Ako povoliť temný motív prakticky vo všetkých aplikáciách v systéme Windows 10

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

How to enable Dark Theme of virtually all Apps in Windows 10

Na prelomenie monotónnosti spoločnosť Microsoft predstavila temnú tému s aktualizáciou Windows 10 Anniversary Update, ktorá sa objavila začiatkom augusta 2016. Čierna téma sa v aktualizácii Windows 10 Anniversary Update nazýva temný režim; možno budete chcieť vedieť, že temná téma bola k dispozícii dokonca aj v predchádzajúcej verzii, musíte si ju musíte upraviť, aby ste ju aktivovali.

Tmavá téma však nie je k dispozícii vo všetkých aplikáciách Windows; temnú tému môže zobraziť iba niekoľko a väčšinou natívne aplikácie pre systém Windows. Buzz kill pre ľudí, ktorí sa tešili na temnú tému.

Ako povoliť temné tému pri aktualizácii Win 10 Anniversary

Prvá vec, prvá, ako povolíte predvolenú temnú tému pri aktualizácii Windows 10 Anniversary Update? Je to také jednoduché, ako keď stlačíte prepínacie tlačidlo. Ísť do Nastavenie> Prispôsobenie> Farby , Budete musieť prejsť nadol a kliknúť na ikonu tmavý začiarkavacie políčko pod ‘ Vyberte režim aplikácie . “ How to enable Dark Theme of virtually all Apps in Windows 10

Ihneď, nastavenie aplikácia stmavne, rovnako ako mnoho ďalších natívnych aplikácií pre Windows. Všimnite si, že ostatné aplikácie zostanú tak, ako obvykle. pretože je záležitosťou jednotlivých vývojárov, aby temnú tému podporovali. Tmavá téma sa nebude vzťahovať ani na Prieskumník súborov, ktorý zostane normálnou farbou.

Ako povoliť temné tému pre všetky aplikácie

Keď Microsoft povedal, že umožňuje temnú tému, očakávali sme, že všetko stmavne. Toto uspokojenie na polceste to len pre niektorých z nás neznížilo. Nižšie je uvedených niekoľko tipov na to, ako čo najviac vypnúť čo najviac aplikácií.

Microsoft Edge Dark

Aj keď prehliadač Edge je natívna aplikácia v systéme Windows 10 (alebo OS Anniversary Update), umožňuje tmavý režim pod nastavenie ako je uvedené vyššie, z nejakého dôvodu ho nezmení. Ak chcete prehliadač Edge zatemniť, otvorte ho a prejdite na Ponuka > nastavenie > pod ‘ Vyberte tému '> Vyberte tmavý , How to enable Dark Theme of virtually all Apps in Windows 10

Microsoft Office Dark

Program Microsoft Office 2016 sa dodáva aj s možnosťou tmavej témy, ale neaktivuje sa, keď v nastaveniach systému Windows aktivujete režim Tmavý. Ak chcete, aby bola temná, musíte túto tému aktivovať manuálne.

Ak chcete aplikáciu Microsoft Office stmaviť, otvorte niektorú z jej aplikácií (Word, Excel, PowerPoint ...) a prejdite na ňu Súbor> Možnosti , Pod všeobecný kliknite na Téma kancelárie pod „Prispôsobte si kópiu balíka Microsoft Office“ a vyberte ikonu čierna tému. Bez ohľadu na to, či povolíte temnú tému v programoch Word, Excel alebo PowerPoint, bude temná téma povolená vo všetkých aplikáciách balíka MS Office.

Chrome, Firefox Dark

Musíte pochopiť, že aplikácie ako Chrome a Firefox sú 3rd aplikácie pre párty a nezávisle od nastavení systému Windows. Je na ich vydavateľoch, aby im povolili tmavý režim, a našťastie Chrome aj Firefox majú tmavé tematické možnosti pod nezávislými tematickými nástrojmi. Ak chcete, aby prehliadač Google Chrome bol tmavý, budete musieť nainštalovať temný motív z aplikácie Stránka motívov prehliadača Google Chrome , How to enable Dark Theme of virtually all Apps in Windows 10

To isté sa dá urobiť aj pre Firefox nainštalovaním čiernej témy z Témová stránka prehliadača Mozilla Firefox , Ak veľa prehľadávate niektorým z týchto dvoch prehľadávačov a máte povolený režim Tmavý. Pracovná plocha bude spolu vyzerať viac v pokoji (farebne).

Aplikácie pre stolné počítače tmavé

Vtipná vec v režime Windows 10 Dark je, že nemá (vôbec) vplyv na motív pracovnej plochy. Veci, ako je Prieskumník, zostanú so svojou obvyklou ľahkou témou. K tomu však existuje riešenie; „trik“, ktorý vždy existoval aj v staršej verzii systému Windows, ale nie je to presne to najlepšie riešenie.

Dôvodom bolo, že tento trik mal pomôcť používateľom so zrakovým postihnutím, ale nastaviť farebnú schému ako vysoký kontrast čiernej a bielej. Ak chcete povoliť tento trik, prejdite na stránku Ovládací panel> Vzhľad a prispôsobenie> Zmena motívu , Budete musieť prejsť nadol a vybrať ikonu Témy s vysokým kontrastom , výber Vysoký kontrast čierna urobí aj Prieskumník súborov stmavnúť. How to enable Dark Theme of virtually all Apps in Windows 10

Tento trik prinesie čiernym motívom všade, vďaka čomu bude váš prieskumník súborov a pozadie tmavé. Pocit a vzhľad však nebudú také veľké; ako som povedal, je to trik aplikovaný z nesprávneho dôvodu. Zámerom bolo pomôcť používateľom so zrakovým postihnutím pomocou vysokého kontrastu čiernobielej, ale necháva oveľa viac túžiacich po bohatom a príjemnom GUI.

Čítajte ďalej: S novým čiernym prúdovým čiernym telefónom iPhone 7 budete nenávidieť najviac