Ako povoliť režim IE pre externé webové stránky na Microsoft Edge

Potrebujete načítať staré externé stránky pomocou Microsoft Edge? Tu sú kroky, ako to urobiť pomocou skupinovej politiky.

->

Microsoft Edge Chromium je dodávaný s režimom IE, ktorý umožňuje použiť starší engine Internet Explorer na načítanie starých webových stránok, ktoré sa inak v novom modernom prehliadači pokazia.

Hoci režim IE bol navrhnutý predovšetkým pre organizácie na načítanie interných stránok bez potreby použitia samostatného prehliadača alebo nutnosti prepracovania stránky, je možné túto funkciu použiť aj na načítanie externých webových stránok. Zahŕňa to však ďalšie kroky a musíte zadať zoznam stránok, ktoré chcete vykresliť v režime IE na Edge pomocou skupinovej politiky.

V tomto sprievodca , naučíte sa kroky na povolenie režimu IE na načítanie starších externých webových stránok pomocou vykresľovacieho nástroja Internet Explorer v prehliadači Chromium Edge pre Windows 10 .

Ako vytvoriť zoznam lokalít podnikového režimu pre režim IE na Microsoft Edge

Ak chcete načítať externé webové stránky pomocou režimu IE na Edge (Chromium), musíte túto funkciu povoliť a vytvoriť zoznam lokalít pomocou týchto krokov: 1. Otvorené Štart .

 2. Hľadať gpedit a kliknutím na horný výsledok otvorte Editor zásad skupiny.

 3. Prejdite si nasledujúcu cestu:  https://localhost:8080/sites.xml Rýchly tip: Ak priečinok Microsoft Edge nie je k dispozícii, nemáte požadované šablóny skupinovej politiky. V tomto prípade, použite tieto pokyny a potom sa vráťte k týmto krokom.
 4. Dvakrát kliknite na Nakonfigurujte integráciu programu Internet Explorer politika.

  Nastavenia skupinovej politiky Microsoft Edge

  Nastavenia skupinovej politiky Microsoft Edge

 5. Vyberte Povolené možnosť povoliť režim IE pre Microsoft Edge. 6. V časti Možnosti vyberte položku Režim Internet Explorer z rozbaľovacej ponuky.

  Povoľte režim IE na prehliadači Chromium Edge

  Povoľte režim IE na prehliadači Chromium Edge 7. Kliknite na Použiť tlačidlo.

 8. Kliknite na OK tlačidlo.

 9. Dvakrát kliknite na Nakonfigurujte Enterprise Zoznam stránok režimu politika.

  Režim Microsoft Edge Group Policy IE

  Režim Microsoft Edge Group Policy IE

 10. Vyberte Povolené možnosť.

  Nakonfigurujte politiku zoznamu lokalít podnikového režimu

  Nakonfigurujte politiku zoznamu lokalít podnikového režimu

 11. V časti Možnosti zadajte cestu k súboru xml, ktorý obsahuje zoznam webových lokalít, ktoré chcete vykresliť pomocou nástroja Internet Explorer. Súbor môže byť hosťovaný v sieti, umiestnení lokality alebo uložený lokálne vo vašom zariadení:

  • Umiestnenie HTTPS: \networksharessites.xml
  • Súbor lokálnej siete: file:///c:/Users/USER-FOLDER-NAME/Documents/sites.xml
  • Miestny súbor : website-domain1
  Rýchly tip: Ak ešte nemáte súbor sites.xml so zoznamom webových stránok, ktoré chcete použiť s režimom IE na Microsoft Edge, pozrite si Vytvorenie zoznamu XML podnikovej lokality kroky nižšie.
 12. Kliknite na Použiť tlačidlo.
 13. Kliknite na OK tlačidlo.

Po dokončení krokov sa webové stránky vykreslia v režime kompatibility a na ľavej strane panela s adresou si všimnete známu ikonu IE, ktorá vás informuje, že webová lokalita používa Internet Explorer.

Vytvorenie zoznamu XML podnikovej lokality

Ak chcete vytvoriť súbor XML so zoznamom lokalít, ktoré chcete načítať pomocou režimu Microsoft Edge IE, postupujte takto:

 1. Otvorené Poznámkový blok .

 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci príklad štruktúry kódu do textového súboru:

  website-domain2 Stránky xml pre režim Microsoft Edge IE s viacerými webovými stránkami

  Vzor xml stránok v režime Microsoft Edge IE Mode

  Dôležité: Pri kopírovaní a vkladaní vzorového súboru schémy XML Enterprise Mode v.2 sa uistite, že váš súbor vyzerá úplne rovnako. Nezabudnite tiež skontrolovať |_+_| a |_+_| pre webové stránky, ktoré chcete načítať v režime IE. Ak chcete získať ďalšie informácie o vytvorení zoznamu webových stránok pre režim IE, skontrolujte toto Webová stránka podpory spoločnosti Microsoft .
 3. (Voliteľné) Ak potrebujete do zoznamu pridať viac ako dve webové lokality, pridajte ďalšiu zátvorku pre každú lokalitu.

  Computer Configuration > Administrative Templates > Microsoft Edge

  Stránky xml pre režim Microsoft Edge IE s viacerými webovými stránkami

 4. Kliknite na Súbor Ponuka.

 5. Kliknite na Uložiť ako možnosť.

 6. Použi sites.xml názov súboru.

 7. Kliknite na Uložiť tlačidlo.

Po dokončení krokov môžete súbor použiť na načítanie webových stránok v režime IE na Microsoft Edge pomocou Nakonfigurujte Enterprise Zoznam stránok režimu pravidlá s vyššie uvedenými pokynmi.