Ako zmeniť systémové písmo v Yosemite (Sprievodca)

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

OS X Yosemite prijal písmo iOS, t.j. Helvetica Neue. Toto písmo je optimalizované pre sietnicu MacBook. Toto písmo nemusí byť viditeľné na obrazovkách s nízkym rozlíšením. Keď nastavíte čokoľvek menšie ako 12, vyzerá na obrazovkách, ktoré nie sú sietnicami, rozmazané a rozmazané. Na MacBook Air sa písma zobrazujú skvele, ale mohli byť lepšie. Poviem vám, ako zmeniť systémové písmo v systéme Windows OS X Yosemite ,

Namiesto písma aplikácie máme na mysli systémové písmo. Pred inštaláciou nového písma na OS X Yosemite sa musíte uistiť, že funguje. Túto skutočnosť môžete zaistiť vyhľadaním fontov prispôsobených alebo testovaných na serveri Yosemite. Odkaz na niektoré z nich nájdete nižšie.

How to Change the System Font in Yosemite

Môžete otestovať veľa písiem, napríklad open-source fér , Toto písmo je určené na zvýšenie čitateľnosti na displejoch iných ako sietnice. Ďalším dobrým písmom je San Francisco , Toto písmo používa spoločnosť Apple vo svojich nových hodinkách.

Inštalácia systémových písiem

Nenájdete možnosť nainštalovať písma do svojho OS X Yosemite. V tomto prípade bude fungovať možnosť jednoduchého kopírovania / vkladania. Musíte extrahovať súbory písiem.

How to Change the System Font in Yosemite

Teraz musíte prejsť do priečinka / Library / Fonts. V podstate ide o knižnicu jednotky Macintosh HD. Odlišuje sa od priečinka v priečinku používateľa. Ak sa chcete uistiť, že idete do správneho priečinka, jednoducho použite klávesovú skratku Cmd + Shift + G vo vyhľadávači. Prilepte do priečinka / Library / Fonts a stlačte kláves Enter.

Dostanete sa na miesto, kde sú uložené všetky vaše systémové písma. Potrebujete iba presunúť písma z priečinka Stiahnuté súbory do ich konečného cieľa v priečinku / Library / Fonts. Akonáhle myš presuniete písma, automaticky sa aktivujú. Neťahajte naraz viac ako jednu súpravu.

How to Change the System Font in Yosemite

Dokončili ste inštaláciu písiem. Odhláste svoj počítač a potom sa znova prihláste. Mali by ste vidieť aktualizované písma.

How to Change the System Font in Yosemite

Odinštalovanie písem

Využili ste písma a teraz ich chcete odstrániť z databázy fontov OS X Yosemite. Tento proces je opäť veľmi jednoduchý. Jednoducho odstráňte požadované súbory z knižnice fontov. Potom sa odhláste a znova prihláste, aby ste obnovili predvolené nastavenia písiem.

Je zrejmé, že v systéme môžete zmeniť písmo systému OS X Yosemite celkom ľahko pomocou niektorých základných metód. Mali by ste preskúmať písma, ktoré zlepšujú čitateľnosť displejov, ktoré nie sú sietnicami.