Ako povoliť hardvérovo akcelerované plánovanie GPU v systéme Windows 10

Windows 10 predstavuje novú funkciu plánovania hardvéru, ktorá umožňuje GPU spravovať vlastnú pamäť, aby sa zlepšil zážitok, a tu je návod, ako túto funkciu povoliť.

->

V systéme Windows 10 je od verzie 2004 (aktualizácia z mája 2020) k dispozícii nová funkcia známa ako Hardvérovo akcelerované GPU plánovanie , ktorý je súčasťou modelu Windows Display Driver Model (WDDM) 2.7 a umožňuje podporovaným grafickým kartám spravovať ich vlastnú pamäť, aby sa znížila latencia a zlepšil výkon.Nefunguje to však hneď po vybalení, pretože vyžaduje novšie ovládače od výrobcov grafických kariet.

Nvidia podporuje hardvérovo akcelerované plánovanie GPU počnúc jeho verzia ovládača 451.48 . Ak máte integrovanú grafiku Intel, táto funkcia je dostupná od r verzia ovládača 27.20.100.8190 . V prípade, že máte kartu AMD, budete musieť počkajte ešte chvíľu kým ovládač nepodporuje novú funkciu.

V tejto príručke sa dozviete, ako povoliť hardvérovo akcelerované plánovanie pre grafiku v systéme Windows 10 verzie 2004.

Ako povoliť hardvérovo akcelerované plánovanie GPU v systéme Windows 10

Ak chcete zapnúť hardvérové ​​plánovanie v systéme Windows 10, postupujte takto:

 1. Otvorené nastavenie .

 2. Kliknite na Displej .

 3. V časti Viacnásobné zobrazenia kliknite na Nastavenia grafiky možnosť.

  Nastavenia displeja

  Nastavenia displeja

 4. Kliknite na Zmeňte predvolené nastavenia grafiky možnosť.

 5. Zapnite Hardvérovo akcelerované GPU plánovanie prepínač na aktiváciu funkcie v systéme Windows 10.

  Hardvérové ​​plánovanie systému Windows 10 (zdroj: Nvidia)

  Hardvérové ​​plánovanie systému Windows 10 (zdroj: Nvidia)

 6. Reštartujte počítač.

Po dokončení krokov by mala platiť nová možnosť a mali by ste vidieť lepšiu latenciu a výkon pri hraní počítačových hier.