Ako zakázať integráciu SkyDrive v systéme Windows 8.1 (krok za krokom)

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

->

V systéme Windows 8.1 Microsoft prináša hlbokú integráciu SkyDrive s operačným systémom, ktorá používateľom umožňuje nielen mať súbory vždy prístupné prakticky z akéhokoľvek zariadenia, ale tiež prechádzať osobnými nastaveniami a modernými aplikáciami medzi počítačmi.

Hoci SkyDrive v systéme Windows 8.1 ponúka mnoho výhod, stále je potrebné vykonať veľa práce. Napríklad neexistuje veľa možností konfigurácie, ktoré by používatelia mohli nastaviť, v súčasnosti neexistuje spôsob, ako premiestniť koreňový priečinok na iný disk (táto aktualizácia sa blíži), a pretože SkyDrive je teraz takmer súčasťou operačného systému, neexistuje spôsob odinštalovania.

Pri novom položke v komunite spoločnosti Microsoft spoločnosť vysvetlila, že zatiaľ čo používatelia nemôžu odinštalovať SkyDrive zo systému Windows 8.1, existuje riešenie na zakázanie integrácie, stačí postupovať podľa pokynov nižšie:

Inštrukcie

1Použi Kľúč Windows 8 +R klávesovú skratku na otvorenie príkazu Spustiť, napíšte gpedit.msc a stlačte Zadajte .

Dôležité: GPEDIT.msc je k dispozícii iba v systéme Windows 8.1 Pro a Enterprise, nie v základnej verzii operačného systému.

2Z Editora miestnej politiky skupiny prejdite nasledujúcou cestou: Politika miestneho počítačaKonfigurácia počítačaŠablóny pre správuKomponenty systému WindowsSkyDrive

Nakoniec otvorte a povoľte Zabráňte používaniu SkyDrive na ukladanie súborov nastavenie zásad (nezabudnite kliknúť Použiť a OK ).

Majte na pamäti, že povolením tohto nastavenia politiky úplne zakážete integráciu SkyDrive v systéme Windows 8.1. Toto nastavenie zabráni aplikáciám a funkciám v interakcii so službou cloudového úložiska spoločnosti Microsoft vrátane:

  • Používatelia nemajú prístup k službe SkyDrive z aplikácie SkyDrive a výberu súborov.
  • Aplikácie Windows Store nemajú prístup k službe SkyDrive pomocou rozhrania WinRT API.
  • Priečinok SkyDrive sa odstráni z navigačnej tably v Prieskumníkovi súborov.
  • Súbory SkyDrive nie sú synchronizované s cloudom.
  • Používatelia nemôžu automaticky odovzdávať fotografie a videá z priečinka fotoaparátu.

Ak chcete proces zvrátiť, jednoducho zakážte alebo nenakonfigurujte toto nastavenie politiky, aplikácie a funkcie začnú znova fungovať a priečinok SkyDrive sa znova zobrazí v Prieskumníkovi súborov.

Rýchly tip: Ak chcete, aby SkyDrive len predvolene neukladal súbory do cloudu, prejdite na typ obrazovky Štart Nastavenia súborov SkyDrive a stlačte Zadajte ; v nastaveniach súboru vypnite Štandardne ukladajte dokumenty na SkyDrive . Upozorňujeme tiež, že môžete zmeniť Zvitok fotoaparátu a Merané spojenia nastavenie.

Zdroj Odpovede spoločnosti Microsoft