Ako vytvoriť pokročilú správu o stave systému v systéme Windows 10

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Ak máte problémy so svojím zariadením alebo jednoducho chcete vedieť, či všetko funguje správne, použite túto príručku na vytvorenie správy o stave systému Windows 10 pomocou nástroja Monitor výkonu.

->

Ak máte v systéme Windows 10 problémy s výkonom alebo niečo nefunguje správne, môžete použiť vstavaný nástroj Performance Monitor na spustenie niekoľkých diagnostických testov a zhromažďovanie údajov v reálnom čase, aby ste rýchlo zistili, či má vaše zariadenie softvér alebo problémy súvisiace s hardvérom.

V tomto sprievodca , naučíte sa kroky na vytvorenie správy o stave systému na Windows 10 na potvrdenie, že všetko funguje správne, alebo na identifikáciu akýchkoľvek problémov so softvérom alebo hardvérom vo vašom počítači.

Ako vygenerovať správu o stave pomocou nástroja Performance Monitor

Ak chcete vytvoriť správu o stave systému pomocou nástroja Performance Monitor, použite tieto kroky:

 1. Otvorené Ovládací panel .

 2. Kliknite na Systém a bezpečnosť .

 3. Kliknite na Administratívne nástroje .

 4. Dvakrát kliknite na Monitor výkonu skratka.

  Šablóny pre správu Monitor výkonu

  Šablóny pre správu Monitor výkonu

 5. Rozbaľte systém pobočka.

 6. Kliknite pravým tlačidlom myši na Diagnostika systému položka.

 7. Vyberte Štart možnosť.

  Monitor výkonu Diagnostika systému

  Monitor výkonu Diagnostika systému

Po dokončení krokov vykoná Monitor výkonu niekoľko testov na analýzu vášho zariadenia vrátane základných systémových kontrol operačného systému, diskov, zabezpečenia a kontroly používateľských účtov (UAC), systémových služieb a hardvéru a ovládačov.

Po zozbieraní údajov môžete prehľad vidieť pod Správy > systém > Diagnostika systému a vyberte najnovšiu správu zo zoznamu.

Okrem toho môžete vidieť aj prehľad systémových prostriedkov, ktorý zahŕňa výkon procesora, disku, pamäte a siete počas diagnostického testu, ktorý vám umožňuje identifikovať anomálie.

Správa diagnostiky systému pre Windows 10

Správa diagnostiky systému pre Windows 10

Správa je rozsiahla, ale v časti Základné kontroly systému a Prehľad zdrojov môžete vidieť stĺpce Výsledok a Stav, aby ste mohli rýchlo identifikovať stav vášho systému. Ak sa v stĺpcoch zobrazuje zelený alebo žltý indikátor, všetko funguje podľa očakávania, ale ak vidíte červený indikátor, potom je to oblasť, ktorú musíte preskúmať. Pred unáhlenými závermi je však dobré spustiť Monitor výkonu ešte raz alebo dvakrát, a ak sa stále zobrazujú nejaké červené indikátory, môžete potvrdiť, že sa vyskytol problém.

Ak už máte problémy so svojím zariadením, je vhodné problém znova vytvoriť počas vykonávania diagnostických testov, pretože problém sa zaznamená, čo vám umožní lepšie pochopiť problém.

Ak je používanie nástroja Performance Monitor neúprosným zážitkom, Zabezpečenie systému Windows uľahčuje sledovanie výkonu a zdravia.