Ako skontrolovať, či je v počítači nainštalovaná aktualizácia Windows 10 Creators Update

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Aktualizácia Creators Update je k dispozícii, ale je už spustená na vašom počítači? Tu je návod, ako to povedať.

->

Aktualizácia Windows 10 Creators Update sa teraz rozširuje na kompatibilné zariadenia s množstvom nových funkcií a zmien. Jedinou výhradou je, že keďže nové verzie operačného systému sú teraz prírastkové aktualizácie a sú označené ako Windows 10, je ťažké povedať, ktorú verziu používate.

Hoci referenciu na aktualizáciu Creators Update nikde nenájdete, Microsoft každému vydaniu prideľuje interné číslo verzie Windows 10 . Napríklad aktualizácia Windows 10 Creators má číslo verzie 1703 a aktualizácia Anniversary je verzia 1607.

V tomto sprievodca , naučíte sa niekoľko spôsobov, ako skontrolovať, či máte spustený Aktualizácia Windows 10 Creators Update na vašom zariadení.

Ako zistiť, ktorá verzia systému Windows 10 je nainštalovaná na vašom počítači

Existuje niekoľko spôsobov, ako skontrolujte verziu systému Windows 10 že máte spustený na svojom počítači, ale tu sú dva rýchle a jednoduché spôsoby, ako sa uistiť, že máte nainštalovanú aktualizáciu Creators Update.

Pomocou príkazu winver

Prvá možnosť zahŕňa použitie príkazu Spustiť na identifikáciu čísla verzie systému Windows 10, ktorý je nainštalovaný v počítači:

 1. Použi Kláves Windows + R klávesová skratka na otvorenie Bežať príkaz.

 2. Typ |_+_| v krabici.

 3. Kliknite OK .

  winver v aktualizácii Windows 10 Creators Update

Ak vidíte Verzia 1703 spolu s Zostava OS 15063.xxx , potom sa na vašom počítači nainštaluje aktualizácia Windows 10 Creators Update.

Skontrolujte stránku s nastaveniami

Druhá možnosť zahŕňa použitie aplikácie Nastavenia na kontrolu čísla verzie systému Windows 10, aby ste zistili, či v skutočnosti používate aktualizáciu Creators Update:

 1. Otvorené nastavenie .

 2. Kliknite na systém .

 3. Kliknite na O .

  Stránka O nastaveniach na Windows 10 Creators Update

  Stránka O nastaveniach na Windows 10 Creators Update

Keď už ste v O na stránke Verzia by ste mali vidieť 1703 číslo a pod zostavou OS by číslo malo 15063138 alebo väčší počet.

Ak nepoužívate najnovšiu verziu systému Windows 10, môžete použiť túto príručku na manuálne stiahnutie a inštaláciu aktualizácie Creators Update pomocou Update Assistant alebo Media Creation Tool.