Ako vypnúť Cortana vypnúť zhromažďovanie osobných údajov v systéme Windows 10

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Microsoft’s Digital Assistant, Cortana; Will Be Available On Android and iOS Devices

Cortana je Microsoft odpoveď na Apple Siri a Asistent Google. Cortana je vítaná ako jedna z najlepších virtuálnych asistentov. Windows 10 prichádza s nainštalovanou aplikáciou Cortana, takže by ste mohli jednoducho povedať „hej, Cortana“ a začať sa jej pýtať na čokoľvek: Cortana sleduje vaše údaje, odpovedá na vaše otázky, vyhľadáva na internete a PC akýkoľvek dotaz, sleduje ich lety a ponuky. Dozviete sa o vás a časom sa stane inteligentným. Je však prirodzené, že spoločnosť Cortana bude musieť zhromažďovať vaše osobné údaje a nemusí existovať nič také ako ochrana súkromia pred blázonmi, pretože spoločnosť Cortana je kompletný digitálny asistent, ktorý o vás potrebuje vedieť, aby vám pomohol. Sleduje vás kontakty, správy, písanie návykov, prehľadávanie návykov. Ak nie ste veľkým fanúšikom Cortany a chcete vypnúť Cortanu, aby zastavila zhromažďovanie osobných údajov kvôli súkromiu, môžete tak urobiť. Tu je návod.

Zakážte aplikáciu Cortana z dôvodu ochrany osobných údajov

Spustite program Cortana z vyhľadávacieho panela na paneli úloh systému Windows 10.

Na ľavej table kliknite na tlačidlo „Nastavenia“.

V časti „Cortana“ (prvá možnosť) prepnite prepínač do polohy Vypnuté.

disable cortana 1

Cortanu môžete vypnúť aj tak, že prejdete do aplikácie Nastavenia systému Windows 10-> Súkromie, prejdete na Hlas, písanie a písanie a kliknete na Zastaviť spoznávanie ma.

disable cortana 3

Cortana tiež synchronizuje údaje z Bingovho cloudu a uchováva ich tam pre vaše webové zážitky. Ak chcete odstrániť osobné údaje z Cortany umiestnené na webe, choďte na Stránka prispôsobenia a nastavení Bing ,

hy

Prihláste sa z účtu, ktorý používate v počítači so systémom Windows 10, a kliknite na tlačidlo Vymazať, ak chcete vymazať osobné informácie a ďalšie údaje Cortana a prispôsobené reči, písanie rukou a písanie.

Na požiadanie systému potvrďte vymazanie údajov.

Môžete tiež vypnúť všetky funkcie zhromažďovania osobných údajov v systéme Windows 10 tak, že prejdete na Nastavenia-> Súkromie.

Môžete vypnúť možnosť „Poslať informácie o spoločnosti Microsoft o tom, ako píšem, aby som v budúcnosti mohol vylepšiť písanie a písanie“ a systém nebude sledovať vaše zvyky písania. Z tej istej stránky ochrany osobných údajov môžete tiež vypnúť sledovanie polohy, globálne sledovanie polohy.

disable cortana 4

Týmto spôsobom vypnete Cortanu a vypnete sledovanie a zhromažďovanie osobných údajov v systéme Windows 10 z dôvodu ochrany osobných údajov. Užite si to!

Obrázky: WindowsCentral