Surface Pro 4, kde si majitelia všimnú pomalú priepustnosť pri konkrétnych prístupových bodoch. Problém je špecifický pre agregáciu vrstvy MAC (AMSDU cez AMPDU) a ovplyvňuje iba malú podmnožinu prístupových bodov. Pracujeme na oprave pre nadchádzajúcu aktualizáciu. Kým nebude k dispozícii oprava, aktualizujte nastavenie kľúča databázy Registry, aby ste tento problém vyriešili.

Joe odporúča, aby ste svoj bezdrôtový adaptér Surface Pro 4 nikdy nevracali späť na predchádzajúcu verziu. Tablet obsahuje novú technológiu ovládačov s názvom WDI pre Windows 10 a ovládače bez WDI nebudú správne fungovať.Ak teda máte Surface Pro 4 a máte pomalé bezdrôtové pripojenie, môžete vyskúšať nasledujúce riešenie.

Dôležité: Upozorňujeme, že úprava databázy Registry môže spôsobiť problémy vo vašom systéme. Predpokladá sa, že viete, čo robíte, a že ste si pred vykonaním týchto pokynov vytvorili úplnú zálohu počítača. Boli ste varovaní!

Zvýšte Wi-Fi pripojenie zariadenia Surface Pro 4

  1. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je otvoriť register ako správca, jednoducho napísať regedit do vyhľadávacieho poľa na paneli úloh a stlačte Zadajte .

  2. Prejdite na nasledujúcu cestu:    HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001Servicesmrvlpcie8897
  3. Nájdite položku označenú TXAMSDU . Dvakrát klepnite a upravte hodnotu z 1 do 0 .

  4. Reštartujte počítač so systémom Windows 10 a dokončite toto riešenie.

Ak všetko funguje podľa očakávania, vaše pomalé pripojenie by malo byť vyriešené a teraz by ste mali vidieť vylepšené bezdrôtové pripojenie.Samozrejme, toto nie je trvalé riešenie, ale dúfame, že Microsoft čoskoro vydá aktualizovanú sadu ovládača prostredníctvom aktualizácie firmvéru, aby natrvalo vyriešil problém s pomalým Wi-Fi na tablete Surface Pro 4 a možných notebookoch Surface Book.

Máte nejaké problémy s bezdrôtovým pripojením zariadenia Surface Pro 4 alebo Surface Book? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.