Ako povoliť tmavý režim Prieskumníka v systéme Windows 10

Prieskumník súborov má tmavý režim a môžete ho povoliť v systéme Windows 10 pomocou týchto krokov.

->

Možnosť povoliť tmavý režim je súčasťou systému Windows 10 už dlho, ale vždy to bola nekonzistentná implementácia. Čiastočne preto, že to fungovalo iba pre moderné prvky aplikácií Windows 10 a Microsoft Store, s výnimkou klasických desktopových aplikácií, ako je napríklad Prieskumník.

Avšak, počnúc Aktualizácia z októbra 2018 , Windows 10 predstavuje nový tmavý režim pre Prieskumníka súborov, ktorý môže povoliť ktokoľvek pomocou stránky nastavení farieb v časti Prispôsobenie v aplikácii Nastavenia. Nový tmavý režim pokrýva odlišným odtieňom čiernej pozadie, tablu, pás s nástrojmi a ponuky súborov, kontextové ponuky a kontextové dialógové okná.

V tomto sprievodca , naučíte sa kroky na aktiváciu skrytého tmavého režimu pre Prieskumníka súborov Windows 10 .

Ako povoliť tmavý režim pre Prieskumník súborov

Pomocou týchto krokov povolíte tmavý režim Prieskumníka v systéme Windows 10:  1. Otvorené nastavenie .

  2. Kliknite na Personalizácia .

  3. Kliknite na Farby .  4. V časti Ďalšie možnosti vyberte položku Tmavý možnosť. (Ak používate Windows 10 verzie 1903, musíte použiť Vyberte si farbu rozbaľovacia ponuka v hornej časti stránky.)

    Možnosť tmavého motívu nastavení farieb v systéme Windows 10

    Možnosť tmavého motívu nastavení farieb v systéme Windows 10

Po dokončení krokov otvorte Prieskumníka a teraz by ste mali vidieť tmavý režim.Majte na pamäti, že toto nie je nová verzia Prieskumníka, pretože očakávame, že Microsoft nakoniec nahradí túto skúsenosť modernou verziou, ktorá je v súlade s dizajnovým jazykom Windowsu 10.Ak túto možnosť nevidíte v aplikácii Nastavenia, je to preto, že nie stebehpodporovanéverziaWindows 10. Možnosť premenovať priečinky je k dispozícii od začiatku Aktualizácia systému Windows 10 z októbra 2018 (verzia 1809) a neskôr.

Čo si myslíte o tom, že Prieskumník súborov dostal temnú tému? Povedzte nám to v komentároch.

Aktualizácia 26. apríla 2019: Táto príručka bola pôvodne publikovaná v apríli 2018 a bola aktualizovaná, aby odrážala nové zmeny.