Ako zakázať Adobe Flash Player vo všetkých hlavných webových prehliadačoch

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Tu je návod, ako zakázať Adobe Flash Player v prehliadačoch Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer a Safari.

->

Je čas zabiť Adobe Flash Player raz a navždy. Zatiaľ čo Adobe Flash bol populárnym aktívom na webe, softvér sa stal vektorom mnohých bezpečnostných chýb.

Pred niekoľkými dňami sa spoločnosti Hacking Team podarilo zneužiť tri neopravené zraniteľnosti v prehrávači Adobe Flash Player, ktoré ukázali, aký nezabezpečený môže byť softvér. Áno, spoločnosť Adobe rýchlo podnikla kroky na opravu exploitov, ale je to neustály boj, ktorý sa nikdy nezastaví.

V minulosti to mohlo spôsobiť veľkú paniku, pretože Adobe bol softvér, ktorý väčšina webových stránok používala na streamovanie videa a ponúkanie ďalších služieb, ale dnes sa HTML5 ukázalo ako skvelá náhrada.

Nedávno Alex Stamos, hlavný bezpečnostný riaditeľ spoločnosti Facebook, odporučil spoločnosti Adobe, aby stanovila dátum ukončenia životnosti Flash z dôvodu najnovšieho exploitu od firmy Hacking Team.

https://twitter.com/alexstamos/status/620306643360706561

Po tom, čo hlavný bezpečnostný dôstojník Facebooku odporučil spoločnosti Adobe zabiť Flash, Mozilla vydala novú verziu svojho obľúbeného webového prehliadača Firefox, ktorý štandardne blokuje Adobe Flash. Spoločnosť s otvoreným zdrojovým kódom však uviedla, že zablokuje Flash vo svojom webovom prehliadači, kým spoločnosť Adobe nevydá verziu softvéru, ktorá nie je zraniteľná, potom predvolene znova povolí doplnok.

VEĽKÁ NOVINKA!! Všetky verzie Flash sú odteraz vo Firefoxe predvolene blokované. https://t.co/4SjVoqKPrR #tech #infosec pic.twitter.com/VRws3L0CBW

— Mark Schmidt? (@MarkSchmidty) 14. júla 2015

Faktom je, že s toľkými bezpečnostnými chybami a pokročilými otvorenými štandardmi, ktoré sa ukázali ako bezpečnejšie a lepšie alternatívy, dnes môžete prehliadať internet bez potreby zásuvného modulu Adobe. Ako taký sa môžete chrániť a pomôcť znížiť používanie prehrávača Adobe Flash Player vypnutím doplnku vo webovom prehliadači, čo je dnes vo väčšine prehliadačov jednoduchá úloha.

V tejto príručke sa dozviete, ako ju odstrániť (zakázať) z prehliadača Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge pre Windows 10 a Safari od Apple – postupujte podľa pokynov nižšie:

Zakážte Adobe Flash Player na Microsoft Edge

V prehliadači Microsoft Edge kliknite na tlačidlo ponuky a na nastavenie . Teraz prejdite nadol a kliknite na položku Zobraziť rozšírené nastavenia a prepnite Použite Adobe Flash Player prepnúť tabletku na Vypnuté pozíciu.

Zakážte Adobe Flash Player na Microsoft Edge

Vypnite Adobe Flash Player v Internet Exploreri

V programe Internet Explorer jednoducho kliknite na tlačidlo ponuky (ozubené koliesko) a vyberte spravovať doplnky . Potom od nálezu Ukážka objektu Flash a kliknite na Zakázať tlačidlo.

Vypnite Adobe Flash Player v Internet Exploreri

Zakážte Adobe Flash Player v prehliadači Chrome

V prehliadači Chrome zadajte do panela s adresou chrome://plugins/ , jednoducho nájsť Adobe Flash a kliknite na Zakázať odkaz.

Zakážte Adobe Flash Player v prehliadači Google Chrome

Zakážte Adobe Flash Player vo Firefoxe

Vo Firefoxe kliknite na tlačidlo ponuky (ozubené koliesko) a vyberte Doplnky pre prístup k zoznamu pluginov. Nájsť Ukážka Flash a vyberte nikdy aktívny z rozbaľovacej ponuky. Ak chcete použiť Flash na určitých stránkach, môžete si vybrať požiadať o aktiváciu . To vás vyzve, aby ste povolili doplnok pre jednotlivé stránky.

Majte na pamäti, že ak aktualizujete Firefox na najnovšiu verziu, Flash bude predvolene zakázaný, kým spoločnosť Adobe nevydá verziu softvéru, ktorá nie je zraniteľná.

Zakážte Adobe Flash Player v Apple Safari

V prehliadači Safari prejdite do ponuky nastavení a kliknite na Predvoľby a potom prejdite na Bezpečnosť tab. Vyberte možnosti nastavenia webovej stránky , vyberte Adobe Flash Player a z rozbaľovacej ponuky vpravo dole vyberte možnosť Blokovať . Prípadne, podobne ako v prípade Firefoxu, si môžete vybrať aj Opýtať sa povoliť Flash na webe.

Ak ste používateľom počítačov Mac, stojí za to zdôrazniť, že spoločnosť Adobe úzko spolupracovala so spoločnosťou Apple na tom, aby Safari v systéme Mac OS X umožnilo sandbox Flash, čo v podstate umožňuje doplnku voľne bežať v obmedzenom prostredí, čo znižuje riziko útočníkov. zneužiť akúkoľvek zraniteľnosť Adobe Flash.

Odstráňte Adobe Flash Player zo systému Windows

Po zakázaní Flash vo webovom prehliadači máte pravdepodobne stále nainštalovaný doplnok Adobe v samotnom systéme Windows, ktorý môžete úplne odstrániť zo systému. V akejkoľvek verzii systému Windows použite Windows + R klávesová skratka na otvorenie Bežať príkaz, typ appwiz.cpl a zasiahnuť Zadajte . Tým sa otvorí Programy a príslušenstvo v ovládacom paneli a potom nájdite Adobe Flash Player a dvakrát naň kliknite odinštalovať to.

Tu to máte, ľudia, práve som vám ukázal prakticky všetky spôsoby, ktorými sa môžete zbaviť prehrávača Adobe Flash Player. Keď skončíte a budete pokračovať v prehliadaní internetu, všimnete si, že dnes Flash naozaj nie je potrebný. Áno, vždy bude existovať jedna webová stránka, ktorá bude vyžadovať doplnok, ale je to veľmi minimálne.

Ak chcete lepší internet, začnite propagáciou, že už nepotrebujeme Flash.

Stále používate doplnok? Plánujete sa ho zbaviť? Povedzte nám, čo si myslíte v komentároch nižšie.