Ako odstrániť duplicitné fotografie v systéme Mac zadarmo v aplikáciách iPhoto a Photos

Duplicitné fotografie v systéme Mac OS X sú veľkým problémom. Pre tých, ktorí sú vášnivými nadšenými fotografmi - upravujte, zdieľajte, fotografujte a ukladajte ich do svojho počítača Mac - duplicitné fotografie sa hladko hromadí a jedného dňa sa prebudíte a záhadne klesne miesto na disku Mac. Duplicitné fotografie môžu zaberať GB miesta. Jediná úprava na jednej fotografii sa uloží aj ako nová fotografia, pretože Mac ju považuje za úplne inú fotografiu. Vyhľadávanie a odstraňovanie duplicitných fotografií v počítačoch Mac je únavná úloha, ktorá ľuďom spôsobuje oneskorenie a zhoršuje iba scénu. Dobrou správou však je, že duplicitné fotografie v systéme Mac môžete zadarmo odstrániť pomocou natívneho nástroja spoločnosti Apple. zísť Fotografie duplikát čistejšie , nástroj, ktorý skenuje, vyhľadáva a odstraňuje duplicitné fotografie zo všetkých súborov a diskových jednotiek vášho počítača Mac. Tu je návod, ako ho používať.

Odstrániť duplicitné fotografie Mac zdarma

Stiahnite si fotografie Duplicate CleanerSpustite aplikáciu Duplicate Cleaner for Photos.

Otvorte menu a prejdite na Preferencie. Tu sa zobrazí zoznam „Ignorovať adresáre s menami“. Vyberte „Objemy“ a kliknite na „-“ podpísať. To by aplikácii umožnilo prehľadávať a skenovať duplicitné fotografie na každej jednotke v počítači Mac.

1

Teraz kliknite na tlačidlo „Vybrať priečinok a skenovať duplikáty teraz“ a vyberte priečinok alebo jednotku, v ktorej má aplikácia začať skenovať duplicitné obrázky.

Proces skenovania môže chvíľu trvať v závislosti od počtu duplikátov, neporiadku na disku. Nechajte proces skenovania chvíľu trvať a počkajte, kým sa neskončí.

2

Po naskenovaní vám aplikácia zobrazí všetky duplicitné obrázky. Predvolene sa vyberú. Mohli by ste kliknúť na Vymazať duplikáty alebo kliknúť na „Zrušiť výber všetkých“ vľavo od priečinka so zmenami, aby ste obrázky mohli manuálne vybrať a odstrániť, pretože odstránenie všetkého naraz môže spôsobiť stratu údajov.

Môžete vybrať a porovnať každú fotografiu s jej duplikátom, aby ste videli, aké úpravy boli vykonané a aký obrázok chcete zachovať a čo odstrániť. Obrázky môžete odstrániť manuálne.

3

Takto môžete bezplatne odstrániť duplicitné obrázky v počítačoch Mac.

Odstráňte duplicitné obrázky pomocou iPhoto

Ak používate Aplikácia iPhoto , existuje ďalšia aplikácia spoločnosti Apple na odstránenie duplicitných fotografií. Nazýva sa Duplicate Cleaner for iPhoto. Môžete ho tiež použiť namiesto vyššie uvedeného postupu.

Spustite program Duplicate Cleaner pre iPhoto.

Prejdite na možnosť iPhoto> Predvoľby sa zhodujú s upravenými obrázkami.

Spustenie Skenovanie a odstránenie obrázkov. Z výsledkov môžete obrázky odstrániť aj ručne.

Obrázky: MacLife