Ako sa vyhnúť problémom s inštaláciou Windowsu 10 verzie 1809 (aktualizácia z októbra 2018)

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Windows 10 verzia 1809 bez problémov

Tieto tipy vám pomôžu pripraviť sa a prejsť hladkou inštaláciou aktualizácie Windows 10 z októbra 2018, keď bude uvedená na trh túto jeseň.

->

AKTUALIZOVANÉ 3. 10.: Verzia 1809 systému Windows 10 (aktualizácia z októbra 2018) je šiestou hlavnou aktualizáciou, ktorá bude dostupná pre zariadenia od 2. októbra. Pred kliknutím na tlačidlo Inštalovať sa však chcete pripraviť, aby ste sa vyhli chybám a problémom.

Aj keď sa po vydaní novej aktualizácie funkcií odporúča nainštalovať novú verziu, aby ste udržali svoje zariadenie a údaje v bezpečí a v bezpečí a dostali sa do rúk s novými funkciami a vylepšeniami, tento typ aktualizácií nie sú vaše mesačné kumulatívne aktualizácie. Windows 10 verzia 1809 je nová verzia, ktorá spúšťa novú inštaláciu operačného systému, čo môže mnohokrát spôsobiť problémy. Okrem toho sa počas počiatočného zavádzania očakáva, že používatelia narazia na chyby a chyby v závislosti od hardvéru.

V tomto sprievodca , dozviete sa niekoľko tipov, ako sa vyhnúť problémom a chybám počas inštalácie Aktualizácia systému Windows 10 z októbra 2018 .

Aktualizáciu z októbra 2018 nainštalujte iba vtedy, keď bude k dispozícii automaticky

Spoločnosť Microsoft podporuje množstvo spôsobov inštalácie novej verzie systému Windows 10, ale vždy je dobré počkať, kým sa vám aktualizácia funkcie automaticky ponúkne prostredníctvom služby Windows Update, aby ste sa vyhli problémom.

Zvyčajne chcete počkať, pretože počas prvých dní nie sú významné aktualizácie plne kompatibilné s každou hardvérovou konfiguráciou, v dôsledku čoho spoločnosť Microsoft účelovo blokuje aktualizáciu na zariadeniach, o ktorých je známe, že majú problémy s kompatibilitou.

Ak váš počítač automaticky nedostáva novú verziu, je pravdepodobné, že existuje dobrý dôvod. Ak na vynútenie inovácie použijete nástroj na vytváranie médií alebo pomocníka pri aktualizácii, s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíte problémy s kompatibilitou a chyby.

Keď nový refresh pre Windows 10 vydania, neponáhľajte sa s jeho inštaláciou, len počkajte, kým bude automaticky k dispozícii.

Zvyčajne chcete počkať niekoľko mesiacov alebo kým bude k dispozícii pre organizácie, čo sa zvyčajne stáva každé štyri mesiace. (Túto príručku použite na odloženie Windowsu 10 verzie 1809 pomocou polročného kanála.)

Ak sa naozaj neviete dočkať, použite nasledujúce tipy na minimalizovanie pravdepodobnosti problémov a chýb pri pokuse o inštaláciu aktualizácie novej funkcie.

Pred inováciou vytvorte úplnú zálohu

Plán obnovy je najdôležitejším krokom pred aktualizáciou. Vždy by ste mali stráviť nejaký čas navyše vytvorením úplnej zálohy vášho zariadenia s inštaláciou, nastaveniami, aplikáciami a súbormi pre prípad, že by ste sa potrebovali vrátiť k predchádzajúcej verzii.

Nástroj na úplné zálohovanie systému Windows 10

Nástroj na úplné zálohovanie systému Windows 10

Vo všeobecnosti proces inovácie na novú verziu systému Windows 10 prebieha bez problémov a existuje veľa vstavaných mechanizmov na bezpečné vrátenie zmien, ak niečo nefunguje správne. Vždy sa však odporúča vytvoriť zálohu pre prípad, že niečo zlyhá, alebo by ste si mali urobiť aspoň kópiu svojich osobných súborov.

Vyhnite sa problémom s ukladaním počas inovácie na Windows 10

Jedným z najčastejších problémov počas miestnej inovácie na novú verziu systému Windows 10 je nie je k dispozícii dostatok úložného priestoru na dokončenie inovácie , ktorá spustí najmenej tri chybové hlásenia vrátane 0x80070070 – 0x50011, 0x80070070 – 0x50012 alebo 0x80070070 – 0x60000.

Dostupnosť úložiska je bežným problémom na zariadeniach s obmedzenými pevnými diskami, ako sú napríklad rozpočet a staršie počítače. Tomuto problému sa môžete vyhnúť tak, že sa ubezpečíte, že na vašom zariadení je aspoň 20 GB voľného miesta na stiahnutie a inštaláciu súborov.

Ak nemáte dostatok voľného miesta, použite Aplikácia Nastavenia na odstránenie dočasných a iných nepotrebných súborov . Prípadne môžete pripojiť prázdnu jednotku USB flash s najmenej 8 GB úložného priestoru, ktorý systém Windows 10 zistí a použije ako dočasné úložisko na vykonanie inovácie.

Windows 10 Storage Sense vo verzii 1803

Windows 10 Storage Sense vo verzii 1803

Po inštalácii môžete získať späť miesto pomocou tejto príručky.

Odinštalujte nepodstatné aplikácie, aby ste predišli problémom s inováciou

Bezpečnostné aplikácie sú jedným z dôvodov zlyhania inštalácie. Ak používate antivírus (iný ako Windows Defender Antivirus) alebo iný bezpečnostný softvér, mali by ste ich pred inováciou na verziu 1809 zakázať alebo dočasne odinštalovať.

Odinštalovanie aplikácií v systéme Windows 10 je zapnuté nastavenie > Aplikácie > Aplikácie a funkcie vyberte aplikáciu, kliknite Odinštalovať a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Odinštalujte nastavenia aplikácií systému Windows 10

Odinštalujte nastavenia aplikácií systému Windows 10

Problémy s kompatibilitou môžu spôsobovať aj programy určené pre staršiu verziu operačného systému. Pred inštaláciou sa uistite, že ste odinštalovali všetok softvér, ktorý by mohol spôsobiť problémy počas inštalácie. Vždy ich môžete neskôr znova nainštalovať.

Obnovte službu Windows Update a stiahnite si verziu 1809

Je známe, že služba Windows Update je spoľahlivým komponentom na sťahovanie aktualizácií, ale niekedy nemusí fungovať podľa očakávania, a to môže byť dôvod, prečo vaše zariadenie nedostáva aktualizáciu novej funkcie.

Ak máte problémy so službou Windows Update, môžete resetujte jeho komponenty, aby sa opravila zaseknutá aktualizácia pokus o stiahnutie a inštaláciu. Ak sa tým problém nevyrieši, mali by ste použiť nástroj Update Assistant na inštaláciu aktualizácie systému Windows 10 z októbra 2018, keď bude k dispozícii.

Ak chcete povoliť inováciu, odstráňte všetky nastavenia blokovania

Môže sa tiež stať, že váš počítač je momentálne nakonfigurovaný na odloženie aktualizácií systému Windows 10. Ak je to tak, aktualizácia z októbra 2018 sa do vášho zariadenia nestiahne ani nenainštaluje.

Predchádzajúce zmeny môžete vrátiť späť nastavenie > Aktualizácia a zabezpečenie > aktualizácia systému Windows > Pokročilé nastavenia a uistite sa, že v časti Vybrať, kedy budú aktualizácie nainštalované, vyberiete možnosť Polročný kanál (zacielený) a nastavte počet dní na odloženie aktualizácií funkcií nula . Okrem toho vypnite Pozastaviť aktualizácie prepínač, ak je povolený.

Rozšírené možnosti služby Windows Update

Rozšírené možnosti služby Windows Update

Ak ste na odloženie aktualizácií použili skupinovú politiku, zmeny môžete vrátiť späť v tejto príručke.

Merané pripojenie tiež zablokuje inštaláciu systému Windows 10 verzie 1809 do vášho počítača. Ak máte bezdrôtové alebo káblové pripojenie nakonfigurované ako merané, môžete tento blok zapnúť nastavenie > Sieť a internet > Wi-Fi (alebo Ethernet ), vyberte sieť a vypnite Nastaviť ako merané pripojenie prepínač.

Zakázať merané sieťové pripojenie v systéme Windows 10

Zakázať merané sieťové pripojenie v systéme Windows 10

Zabráňte problémom s nastaveniami po inštalácii verzie 1809

Niekedy môže systém Windows 10 počas procesu inovácie náhodne obnoviť niektoré z vašich nastavení, ako napríklad konfigurácie ochrany osobných údajov a predvolených aplikácií. Ak ste si prispôsobili inštaláciu pomocou konkrétnej konfigurácie, mali by ste si pred inštaláciou aktualizácie z októbra 2018 poznačiť svoje nastavenia pre prípad, že by sa niektoré z vašich konfigurácií resetovali a potrebovali by ste ich prekonfigurovať.

Domovská stránka aplikácie Nastavenia v systéme Windows 10

Domovská stránka aplikácie Nastavenia v systéme Windows 10

Odpojením nepodstatných periférnych zariadení sa môžete vyhnúť mnohým problémom

Periférne zariadenia, ako sú tlačiarne, fotoaparáty, najmä pamäťové médiá (napríklad USB flash disky a externé pevné disky) pripojené k vášmu zariadeniu môžu spôsobiť chyby a iné problémy počas inštalácie.

Aby ste predišli mnohým problémom, odpojte všetky periférne zariadenia pripojené k počítaču. Potrebujete iba monitor, klávesnicu a myš a pripojenie na internet.

Bluetooth môže byť niekedy problém, preto je dobré ho pred aktualizáciou vypnúť. Stačí prejsť do časti Nastavenia > Zariadenia > Bluetooth a ďalšie zariadenia a vypnúť prepínač Bluetooth.

Opravte chyby pri inovácii systému Windows 10 verzie 1809

Bez ohľadu na to, ako sa pripravíte, vždy existuje šanca na chyby počas inovácie na novú verziu pre Windows 10. Ak máte problémy, pravdepodobne nie ste jediný, kto má rovnaký problém. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je zaznamenať si chybové hlásenie a vyhľadať online opravu alebo riešenie. Ak ide o známy problém, spoločnosť Microsoft zvyčajne zverejní problém, stav a časový rámec trvalej opravy. Niekedy spoločnosť dokonca zverejňuje dočasné riešenia niektorých problémov.

Okrem neočakávaných chýb a chýb, ktoré by mohli byť skryté v systéme Windows 10 verzie 1809, existuje množstvo dobre známych problémov (nepovažovaných za chyby), ktoré sa môžu vyskytnúť počas procesu inovácie. Napríklad kód chyby, ktorý začína na 0xC1900101 (Napr., 0xC1900101 - 0x20004, 0xC1900101 - 0x2000c, 0xC1900101 - 0x20017, 0xC1900101 - 0x30018, 0xC1900101 - 0x3000D, 0xC1900101 - 0x4000D, 0xC1900101 - 0x40017) je zvyčajne chyba ovládača zariadenia .

Ak narazíte na chybu 0xC1900208 – 0x4000C, znamená to, že aplikácia nie je kompatibilná s inováciou . Ďalším bežným chybovým kódom je 0x80070070 – 0x50011 (0x50012 alebo 0x60000), čo zvyčajne znamená, že na vašom zariadení nie je dostatok miesta na dokončenie aktualizácie.

Pri riešení chýb a iných problémov, ktoré nepoznáte, odošlite svoje otázky v Pureinfotech fóra . Prípadne môžete kontaktovať podporu spoločnosti Microsoft priamo alebo na Twitteri @ Microsoft pomáha . Ak sa nachádzate v blízkosti obchodu Microsoft Store, vezmite svoje zariadenie do obchodu, aby ste zistili, či vám niekto môže pomôcť.

Nainštalujte aktualizáciu Windows 10 z októbra 2018 manuálne

Za predpokladu, že nejde o problém s novou verziou, najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť problémom počas inovácie, je vykonať čistá inštalácia systému Windows 10 s aktualizáciou z októbra 2018 a potom jednoducho preinštalujte svoje aplikácie, znova použite nastavenia a obnovte súbory zo zálohy.

Keď bude k dispozícii aktualizácia z októbra 2018, môžete namiesto čistej inštalácie vyskúšať aj inováciu na mieste pomocou nástroja Media Creation Tool, ktorý zachová vaše aplikácie, nastavenia a súbory.

Ak chcete vykonať inováciu na mieste, stiahnite si súbor Nástroj na vytváranie médií od spoločnosti Microsoft , dvojitým kliknutím na súbor spustite nástroj a použite Aktualizujte tento počítač teraz možnosť. Potom vyberte možnosť ponechať si súbory a aplikácie (ak ešte nie je vybratá) a pokračujte podľa pokynov na obrazovke. ( Pozrite si túto príručku pre podrobnejšie pokyny na aktualizáciu na verziu 1809.)

Ak nie ste pripravení prejsť na aktualizáciu Windows 10 z októbra 2018, môžete aktualizácie funkcií odložiť na neskôr – alebo použiť túto príručku, aby ste sa vrátili k predchádzajúcej verzii OS .

V prípade, že uvidíte nejaké chyby alebo problémy pri inštalácii aktualizácie novej funkcie, môžete použiť Pureinfotech fóra hľadať pomoc.