Ako blokovať niektoré videá, kanály na YouTube na základe kľúčových slov, titulov

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

YouTube je platforma na blogovanie mysle, kde sa každú hodinu sledujú a odovzdávajú tisíce hodín videoobsahu. Teraz by ste nechceli, aby vaše deti sledovali všetky strašidelné, temné, nevhodné a vulgárne videá na YouTube, ktoré sú, bohužiaľ, v hojnosti. Podobne, ak ste ako ja, ktorý strácate veľa času na určitých druhoch návykových videí a relácií na YouTube, mali by ste blokovať konkrétny obsah a konkrétne videá na YouTube. Ak ste pravidelnými používateľmi služby YouTube, je blokovanie videí pre bezpečnosť detí alebo pre vašu vlastnú produktivitu veľmi dôležité. V tomto článku vás naučím, ako blokovať určité videá, kanály a obsah YouTube. S trikmi uvedenými v tomto článku získate úplnú kontrolu nad službou YouTube.

Blokujte niektoré videá, kanály na YouTube

Rozšírenie bloku videa pre prehliadače Chrome a Firefox

Rozšírenie Video Blocker Chrome je najlepším riešením blokovania určitých videí a kanálov na YouTube. Toto silné rozšírenie Chrome umožňuje blokovať videá na základe kľúčových slov, názvov kanálov a výrazov. Toto rozšírenie môžete napríklad použiť na zablokovanie všetkých videí YouTube, ktoré majú v názve alebo popisoch slovo „Kim Kardashian“. Pomocou tohto rozšírenia môžete tiež blokovať kompletné kanály na YouTube. Ak chcete blokovať a filtrovať videá YouTube v prehliadači Mozilla Firefox, môžete ich použiť Blokovanie videa pre Firefox ,

Používanie kanála YouTube

Najprv, ak chcete mať väčšiu kontrolu nad obsahom YouTube, odporúčame vám vytvoriť si vlastný kanál. Týmto spôsobom si YouTube zapamätá vaše preferencie a neodporučí vám nevhodné veci. Keď vaše dieťa používa službu YouTube, mali by ste byť vždy prihlásení do účtu YouTube. Môžete sa prihlásiť na odber rôznych užitočných kanálov. YouTube bude vždy odporúčať obsah z prihlásených kanálov alebo z kanálov, ktoré sú im podobné.

Dosiahnutie kanálu YouTube trvá doslova iba minútu. Všetko, čo potrebujete, je ID Google. Kliknite na tento odkaz vytvoriť kanál YouTube.

Ak máte kanál YouTube, kedykoľvek môžete navrhnúť obsah, môžete kedykoľvek povedať službe YouTube, že sa o takýto typ videí nezaujímate. YouTube by nikdy neodporučil videá, ktoré súvisia s výklenkom, o ktorý sa nezaujímate. Napríklad, ak sa vám video nepáči, môžete s ním kliknúť na tlačidlo voľby (tri bodky, pozri žltú zvýraznenú oblasť) a označte „Nezaujíma sa“.

Používanie obmedzeného režimu

YouTube má tiež „obmedzený režim“, ktorý sa často nazýva Bezpečný režim. Keď na YouTube zapnete obmedzený režim, web automaticky filtruje obsah pre dospelých, nevhodné videá, slang a komentáre. Ak chcete zapnúť obmedzený režim, prejdite úplne nadol na stránku YouTube a uvidíte možnosť obmedzeného režimu, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Pomocou aplikácie YouTube pre deti

Ďalším skvelým riešením filtrovania a blokovania obsahu v službe YouTube pre deti je použitie aplikácie YouTube pre deti. Túto aplikáciu vytvorila spoločnosť Google, pretože spoločnosť si je dobre vedomá problému rodičov po celom svete. Môžete si stiahnuť aplikáciu YouTube pre deti Android alebo iOS , K dispozícii je aj webová verzia tejto aplikácie.