Ako sa vyhnúť problémom pri inštalácii aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update

Aktualizácia Windows 10 Fall Creators bez problémov

Pomocou týchto tipov sa vyhnete problémom pri prechode na aktualizáciu Windows 10 Fall Creator Update.

->

Aktualizácia Windows 10 Fall Creators Update, štvrté hlavné vydanie operačného systému, je k dispozícii od 17. októbra, ale možno sa budete chcieť pripraviť skôr, ako urobíte krok, aby ste sa vyhli chybám a problémom počas procesu inovácie.

Vždy je dôležité nainštalovať aktualizácie funkcií, ako je Windows 10 Fall Creators Update, aby bolo vaše zariadenie aktuálne s najnovšími vylepšeniami zabezpečenia a aby ste mali prístup k najnovším funkciám a zmenám. Aktualizácie funkcií však nie sú typické aktualizácie kvality, ktoré spoločnosť Microsoft sprístupňuje každý druhý týždeň. Aktualizácia Fall Creators Update je úplne nová verzia Windows 10 vyžaduje úplnú inštaláciu, ktorá sa niekedy môže pokaziť v dôsledku mnohých faktorov. Okrem toho sa v prvých dňoch očakáva, že narazíte na chyby a neznáme chyby v závislosti od konfigurácie vášho systému.

V tomto sprievodca , naučíte sa niekoľko krokov, ako sa vyhnúť problémom a chybám počas inštalácie Aktualizácia Windows 10 Fall Creators Update (verzia 1709) . Túto príručku môžete použiť, ak sa pokúšate inovovať pomocou služby Windows Update, Nástroj na vytváranie médií , alebo Aktualizovať asistenta .

Počkajte, kým sa aktualizácia automaticky neponúkne

Najlepším spôsobom inovácie na novú verziu systému Windows 10 je počkať, kým vám bude automaticky ponúknutá prostredníctvom služby Windows Update. Dôvodom je, že spoločnosť Microsoft zámerne blokuje aktualizáciu Fall Creators Update na zariadeniach, o ktorých vie, že aktualizácia nie je kompatibilná.Inými slovami, ak vaše zariadenie nedostáva aktualizáciu, existuje pravdepodobne dôvod, a ak na vynútenie aktualizácie použijete nástroj na vytváranie médií alebo pomocníka pri aktualizácii, pravdepodobne narazíte na chyby.

So sťahovaním a inštaláciou verzie 1709 sa teda neponáhľajte, počkajte ešte chvíľu a vaše zariadenie ju nakoniec získa.

Zvyčajne chcete počkať asi štyri mesiace po vydaní novej verzie, čo je čas, ktorý Microsoftu trvá, kým zváži novú verziu stabilnú pre podniky. (Použite túto príručku odložiť aktualizáciu Windows 10 Fall Creators Update pomocou Current Branch for Business .)Ak sa však naozaj neviete dočkať, použite nasledujúce tipy na minimalizovanie pravdepodobnosti chýb pri pokuse o inštaláciu novej verzie.

Zálohujte si systém

Vytvorenie úplnej zálohy vášho zariadenia je zásadným krokom.

Vždy, pred vykonaním akýchkoľvek významných zmien, by ste mali stráviť čas navyše vytvorením úplnej zálohy vášho počítača s aktuálnou inštaláciou, nastaveniami, aplikáciami a súbormi.Nástroj na úplné zálohovanie systému Windows 10

Nástroj na úplné zálohovanie systému Windows 10

Inovácia zvyčajne prebehne bez chyby a v procese nastavenia sú zabudované mechanizmy na bezpečné vrátenie zmien, ak niečo nefunguje správne, ale vždy chcete byť pripravení na prípad, že niečo zlyhá. Alebo by ste si mali pred pokračovaním v inovácii aspoň zálohovať svoje súbory.Skladový priestor

Jedným z najbežnejších neúspechov pri pokuse o inštaláciu novej verzie systému Windows 10, s ktorým sa väčšina ľudí stretne, je č t dostatok dostupného úložného priestoru na dokončenie inovácie , ktorá spustí minimálne tri chybové hlásenia (0x80070070 – 0x50011, 0x80070070 – 0x50012, 0x80070070 – 0x60000).

Na zariadeniach nižšej kategórie s obmedzenou úložnou kapacitou a starších počítačoch je zvyčajne nedostatok miesta problémom.

Tomuto problému sa môžete vyhnúť tak, že sa ubezpečíte, že na vašom zariadení je aspoň 20 GB voľného miesta na stiahnutie a inštaláciu súborov.

Ak dostupný voľný úložný priestor nestačí, je možné použiť Aplikácia Nastavenia na odstránenie dočasných a iných nepotrebných súborov . Prípadne môžete pripojiť prázdnu jednotku USB flash s najmenej 8 GB úložného priestoru, ktorý môže systém Windows 10 použiť ako sekundárne úložisko na úspešnú inštaláciu novej verzie.

Uvoľnite miesto v nastaveniach systému Windows 10

Uvoľnite miesto v nastaveniach systému Windows 10

Po inštalácii môžete použiť túto príručku pre systém Windows 10 na vyčistenie pevného disku a uvoľnenie miesta na disku.

Odinštalujte nepotrebné aplikácie

Bezpečnostný softvér je často príčinou zlyhania inštalácie. Ak používate antivírus iný ako Windows Defender Antivirus alebo iný bezpečnostný program, mali by ste ich pred pokračovaním v inovácii na verziu 1709 deaktivovať alebo dočasne odinštalovať.

Najjednoduchší spôsob odinštalovania aplikácií v systéme Windows 10 je zapnutý nastavenie > Aplikácie > Aplikácie a funkcie vyberte aplikáciu a kliknite Odinštalovať .

Odinštalujte aplikácie v nastaveniach systému Windows 10

Odinštalujte aplikácie v nastaveniach systému Windows 10

Starší softvér navrhnutý pre staršiu verziu operačného systému môže spôsobiť problémy s kompatibilitou. Pred vykonaním skoku sa uistite, že ste odinštalovali všetok softvér, ktorý by mohol spôsobiť problémy počas inštalácie. Vždy ich môžete neskôr znova nainštalovať.

Odpojte periférne zariadenia

Nekompatibilné zariadenia pripojené k vášmu počítaču, ako sú tlačiarne, webové kamery, pamäťové médiá (napr. USB flash disk a externý pevný disk), môže spôsobiť problémy. Aby ste predišli problémom, zvážte odpojenie všetkých periférnych zariadení pripojený k vášmu počítaču. Potrebujete iba sieťový adaptér, displej, klávesnicu a myš.

Ak máte adaptér Bluetooth, je tiež dobré ho pred začatím inštalácie vypnúť. Stačí ísť na nastavenie > Zariadenia > Bluetooth a ďalšie zariadenia a vypnite Bluetooth prepínač.

Poznajte svoje nastavenia

Niekedy počas inovácie môže systém Windows 10 náhodne obnoviť niektoré z vašich nastavení, ako napríklad konfigurácie ochrany osobných údajov a predvolených aplikácií. Ak ste nastavili svoju inštaláciu s konkrétnou konfiguráciou, je dobré si ju poznačiť pred inštaláciou aktualizácie funkcií pre prípad, že by sa niektoré z vašich nastavení resetovali, aby ste vedeli, ako ich získať späť.

Nastavenia systému Windows

Nastavenia systému Windows

Odstráňte nastavenia blokovania

Môže sa tiež stať, že vaše zariadenie je nakonfigurované na odloženie novej verzie systému Windows 10, ak je to tak, aktualizácia Fall Creators sa nestiahne a nenainštaluje do vášho počítača.

Tento problém môžete rýchlo vyriešiť nastavenie > Aktualizácia a zabezpečenie > aktualizácia systému Windows > Pokročilé nastavenia a uistite sa, že v časti Vybrať, kedy budú aktualizácie nainštalované, vyberiete možnosť Súčasná pobočka a nastavte počet dní na odloženie aktualizácií funkcií nula .

Rozšírené nastavenia služby Windows Update

Rozšírené nastavenia služby Windows Update

Tiež sa uistite, že Pozastaviť aktualizácie prepínač je vypnutý.

Ak ste v minulosti použili skupinovú politiku na odloženie aktualizácií, zmeny môžete vrátiť späť podľa tohto návodu .

Použitie meraného pripojenia tiež zabráni stiahnutiu a inštalácii aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update (verzia 1709) do vášho počítača. Ak máte pripojenie Wi-Fi alebo Ethernet (káblové) nakonfigurované ako merané, môžete tento blok zapnúť nastavenie > Sieť a internet > Wi-Fi , vyberte sieť, ku ktorej ste pripojení, a vypnite Nastaviť ako merané pripojenie prepínač.

Nastavenia ethernetového adaptéra

Nastavenia ethernetového adaptéra

Na ethernetovom pripojení prejdite na nastavenie > Sieť a internet > Ethernet , vyberte adaptér, ktorý používate, a vypnite Nastaviť ako merané pripojenie prepínač.

Resetujte službu Windows Update

Aj keď je mechanizmus aktualizácie postavený na systéme Windows 10 spoľahlivý, niekedy môže prestať fungovať správne a môže to byť dôvod, prečo nedostanete novú verziu.

Vždy sa môžete pokúsiť resetujte súčasti služby Windows Update opraviť zaseknuté aktualizácie pokúšajúce sa stiahnuť a nainštalovať. Ak sa tým problém nevyrieši, môžete použiť Update Assistant na inštaláciu aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update, keď bude k dispozícii.

Oprava chýb inovácie

Môžete sa pripraviť čo najviac, no vždy existuje šanca, že počas inštalácie systému Windows 10 narazíte na chyby. Ak máte problémy, najlepšie, čo môžete urobiť, je poznačiť si kód chyby alebo presnú správu a vyhľadajte online možné opravy, riešenia alebo zistite stav problému.

Väčšina chýb, ktoré môžete vidieť v systéme Windows 10, sú zvyčajne zdokumentované problémy s jednoduchou opravou.

Napríklad, chybový kód, ktorý začína 0xC1900101 (napr 0xC1900101 - 0x20004, 0xC1900101 - 0x2000c, 0xC1900101 - 0x20017, 0xC1900101 - 0x30018, 0xC1900101 - 0x3000D, 0xC1900101 - 0x4000D, 0xC1900101 - 0x40017) je zvyčajne chyba vodiča .

Ak uvidíte chybu 0xC1900208 – 0x4000C, znamená to, že aplikácia nie je kompatibilná s inováciou . Ďalším bežným chybovým kódom je 0x80070070 – 0x50011 (0x50012 alebo 0x60000), čo zvyčajne znamená, že na vašom zariadení nie je dostatok miesta na dokončenie aktualizácie.

Pri riešení chýb a iných problémov, ktoré nepoznáte, môžete vždy požiadať o pomoc na fórach PUREinfoTech. Prípadne môžete kontaktovať podporu spoločnosti Microsoft priamo alebo na Twitteri @MicrosoftSupport získať pomoc. Ak bývate blízko obchodu Microsoft Store, môžete si tiež vziať počítač a zistiť, či vám niekto môže pomôcť.

Nainštalujte aktualizáciu Windows 10 Fall Creators Update manuálne

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa vyhnúť problémom počas inovácie, je vykonať a čistá inštalácia Windowsu 10 s aktualizáciou Fall Creators Update a potom obnovte súbory zo zálohy a potom znova nainštalujte aplikácie a nastavenia.

Ak chcete vykonať čistú inštaláciu systému Windows 10, môžete si prečítať túto príručku. Je však tiež možné vykonať inováciu na mieste pomocou nástroja Media Creation Tool a zachovať si nastavenia, aplikácie a súbory pomocou týchto krokov:

  1. Stiahnite si Nástroj na vytváranie médií od spoločnosti Microsoft .

  2. Dvakrát kliknite na MediaCrationTool.exe súbor na spustenie nástroja.

  3. Vyberte Aktualizujte tento počítač teraz možnosť.

  4. Kliknite súhlasiť súhlasiť s licenčnými podmienkami.

  5. Vyberte možnosť ponechať si súbory a aplikácie a kliknite Ďalšie . Prípadne si môžete vybrať Nič , čo je lepšia možnosť, ako sa vyhnúť problémom s aktualizáciou Creators Update. Budete však musieť obnoviť súbory zo zálohy, prekonfigurovať nastavenia a preinštalovať aplikácie.

  6. Kliknite Inštalácia dokončiť proces.

Po prevzatí nastavenia váš počítač začne inštalovať novú verziu systému Windows 10. Treba poznamenať, že počas tohto procesu sa nič nevymaže, váš počítač zostane nedotknutý so všetkými vašimi nastaveniami, aplikáciami a súbormi.

Ak ste vybrali možnosť ponechať Nič , po dokončení inštalácie budete musieť na dokončenie nastavenia zariadenia prejsť cez prostredie po vybalení (OOBE).

Ak nie ste pripravení zaoberať sa aktualizáciou Windows 10 Fall Creators Update (verzia 1709), nezabudnite, že aktualizácie funkcií môžete odložiť na neskôr , alebo môžete použiť túto príručku, aby ste sa vrátili k predchádzajúcej verzii OS .

V prípade, že narazíte na nejaké problémy pri inštalácii novej verzie Windowsu 10, môžete použiť Fóra PUREinfoTech klásť otázky a hľadať pomoc.