Ako downgradovať MacOS Sierra na OS X El Capitan

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

macOS Sierra je najnovší operačný systém spoločnosti Apple pre svoje MacBooky, iMacs a všetky ostatné produkty svojej produktovej rady PC a notebookov. Sierra je jedným z najmodernejších operačných systémov, aké spoločnosť Apple kedy uviedla. Úplné spustenie operačného systému je však naplánované na jeseň tohto roku. Ak ste nainštalovali počiatočnú verziu systému MacOS Sierra a teraz sa chcete len vrátiť späť k OS X El Capitan, existuje jednoduchý spôsob, ako to urobiť. Aj keď je MacOS Sierra v porovnaní s El Capitanom technologicky vyspelá a plná funkcií, stále je v predchádzajúcich verziách a zostáva nestabilná. Spoločnosť Apple vydala svoju beta verziu pre vývojárov, aby ju vyskúšali. Tu je postup, ako downgradovať MacOS Sierra na El Capitan.

Prejdite na verziu MacOS Sierra na systém OS X El Capitan

Musíte sa uistiť, že máte zálohovanú verziu svojich súborov a priečinkov. Na dokončenie zálohovania údajov môžete v počítači Mac použiť zálohu Time Machine.

Kliknite na ikonu Apple v ľavom hornom rohu obrazovky a potom ju reštartujte.

Po spustení procesu reštartovania systému Mac stlačte a podržte tlačidlo Command + R.

Teraz prejdite na pomocné programy OS X a kliknite na „Disk Utility“ a potom na „Pokračovať“.

Teraz kliknite na Startup Disk a potom kliknite na Erase.

Teraz zadajte akýkoľvek názov disku, ktorý chcete dať, a zo zoznamu Formát vyberte Mac OS Extended. Kliknite na Vymazať.

Vyššie uvedené kroky boli na odstránenie a odinštalovanie makier Sierra. Ďalší krok, ako môžete očakávať, je inštalácia OS X El Capitan. Pozrime sa, ako to urobiť.

Kliknite na Preinštalovať OS X z OS X utilities Ponuka.

Teraz kliknite na Pokračovať v OS X El Capitan Installer.

Postupujte podľa pokynov na obrazovke. Budete požiadaní, aby ste súhlasili s podmienkami.

To je všetko. Teraz stačí obnoviť dáta zo zálohy Time Machine. Za týmto účelom reštartujte počítač Mac a počas reštartovania stlačte a podržte kláves Command + R. Prejdite do ponuky Nástroje-> zálohovanie času a potom kliknite na možnosť Obnoviť zálohu. Kliknite na tlačidlo Pokračovať a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Takto môžete downgradovať MacOS Sierra na OS X El Capitan. V prípade akýchkoľvek problémov si položte otázky v komentároch nižšie.