Ako blokovať Google Ads vo vyhľadávaniach, Gmaile a na webových stránkach [Video]

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

->

Google, gigant vo vyhľadávaní, robí určité zmeny v spôsobe, akým sa reklamy doručujú miliónom používateľov v snahe poskytnúť väčšiu transparentnosť a možnosť výberu.

Čo to všetko znamená pre používateľov? Znamená to, že používatelia budú mať väčšiu kontrolu nad tým, ktoré reklamy Google chcú vidieť, keď navštívia webovú stránku, vyhľadajú Google alebo v reklamách, ktoré sa zobrazujú v Gmaile, a zahodia alebo zablokujú tie reklamy, ktoré používatelia nepovažujú za zaujímavé. Okrem toho budú používatelia teraz vedieť, prečo dostávajú určité reklamy, ktoré niekedy nedávajú zmysel.

Predtým, ako sa rozhodnete zablokovať Google Ads, mali by ste zvážiť, že vyhľadávací gigant používa rôzne informácie na prispôsobenie a zlepšenie zobrazovania reklám a po zablokovaní a/alebo odhlásení budete stále dostávať reklamy, ale nebudú relevantné.

Ak chcete zablokovať reklamy Google, postupujte takto:

Najprv vyhľadajte v Google, ako by ste to robili normálne, potom sa v pravom hornom rohu reklamného bloku zobrazí nový odkaz s názvom Prečo táto reklama? ,kliknite na tento odkaz; potom kliknite na Správca predvolieb reklám odkaz.

Blokovať reklamy Google – prečo táto reklama?

V tomto novom Google Správca predvolieb reklám , môžete si prečítať a dozvedieť sa viac o inzerentovi a ak sa vám reklamy nezdajú užitočné, môžete kliknúť na Blokovať vedľa názvu inzerenta. Spoločnosť Google už nebude zobrazovať reklamy od tohto konkrétneho inzerenta.

Správca predvolieb reklám: Blokovať inzerenta

Správca predvolieb reklám: Google blokovaná reklama

Ak chcete odblokovať reklamy Google, postupujte takto:

Inzerentov môžete kedykoľvek odblokovať tak, že prejdete na stránku Blokovaní inzerenti a kliknite na položku Odblokovať vedľa názvu inzerenta.

Odblokujte Google Ads

Ako deaktivovať zacielené reklamy

Google vám to tiež umožňuje Odhlásiť sa , ak nechcete, aby sa vám zobrazovali prispôsobené reklamy od vyhľadávacej spoločnosti. Môžete to urobiť návštevou stránky Odhlásiť sa a kliknite na položku Odhlásiť sa tlačidlo.

Deaktivácia – Google Ads

Zabráňte spoločnosti Google používať vaše správanie pri prehliadaní na zobrazovanie reklám

Nakoniec môžete navštíviť Reklamy na webe stránku, na ktorej môžete ovládať, ako spoločnosť Google kategorizuje vaše správanie pri prehliadaní, aby zobrazovala súvisiace a zaujímavé reklamy. Môžete to urobiť úpravou kategórií, ktoré sú uložené ako reklamný súbor cookie vo vašom webovom prehliadači. Z odberu tohto spôsobu zobrazovania reklám Google sa môžete tiež odhlásiť kliknutím na Odhlásiť sa potom Google zakáže súbor cookie a už nebude používať informácie o záujmoch a demografické informácie vo vašom webovom prehliadači – len sa uistite, že čítate a rozumiete tomu, čo robíte.

Predvoľby reklám Google

Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že túto možnosť zatiaľ nevidí každý, Google túto možnosť zavádza pomaly; ale v najbližších týždňoch bude pripravený, takže ak nevidíte túto možnosť, dajte tomu trochu času.

Pozrite si toto video a dozviete sa viac o Správcovi predvolieb reklám Google

Toto video odpovie na otázku, ako vyhľadávací gigant používa vaše informácie na prispôsobenie zobrazovania reklám. Aj vo videu spoločnosť poznamenáva, že čím viac o vás vie, tým menej reklám dostanete.

Podľa môjho názoru je tento nový spôsob, ako je Google transparentnejší, veľkým krokom k tomu, aby sme svetu ukázali, že smer nie je pred koncovým používateľom nič skrývať. A to je tiež dobrá správa pre tých mnohých používateľov, ktorí majú obavy o svoje súkromie v súvislosti s tým, ako vyhľadávacia spoločnosť používa ich informácie.

Čo si teraz myslíte o novom prístupe spoločnosti Google, ktorý poskytuje používateľovi väčšiu transparentnosť a možnosť výberu? - Nechajte svoje myšlienky v sekcii komentárov.

Užitočné odkazy