Ako nájsť, pochopiť a exportovať údaje zo systémových informácií v systéme Windows 7

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

->

Už sme hovorili o tom, ako zobraziť systémové informácie rôznymi spôsobmi, teraz si prejdeme, ako tieto systémové informácie nájsť, pochopiť a exportovať.

Systémové informácie môžu poskytnúť bohaté údaje, ktoré môžu pomôcť pochopiť všetky komponenty (hardvér a softvér) vo vašom systéme. Môžete vyhľadávať konkrétne informácie, zobrazovať informácie z iného systému v sieti, ukladať informácie a dokonca si môžete zobraziť zoznam zmien vo vašom systéme Windows.

Ak chcete prejsť na systémové informácie, z ponuky Štart do vyhľadávacieho poľa napíšte msifo32 a stlačte Zadajte . Môžete ho zadať aj do príkazu Spustiť alebo do príkazového riadka.

Jedna vec, ktorá je jasná, je, že v systémových informáciách môžete iba zobraziť informácie, ktoré by ste nepoužili na konfiguráciu žiadnych nastavení.

Systémové informácie sú jednoduchým nástrojom, ak viete použiť Windows Explorer, môžete sa v tomto nástroji pohybovať. Na ľavej table máte kategórie, ktoré je možné rozbaliť a zobraziť položky v určitej kategórii a jej obsah sa zobrazí na pravej table.

Systémové informácie - Windows 7

Ak chcete nájsť niečo konkrétne o vašom systéme, použite pole Find What, ktoré sa nachádza v spodnej časti okna. Zistíte, že vyhľadávanie nie je také ťažké ako vyhľadávanie v službe Google, ale stále existuje niekoľko drobností, ktoré by ste mali vedieť:

  • Ak do vyhľadávacieho poľa zadáte kľúčové slovo, pomôcka spustí vyhľadávanie od začiatku zoznamu a nie v aktuálnej kategórii alebo položke, ktorú je možné vybrať – to je, samozrejme, ak nevyberiete S hľadaj len vybratú kategóriu .
  • Kontrola Hľadať iba názvy kategórií povie funkcii vyhľadávania, aby hľadala iba obsah na ľavej table.

Ako exportovať systémové informácie — vždy si môžete uložiť informácie o konfigurácii počítača, čo môže byť užitočné napríklad pri prestavbe počítača. To možno vykonať niekoľkými spôsobmi:

  • Exportujte všetky alebo len potrebné informácie do textového súboru: Ak to chcete urobiť, jednoducho vyberte požadovanú kategóriu a prejdite na Súbor a kliknite na tlačidlo Export . V prípade, že chcete uložiť každý detail nájdený v Systémových informáciách, vyberte Súhrn systému a potom pokračujte na Súbor menu a kliknite Export .
  • Export systémových informácií do a .nfo formát súboru: Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku Súbor menu a vyberte si Uložiť . Pomocou a .nfo formát súboru vždy exportuje všetky systémové informácie. Tento súbor môžete tiež otvoriť na rovnakom počítači alebo inom počítači pomocou pomôcky Systémové informácie.
  • Exportujte všetky informácie tlačou: Jednoducho vyberte kategóriu alebo Súhrn systému a vytlačte všetko. Ísť do Súbor a vyberte si Tlačiť . Uistite sa, že vo vlastnostiach tlače v časti Rozsah strán začiarknete Výber , ak netlačíte všetko. Upozorňujeme tiež, že v závislosti od informácií o vašom počítači sa môže vytlačiť veľa strán.

Ako som už povedal, zálohovanie systémových informácií sa môže hodiť pri prestavbe počítača. Tieto informácie však môžete použiť aj na riešenie problémov a predchádzanie možným problémom.

Odkaz na stiahnutie

  • Ako zobraziť systémové informácie v systéme Windows 7 [GUI a príkazový riadok]