Ako sa vyhnúť problémom so získaním aktualizácie Windows 10 Creators Update

Problémy s aktualizáciou Windows 10 Creators Update

Pripravte sa na bezproblémovú inštaláciu aktualizácie Windows 10 Creators Update.

->

Po mesiacoch vývoja Aktualizácia Windows 10 Creators Update je konečne dostupná , ale predtým, než kliknete na Inštalácia pravdepodobne budete chcieť vedieť niekoľko podrobností, aby ste boli pripravení na úspešnú inováciu bez chýb alebo iných problémov.

Pokiaľ ide o nové aktualizácie, nemali by ste sa pýtať, či nainštalovať alebo preskočiť Aktualizácia tvorcov . Spoločnosť Microsoft ho ponúka zadarmo a inštalácia najnovšej verzie zaistí, že vaše zariadenie bude mať najnovšie vylepšenia zabezpečenia proti malvéru a hackerom a že budete využívať najnovšie funkcie.

Toto však nie je vaša typická aktualizácia kvality, ktorú dostávate každý mesiac, aktualizácia Creators je veľká aktualizácia . Technicky ide o novú verziu systému Windows 10 a počas inštalácie sa môže pokaziť veľa vecí. Prinajmenšom spočiatku sa očakáva, že zariadenia môžu naraziť na chyby a neznáme chyby v dôsledku skutočnosti, že existuje veľa rôznych hardvérových konfigurácií a vytvorenie nového operačného systému nie je ľahká úloha.

V tejto príručke sa dozviete množstvo vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa vyhli chybám a iným problémom počas inštalácie aktualizácie Windows 10 Creators Update. Či už sa rozhodnete použiť službu Windows Update, Nástroj na vytváranie médií , alebo Aktualizovať asistenta na inštaláciu novej verzie OS.Vytvorte úplnú zálohu svojho zariadenia

Pri inštalácii novej verzie Windows 10 by mal byť jednoduchý proces, niekedy môže inštalácia zlyhať a proces vrátenia nebude fungovať.

Mali by ste stráviť čas navyše na vytvorenie úplnej zálohy vášho systému, aby ste sa vrátili k predchádzajúcej inštalácii, ak sa niečo pokazí.

Uistite sa, že je k dispozícii dostatok úložného priestoru

Možno jedným z najčastejších problémov je nedostatok miesta na pevnom disku na dokončenie inovácie systému Windows 10. Tento problém sa zvyčajne vyskytuje na lacných zariadeniach s obmedzenou úložnou kapacitou a starších počítačoch.Aby ste predišli problémom s ukladaním, uistite sa, že vaše zariadenie má k dispozícii aspoň 20 GB voľného miesta na stiahnutie a inštaláciu. Ak nemáte dostatok miesta, je to možné použite aplikáciu Nastavenia na odstránenie dočasných a iných nepotrebných súborov . Prípadne môžete pripojiť aj prázdnu jednotku USB flash s najmenej 8 GB až 16 GB miesta, ktoré systém Windows 10 automaticky použije ako sekundárne úložisko na úspešnú inštaláciu aktualizácie.

Po inovácii môžete použiť túto príručku pre systém Windows 10 na vyčistenie pevného disku a opätovné získanie miesta na disku.

Odstráňte bezpečnostné a nepodstatné aplikácie

Niekedy môže byť príčinou zlyhania inštalácie aktualizácie vášmu zariadeniu bezpečnostný softvér. Ak používate antivírus iný ako Windows Defender alebo iný bezpečnostný softvér, pred pokračovaním v inovácii sa uistite, že ste softvér zakázali alebo dočasne odinštalovali.Staršie programy navrhnuté pre predchádzajúce verzie môžu tiež spôsobovať problémy s kompatibilitou, preto nezabudnite odinštalovať softvér, ktorý spôsobuje problémy počas inštalácie. Po aktualizácii zariadenia na aktualizáciu Windows 10 Creators Update ich môžete vždy preinštalovať.

Odpojte nepodstatné periférne zariadenia

Niekedy môžu byť problémy s inštaláciou spôsobené periférnym zariadením, ktoré nie je kompatibilné. Ak sa chcete vyhnúť problémom, možno budete chcieť odpojiť všetky nepotrebné periférne zariadenia, ako sú tlačiarne, webové kamery, najmä pamäťové médiá (napr. USB flash disk a externý pevný disk) pripojené k vášmu počítaču — stačí použiť to najnutnejšie: sieťový adaptér na pripojenie k internetu, monitor, klávesnicu a myš.Tiež je dobré vypnúť Bluetooth na vašom počítači. Stačí ísť na nastavenie > Zariadenia > Bluetooth a vypnite funkciu.

Exportujte dôležité nastavenia

Je známe, že niekedy po inovácii systém Windows 10 resetuje niektoré vaše nastavenia vrátane nastavení ochrany osobných údajov a predvolených aplikácií. Ak máte konkrétnu konfiguráciu, nezabudnite si ju pred inštaláciou novej verzie poznačiť, aby ste predišli problémom.

Predvolené nastavenia aplikácií v systéme Windows 10

Predvolené nastavenia aplikácií v systéme Windows 10

Riešenie chybových hlásení

Počas inštalácie sa môže objaviť nespočetné množstvo chýb. Ak máte problémy počas procesu inovácie a po ňom, poznačte si kód chyby alebo presnú správu a použite svoj obľúbený vyhľadávací nástroj na preskúmanie problému. Chyby v systéme Windows 10 sú zvyčajne bežnými problémami s jednoduchými opravami. Môžete tiež zistiť, že ide v skutočnosti o problém so systémom Windows 10, na odstránení ktorého spoločnosť Microsoft pracuje.

Napríklad, chyba, ktorá začína 0xC1900101 (napr 0xC1900101 - 0x20004, 0xC1900101 - 0x2000c, 0xC1900101 - 0x20017, 0xC1900101 - 0x30018, 0xC1900101 - 0x3000D, 0xC1900101 - 0x4000D, 0xC1900101 - 0x40017) je zvyčajne chyba ovládače. Ak sa zobrazí chyba 0xC1900208 – 0x4000C znamená, že je nainštalovaná nekompatibilná aplikácia, ktorá blokuje proces inovácie. A chyba 0x80070070 – 0x50011 (0x50012 alebo 0x60000) zvyčajne znamená, že váš počítač nemá dostatok miesta na inštaláciu aktualizácie.

Ak narazíte na chyby a iné problémy, môžete požiadať o pomoc v Fóra PUREinfoTech . Okrem toho môžete kontaktovať spoločnosť Microsoft na Twitteri ( @WindowsSupport ), ak chcete získať rýchlu pomoc, môžete kontaktovať priamo spoločnosť alebo môžete vziať svoj počítač do obchodu Microsoft Store a zistiť, či vám niekto môže pomôcť.

Zastavte blokovanie aktualizácií funkcií

Ak ste predtým nakonfigurovali počítač na odloženie aktualizácií funkcií systému Windows 10, aktualizácia Creators Update sa nestiahne a nenainštaluje do vášho zariadenia.

Ak chcete vyriešiť tento problém, prejdite na stránku nastavenie > Aktualizácia a zabezpečenie > aktualizácia systému Windows > Pokročilé nastavenia a nezabudnite vymazať Odložiť aktualizácie funkcií možnosť.

Rozšírené nastavenia služby Windows Update

Rozšírené nastavenia služby Windows Update

V prípade ste použili Editor skupinovej politiky na odloženie aktualizácií , tiež sa chcete uistiť, že tieto zmeny vrátite späť.

Zakázať pripojenie merané sieťou

Windows 10 má možnosť nastaviť sieťové pripojenie ako merané. Ak máte nastavenia Wi-Fi nakonfigurované na merané pripojenie, aktualizácie sa nestiahnu. Určite choďte na nastavenie > Sieť a internet > Wi-Fi , vyberte sieť, ku ktorej ste pripojení, a vypnite Nastaviť ako merané pripojenie prepínač.

Nastavenia Wi-Fi

Nastavenia Wi-Fi

Resetujte službu Windows Update

Niekedy sa môže stať, že nebudete môcť stiahnuť nové aktualizácie, pretože služba Windows Update nefunguje správne. Vždy sa môžete pokúsiť resetujte súčasti služby Windows Update opraviť zaseknuté aktualizácie pokúšajúce sa stiahnuť a nainštalovať. Ak sa tým problém nevyrieši, môžete použiť Update Assistant na inštaláciu aktualizácie Windows 10 Creators Update .

Nainštalujte aktualizáciu Windows 10 Creators Update manuálne

Túto príručku môžete použiť na vykonanie a čistá inštalácia systému Windows 10 s aktualizáciou Creators Update . Ak však chcete vykonať inováciu novej verzie na mieste, aby ste si ponechali svoje súbory, nastavenia a aplikácie, môžete použiť tieto kroky:

  1. Stiahnite si Nástroj na vytváranie médií od spoločnosti Microsoft .

  2. Dvakrát kliknite na MediaCrationTool.exe súbor na spustenie nástroja.

  3. Vyberte Aktualizujte tento počítač teraz možnosť.

  4. Kliknite súhlasiť súhlasiť s licenčnými podmienkami.

  5. Vyberte možnosť ponechať si súbory a aplikácie a kliknite Ďalšie . Prípadne si môžete vybrať Nič , čo je lepšia možnosť, ako sa vyhnúť problémom s aktualizáciou Creators Update. Budete však musieť obnoviť súbory zo zálohy, prekonfigurovať nastavenia a preinštalovať aplikácie.

  6. Kliknite Inštalácia dokončiť proces.

Keď to prevezme sprievodca nastavením, bude pokračovať v aktualizácii vášho počítača. Je potrebné poznamenať, že počas tohto procesu sa nič nevymaže, váš počítač zostane nedotknutý so všetkými vašimi nastaveniami, aplikáciami a súbormi.

Ak ste vybrali možnosť ponechať Nič , po dokončení inštalácie budete musieť na dokončenie nastavenia zariadenia prejsť cez prostredie po vybalení (OOBE).

Toto video vás prevedie procesom inovácie na inštaláciu aktualizácie Windows 10 Creators Update do vášho zariadenia:

Ak nie ste pripravení riešiť možné problémy s aktualizáciou Windows 10 Creators Update, nezabudnite, že môžete odložiť aktualizácie funkcií na neskôr alebo môžete použiť túto príručku návrat k predchádzajúcej verzii OS .

V prípade, že narazíte na problémy s inštaláciou novej verzie systému Windows 10, môžete použiť fóra PUREinfoTech na kladenie otázok a hľadanie pomoci .