Ako sa vyhnúť problémom s inštaláciou aktualizácie Windows 10 z apríla 2018 (verzia 1803)

Windows 10 verzia 1803 Informácie o nastaveniach

Použite tieto tipy, aby ste sa vyhli problémom a prešli plynulým procesom inštalácie aktualizácie systému Windows 10 z apríla 2018, ktorá príde túto jar.

->

Verzia systému Windows 10 1803 (aktualizácia z apríla 2018) je piatou hlavnou aktualizáciou, ktorú spoločnosť Microsoft uvádza na trh od 30. apríla 2018. Napriek tomu, že nová verzia môže byť pripravená na všeobecné použitie, mali by ste sa pripraviť pred tým, ako prejdete procesom inovácie. aby sa predišlo chybám a problémom.

Aj keď sa odporúča inštalovať nové aktualizácie, aby bol váš počítač zabezpečený a aby ste mali prístup k novým funkciám a vylepšeniam, veľké aktualizácie, ako napríklad aktualizácia systému Windows 10 z apríla 2018, nie sú typickou aktualizáciou kvality, ktorú spoločnosť Microsoft sprístupňuje každý druhý mesiac. Aktualizácia z apríla 2018 je úplne nová verzia Windows 10 vyžaduje úplnú inštaláciu, ktorá sa niekedy môže pokaziť z mnohých dôvodov. Okrem toho sa v prvých dňoch očakáva, že narazíte na chyby a neznáme chyby v závislosti od konfigurácie vášho systému.

V tomto sprievodca , naučíte sa niekoľko krokov, ako sa vyhnúť problémom a chybám počas inštalácie Aktualizácia systému Windows 10 z apríla 2018 (verzia 1803) .

Počkajte, kým sa aktualizácia automaticky neponúkne

Aj keď existuje niekoľko spôsobov, ako nainštalovať novú verziu Windows 10 , vždy je najlepšie počkať, kým sa vám automaticky ponúkne prostredníctvom služby Windows Update, aby ste sa vyhli problémom. Zvyčajne je to preto, že počas prvých niekoľkých mesiacov nie sú veľké aktualizácie plne kompatibilné so všetkými hardvérovými konfiguráciami a spoločnosť Microsoft zámerne blokuje aktualizáciu na zariadeniach, ktoré vedia, že spôsobia problémy.Inými slovami, ak váš počítač nedostáva aktualizáciu automaticky, pravdepodobne to má dobrý dôvod. Okrem toho, ak na vynútenie inovácie použijete nástroj Media Creation Tool alebo Update Assistant, s najväčšou pravdepodobnosťou narazíte na neočakávané problémy s kompatibilitou a chyby.

Najlepšou radou nie je ponáhľať sa so sťahovaním a inštaláciou verzie 1803 do počítača, len trpezlivo čakajte, kým ju nakoniec získate.

Vo všeobecnosti chcete počkať asi štyri mesiace po vydaní aktualizácie, čo je čas, ktorý Microsoftu trvá, kým zváži novú verziu stabilnú pre organizácie. (Túto príručku použite na odloženie Windowsu 10 verzie 1803 pomocou polročného kanála.)Ak sa naozaj neviete dočkať, použite nasledujúce tipy na minimalizovanie pravdepodobnosti problémov a chýb pri pokuse o inštaláciu aktualizácie novej funkcie.

Vždy najskôr zálohujte

Rozhodujúci je plán obnovy. Pred vykonaním akýchkoľvek významných zmien vo svojom zariadení by ste vždy mali stráviť čas navyše vytvorením úplnej zálohy počítača s aktuálnou inštaláciou, nastaveniami, aplikáciami a súbormi pre prípad, že by sa niečo pokazilo a potrebovali by ste sa vrátiť späť.

Nástroj na úplné zálohovanie systému Windows 10

Nástroj na úplné zálohovanie systému Windows 10Inovácie zvyčajne prebiehajú bez chyby a v procese nastavenia sú zabudované mechanizmy na bezpečné vrátenie zmien, ak niečo nefunguje správne. Vždy však chcete byť pripravený, ak sa niečo nepodarí. (Pred pokračovaním v inovácii si aspoň zálohujte svoje súbory.)

Skladový priestor

Možno jedným z najbežnejších problémov pri pokuse o inštaláciu novej verzie systému Windows 10 je č t dostatok dostupného úložného priestoru na dokončenie inovácie , ktorá spustí najmenej tri chybové hlásenia vrátane 0x80070070 – 0x50011, 0x80070070 – 0x50012 alebo 0x80070070 – 0x60000.Dostupnosť úložiska je často problémom skôr na zariadeniach s obmedzenou kapacitou úložiska a starších počítačoch. Tomuto problému sa môžete vyhnúť tak, že sa ubezpečíte, že na vašom zariadení je aspoň 20 GB voľného miesta na stiahnutie a inštaláciu súborov.

Ak nemáte dostatok voľného miesta, môžete použiť Aplikácia Nastavenia na odstránenie dočasných a iných nepotrebných súborov . Prípadne môžete pripojiť prázdnu jednotku USB flash s najmenej 8 GB úložného priestoru, ktorý systém Windows 10 použije ako dočasné úložisko na vykonanie inovácie.

Nastavenia zmyslu úložiska v systéme Windows 10 verzie 1709

Nastavenia zmyslu úložiska v systéme Windows 10 verzie 1709

Po inštalácii môžete získať späť miesto pomocou tejto príručky.

Exportovať vlastné nastavenia

Niekedy môže systém Windows 10 počas procesu inovácie náhodne obnoviť niektoré z vašich nastavení, ako napríklad konfigurácie ochrany osobných údajov a predvolených aplikácií. Ak ste si prispôsobili inštaláciu pomocou konkrétnej konfigurácie, mali by ste si pred inštaláciou aktualizácie funkcií zaznamenať svoje nastavenia pre prípad, že by sa niektoré z vašich konfigurácií resetovali a potrebovali by ste ich získať späť.

Aplikácia Nastavenia v systéme Windows 10 verzie 1709

Aplikácia Nastavenia v systéme Windows 10 verzie 1709

Odpojte nepodstatné periférne zariadenia

Nekompatibilné zariadenia pripojené k vášmu zariadeniu, ako sú najmä tlačiarne, fotoaparáty pamäťové médiá (ako sú USB flash disky a externé pevné disky), môžu spôsobiť chyby a iné problémy počas inštalácie. Aby sa predišlo problémom zvážte odpojenie všetkých periférnych zariadení pripojený k vášmu počítaču. Potrebujete iba sieťové pripojenie, monitor, klávesnicu a myš.

Ak máte adaptér Bluetooth, je tiež dobré ho pred aktualizáciou vypnúť. Stačí ísť na nastavenie > Zariadenia > Bluetooth a ďalšie zariadenia a vypnite Bluetooth prepínač.

Odstráňte nepodstatné aplikácie

Bezpečnostné programy sú niekedy hlavným dôvodom zlyhania inštalácie. Ak používate antivírus (iný ako Windows Defender Antivirus) alebo iný bezpečnostný softvér, mali by ste ich pred inováciou na verziu 1803 zakázať alebo dočasne odinštalovať.

Najrýchlejší spôsob odinštalovania aplikácií v systéme Windows 10 je zapnutý nastavenie > Aplikácie > Aplikácie a funkcie vyberte aplikáciu, kliknite Odinštalovať a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Odinštalujte aplikácie v nastaveniach systému Windows 10

Odinštalujte aplikácie v nastaveniach systému Windows 10

Problémy s kompatibilitou môžu spôsobovať aj staršie programy určené pre staršiu verziu systému Windows. Pred pokračovaním v inštalácii sa uistite, že ste odinštalovali všetok softvér, ktorý by mohol spôsobiť problémy počas inštalácie. Vždy ich môžete neskôr znova nainštalovať.

Resetujte službu Windows Update

Hoci je služba Windows Update spoľahlivým mechanizmom na sťahovanie aktualizácií, niekedy nemusí fungovať podľa očakávania a dôvodom môže byť, že vaše zariadenie nedostáva novú aktualizáciu funkcií systému Windows 10.

Vždy sa môžete pokúsiť resetujte súčasti služby Windows Update opraviť zaseknuté aktualizácie pokúšajúce sa stiahnuť a nainštalovať. Ak sa tým problém nevyrieši, mali by ste použiť nástroj Update Assistant na inštaláciu aktualizácie systému Windows 10 z apríla 2018, keď bude k dispozícii.

Ak chcete povoliť inováciu, odblokujte systém Windows 10

Môže sa tiež stať, že vaše zariadenie je nakonfigurované na odloženie aktualizácií systému Windows 10. Ak je to tak, aktualizácia z apríla 2018 sa nestiahne a nenainštaluje do vášho zariadenia.

Tento problém môžete riešiť na nastavenie > Aktualizácia a zabezpečenie > aktualizácia systému Windows > Pokročilé nastavenia a uistite sa, že v časti Vybrať, kedy budú aktualizácie nainštalované, vyberiete možnosť Polročný kanál (zacielený) a nastavte počet dní na odloženie aktualizácií funkcií nula .

Pokročilé nastavenia aktualizácie systému Windows 10

Pokročilé nastavenia aktualizácie systému Windows 10

Okrem toho vypnite Pozastaviť aktualizácie prepínač, ak je povolený.

Ak ste na odloženie aktualizácií použili skupinovú politiku, zmeny môžete vrátiť späť v tejto príručke.

Použitie meraného pripojenia tiež zabráni inštalácii aktualizácie Windows 10 z apríla 2018 (verzia 1803) na váš počítač, prenosný počítač alebo tablet. Ak máte pripojenie Wi-Fi alebo Ethernet (káblové) nakonfigurované ako merané, môžete tento blok zapnúť nastavenie > Sieť a internet > Wi-Fi , vyberte sieť a vypnite Nastaviť ako merané pripojenie prepínač.

Nastavenia ethernetového adaptéra

Nastavenia ethernetového adaptéra

Na Ethernet pripojenie prejdite na nastavenie > Sieť a internet > Ethernet , vyberte adaptér a vypnite ho Nastaviť ako merané pripojenie prepínač.

Oprava chýb inovácie

Aj keď sa môžete pripraviť rôznymi spôsobmi, vždy existuje možnosť chyby počas inovácie na novú verziu pre Windows 10. Ak máte problémy, najmä počas prvých dní, je pravdepodobné, že nie ste jediný s rovnakým problémom. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je zaznamenať si chybové hlásenie a vyhľadať opravu alebo riešenie online. Ak ide o známy problém, spoločnosť Microsoft zvyčajne zverejní problém, stav a časový rámec trvalej opravy.

Okrem očakávaných chýb a chýb skrytých v systéme Windows 10 verzie 1803 existuje množstvo známych problémov (ktoré sa nepovažujú za chyby), ktoré sa môžu vyskytnúť počas procesu inovácie. Napríklad, chybový kód, ktorý začína 0xC1900101 (napr 0xC1900101 - 0x20004, 0xC1900101 - 0x2000c, 0xC1900101 - 0x20017, 0xC1900101 - 0x30018, 0xC1900101 - 0x3000D, 0xC1900101 - 0x4000D, 0xC1900101 - 0x40017) je zvyčajne chyba ovládača zariadenia .

Ak uvidíte chybu 0xC1900208 – 0x4000C, znamená to, že aplikácia nie je kompatibilná s inováciou . Ďalším bežným chybovým kódom je 0x80070070 – 0x50011 (0x50012 alebo 0x60000), čo zvyčajne znamená, že na vašom zariadení nie je dostatok miesta na dokončenie aktualizácie.

Pri riešení chýb a iných problémov, ktoré nepoznáte, môžete vždy požiadať o pomoc v Pureinfotech fóra . Prípadne môžete kontaktovať podporu spoločnosti Microsoft priamo alebo na Twitteri @ Microsoft pomáha získať pomoc. Ak bývate blízko obchodu Microsoft Store, vezmite svoje zariadenie do obchodu, aby ste zistili, či vám niekto môže pomôcť.

Manuálna inštalácia systému Windows 10 verzie 1803

Za predpokladu, že nejde o chybu novej verzie, najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť problémom počas inovácie, je vykonať čistá inštalácia systému Windows 10 s aktualizáciou z apríla 2018 a potom preinštalujte aplikáciu, znova použite nastavenia a obnovte súbory zo zálohy.

Keď bude na konci apríla 2018 k dispozícii aktualizácia z apríla 2018, namiesto vykonania čistej inštalácie môžete vyskúšať aj inováciu na mieste pomocou nástroja na vytváranie médií, ktorý zachová vaše aplikácie, nastavenia a súbory.

Ak chcete vykonať inováciu na mieste, stiahnite si súbor Nástroj na vytváranie médií od spoločnosti Microsoft , dvojitým kliknutím na súbor spustite nástroj a použite Aktualizujte tento počítač teraz možnosť. Potom vyberte možnosť ponechať si súbory a aplikácie (ak ešte nie je vybratá) a pokračujte v inštalácii podľa pokynov na obrazovke. ( Pozrite si túto príručku nájdete podrobnejšie pokyny na aktualizáciu na aktualizáciu z apríla 2018.)

Keď sa nastavenie začne procesom inovácie, vaše zariadenie nainštaluje novú verziu systému Windows 10 a zachová všetky vaše nastavenia, aplikácie a súbory.

Ak nie ste pripravení prejsť na aktualizáciu Windows 10 z apríla 2018 (verzia 1803), nezabudnite, že aktualizácie funkcií môžete odložiť na neskôr – alebo použiť túto príručku, aby ste sa vrátili k predchádzajúcej verzii OS .

V prípade, že uvidíte nejaké chyby alebo problémy pri inštalácii aktualizácie novej funkcie, môžete použiť Pureinfotech fóra klásť otázky a hľadať pomoc.

Aktualizácia 4. mája 2018: Microsoft to priznal niektoré aplikácie vrátane Google Chrome, Cortana a Office môžu zamrznúť alebo zamrznúť váš počítač. Podľa spoločnosti oprava príde 8. mája.

Spoločnosť Microsoft medzitým odporúča toto riešenie:

Skúste prebudiť obrazovku pomocou sekvencie klávesov Windows. Ak máte pripojenú klávesnicu, súčasne stlačte tlačidlo Kláves s logom Windows + Ctrl + Shift + B . Ak používate tablet, stlačte súčasne tlačidlá zvýšenia a zníženia hlasitosti trikrát v priebehu 2 sekúnd. Ak systém Windows reaguje, zaznie krátke pípnutie a obrazovka bude blikať alebo stmavnúť, kým sa systém Windows pokúsi obnoviť obrazovku.

Ak používate prenosný počítač, zatvorte a otvorte kryt prenosného počítača.

Popri problémoch so zamrznutím Microsoft to tiež priznal že sa vyskytol problém pri pokuse o inštaláciu aktualizácie systému Windows 10 z apríla 2018, kde sa používateľom môže zobraziť chybové hlásenie: Niektoré aplikácie je potrebné odinštalovať. Tieto programy je potrebné odinštalovať, pretože nie sú kompatibilné s inováciou: Hybridné notebooky s diskrétnym GPU pripojeným k displeju.

Toto chybové hlásenie sa momentálne zobrazuje pri pokuse o inštaláciu aktualizácie z apríla 2018 na ktoromkoľvek z nasledujúcich zariadení Dell:

  • Alienware 13 R3
  • Alienware 15 R3
  • Alienware 15 R4
  • Alienware 17 R4
  • Alienware 17 R5

V dôsledku toho spoločnosť Microsoft momentálne blokuje inštaláciu aktualizácie týmto modelom z dôvodu známej nekompatibility, ktorá môže spôsobiť, že tieto zariadenia budú po obnovení z režimu šetrenia batérie zobrazovať čiernu obrazovku. Spoločnosť momentálne pracuje na trvalej oprave a po vydaní dostanú tieto zariadenia aktualizáciu automaticky cez Windows Update.

Aktualizácia 14. mája 2018: Microsoft potvrdil že vybrané zariadenia s Intel SSD 600p Series alebo Intel SSD Pro 6000p Series môžu po reštarte zlyhať a dostať sa na obrazovku UEFI. Spoločnosť tiež tvrdí, že niektorí SSD disky Toshiba , vrátane Toshiba XG5 Series alebo Toshiba BG3 Series v súčasnosti ovplyvňujú výkon batérie. Ak máte zariadenie, ktoré používa niektorý z týchto pevných diskov (SSD), spoločnosť blokuje aktualizáciu z apríla 2018, kým nebude vydané trvalé riešenie.