Ako šifrovať PDF na počítači Mac (Sprievodca)

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Ako šifrovať PDF na počítači Mac (Sprievodca)

Ak chcete šifrovať súbory PDF v systéme Mac, nemusíte kupovať program Adobe Acrobat ani iný drahý softvér, pretože systém Mac OS X vám túto funkciu poskytuje pomocou zabudovaných nástrojov. Mac vám môže ľahko vytvoriť súbory PDF chránené heslom. Tento článok predstavuje užitočnú príručku o tom, ako chrániť heslom a zabezpečiť, aby bol váš PDF zabezpečený v systéme Mac OS X zadarmo. Heslo je vytvorené pomocou štandardného triku OS „Print to PDF“ OS X. Znamená to jednoducho, že všetky tlačiteľné dokumenty môžu byť chránené heslom.

Túto metódu je možné použiť na prevod ľubovoľného existujúceho súboru na chránenú verziu alebo na pridanie ochrany k dokumentu.

  • Otvorte akýkoľvek súbor, ktorý potrebujete chrániť pomocou hesla.
  • Prejdite na File-> Print a potom kliknite na tlačidlo „PDF“. Potom kliknite na „Uložiť ako PDF“.
  • Pomenujte súbor podľa vášho želania a uveďte meno autora a názvu. Potom prejdite na „Možnosti zabezpečenia“.

How to encrypt PDF on a Mac

  • Začiarknite políčko vedľa položky „Vyžadovať heslo na otvorenie dokumentu“ a potom zadajte heslo. Zadajte heslo znova pre overenie. Na konci stlačte „Ok“.

How to encrypt PDF on a Mac

  • Teraz dokument PDF uložte obvyklým spôsobom.
  • Môžete tiež nastaviť možnosť hesla, aby ste mohli dokument tlačiť alebo kopírovať text, obrázky alebo čokoľvek iné.
  • Po uložení súboru vyhľadajte zabezpečený súbor PDF, ktorý ste práve vytvorili. Všimnite si, že sa ikona súboru zmenila. Bude na ňom obsahovať symbol zámku, ktorý znamená, že je chránený heslom.
  • Pri pokuse o otvorenie zabezpečeného PDF sa teraz zobrazí nasledujúca obrazovka, ktorá označuje, že dokument je chránený heslo a musíte ho zadať na prezeranie obsahu dokumentu.

How to encrypt PDF on a Mac

Po zadaní správneho hesla sa automaticky zobrazí obsah dokumentu. Aj keď sa pokúsite dokument otvoriť ako ukážku, bude stále požadovať heslo. Ak násilne otvoríte dokument, uvidíte iba odpadky, čo znamená, že skutočný obsah je úspešne skrytý.

Táto metóda funguje veľmi dobre na šifrovanie súborov PDF v počítači Mac. Nikto by nemohol odomknúť PDF bez zadania správneho hesla. Ak chcete väčšiu bezpečnosť, môžete použiť chránený archív ZIP.