Ako zistím, či niekto zablokoval moje číslo v telefóne iPhone?

How do I know if someone blocked my number on iPhone?

Museli ste niekedy niekomu požičať niečo, možno hotovosť alebo iné cenné veci. Keď príde čas, aby ti zaplatili, zrazu sa stanú vzácnymi; neprídu tak, ako bývali, sú vždy offline a dokonca deaktivujú funkciu prijímania správ v aplikáciách IM ako WhatsApp a Facebook Messenger.

Čelíte takýmto výzvam s niekým, kto bol predtým ľahko prístupný a ľahko sa ho zmocniť, ale prišiel čas MIA, aby ste sa „zbierali“. Potom sa to stane, že ich nájdete v telefóne. Hovoríte, voláte a nechávate im správy, ale nikdy nevrátia žiadne z vašich hovorov alebo správ? Šance sú, že zablokovali vaše číslo.Ak používajú iPhone, máme pár trikov v rukávoch, ktoré vás informujú, že vás na čiernej listine zaradili do zoznamu kontaktov. Aj keď tento trik nie je definitívny, pretože ide o jednoduché kontrolné znamenia, že vaše číslo bolo zablokované tým, koho sa snažíte dosiahnuť.

# 1 - „Nedoručené“ v správach odoslaných na iMessage

Ak im pošlete textovú správu na iMessage, mali by ste dostať správu „Doručené“, keď sa im text dostane. Ak však vaše číslo zablokuje, správy odoslané v službe iMessage vám budú naďalej poskytovať prehľad „Nedoručené“.

Teraz musí nastať čas, keď si myslíte, že vás neblokovali. Prejdite na svoje vlákno iMessage a prejdite na čas, ktorý sa podľa vás zdá, že vás ešte neblokovali. Skontrolujte poslednú odoslanú správu. V správe o doručení správy by sa malo zobraziť „Doručené“. Ak sa na nasledujúcich správach zobrazí správa „Nedoručené“, malo by ísť o vodítko, ktoré ste už zablokovali. How do I know if someone blocked my number on iPhone?

# 2 - Povolenie textov SMS

Ďalší ukazovateľ, že ste boli blokovaný, bude mať formu SMS, ale aby tento trik fungoval, musíte na svojom iPhone povoliť texty SMS. Ak sa iMessages neodošlú, váš iPhone sa automaticky pokúsi použiť vaše mobilné dáta na opätovné odoslanie správy. How do I know if someone blocked my number on iPhone?

Ak vám SMS správy stále nedávajú potvrdenie o doručení, je tu ďalšie znamienko, že príjemca zablokoval vaše číslo.

# 3 - iPhone príjemcu môže byť v režime „Nerušiť“.

Ak je zariadenie iPhone príjemcu v režime „Nerušiť“, nedostane upozornenie na vašu správu iMessage a pravdepodobne ju neprečíta. Nakoniec sa vám však bude stále zobrazovať správa „Doručiť“, aj keď vašu správu skutočne neprečítali.

Ak by vás zablokovali, nedostali by ste upozornenie „Doručené“.

# 4 - Hovory idete priamo do hlasovej schránky

Pokúsili ste sa preto poslať pár textových správ a na všetky sa nezobrazuje upozornenie „Doručené“. Môže to byť z mnohých dôvodov vrátane toho, že ich telefón je mimo prevádzky; nie nevyhnutne, že zablokovali vaše číslo.

Ďalšou vecou je, že sa pokúsite uskutočniť hlasový hovor, ale skôr, ako sa pripojíte k hlasovej schránke, zazvonil telefón na veľmi krátku dobu - dokonca ani na úplné zvonenie. Hlasovú schránku však budete môcť opustiť, akoby vám neblokovala váš hovor, ale správa (hlasová schránka) sa objaví v inej časti schránky doručenej hlasovej pošty. Toto je časť blokovaných hovorov. How do I know if someone blocked my number on iPhone?

Ak odblokujú vaše číslo po opustení hlasovej schránky, dostanú oznámenie hlasovou poštou obvyklým spôsobom; na obrazovke sa objaví upozornenie, v ktorom sa dozviete, že majú neslýchanú hlasovú schránku.

Aj keď bolo vaše číslo zablokované, nemohli by vedieť, že ste zanechali hlasovú schránku. Pokiaľ však úmyselne skontrolovali blokovanú sekciu hlasovej schránky.