Ako povoliť režim napájania Ultimate Performance v systéme Windows 10

Plán napájania Ultimate Performance môžete použiť prakticky na akomkoľvek vydaní systému Windows 10 a v tejto príručke sa dozviete, ako na to.

->

Popri funkciách a zmenách zahrnutých v aktualizácii Windows 10 z apríla 2018 (verzia 1803) spoločnosť Microsoft predstavila aj plán napájania Ultimate Performance, ktorý poskytuje absolútny maximálny výkon pre Windows 10.

Schéma Ultimate Performance je novou politikou založenou na súčasnej politike vysokého výkonu a ide ďalej s vylepšeniami na odstránenie mikrolatencií spojených s jemnozrnnými technikami správy napájania. Okrem toho poskytuje nižšie zasekávanie a samozrejme maximalizuje výkon.

Jedinou výhradou je, že ide o schému napájania vyhradenú iba pre vydanie Workstations Windows 10 . Ak ho však chcete vyskúšať a zistiť, či ponúka nejaké výhody pre váš počítač, môžete povoliť režim Ultimate Performance na ľubovoľnom vydaní systému Windows 10 verzie 1803 pomocou príkazového nástroja PowerCFG.

V tomto sprievodca , naučíte sa kroky na aktiváciu plánu napájania Ultimate Performance v systéme Windows 10.Ako povoliť Windows 10 Ultimate Performance pomocou PowerShell

Ak chcete na svojom zariadení povoliť plán napájania Ultimate Performance a nepoužívate Windows 10 Pro for Workstations, použite tieto kroky.

Dôležité: Tento plán napájania je k dispozícii v systéme Windows 10 verzie 1803 a neskôr, verziu, ktorú používate, môžete skontrolovať pomocou tejto príručky.
 1. Otvorené Štart .

 2. Hľadať PowerShell , kliknite pravým tlačidlom myši na najvyšší výsledok a vyberte Spustiť ako správca . 3. Zadajte nasledujúci príkaz, aby ste povolili maximálny výkon v ovládacom paneli a stlačte Zadajte :

  powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

  Príkaz PowerCFG na povolenie plánu napájania Ultimate Performance

  Príkaz PowerCFG na povolenie plánu napájania Ultimate Performance

 4. Reštartujte počítač. 5. Otvorené Ovládací panel .

 6. Kliknite na Hardvér a zvuk . 7. Kliknite na Možnosti napájania .

 8. V časti Ďalšie plány vyberte možnosť Špičkový výkon možnosť.

  Ovládací panel Možnosť maximálneho výkonu

  Ovládací panel Možnosť maximálneho výkonu

Po dokončení krokov môžete otestovať nové plány napájania, aby ste zistili, či si všimnete zlepšenie výkonu pri práci s náročným pracovným zaťažením na vašom počítači vyššej kategórie.

Pri prevádzke zariadenia na batériu momentálne nie je k dispozícii zásada napájania Ultimate Performance.