Ako automaticky povoliť kľúč Num Lock pri každom spustení systému Windows 10

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

How to Automatically Enable Num Lock Key Every Time you Boot Windows 10 PC

Jednou z vymožeností, ktorá bola dodaná so systémom Windows 10, je možnosť prihlásiť sa do účtu pomocou kódu PIN namiesto toho, aby ste museli zadávať dlhé heslá. Určite je vhodné zadať iba štyri čísla, ako napísať celú frázu hesla. Pri zavádzaní systému však musíte najskôr povoliť kláves Num Lock; pre používateľov s plnou klávesnicou, ktorá sa dodáva s číselnou klávesnicou.

Prihlasovanie pomocou kódu PIN plus rýchle spustenie umožňuje prebudenie počítača z úplného vypnutia do úplného pracovného režimu dostatočne rýchle pre väčšinu ľudí. Ale čoskoro budete chcieť, aby sa veci pohybovali ešte rýchlejšie, mať SSD určite urýchli proces zavádzania systému a po dosiahnutí prihlasovacej obrazovky systému Windows budete potrebovať kláves Num Lock automaticky povolený. Stlačenie klávesu Num Lock pred zadaním kódu PIN na číselnej klávesnici sa po chvíli môže zdať vyčerpané.

Ako môžete automaticky povoliť funkciu Num Lock Key

Aby sa prerušila monotónnosť a urýchlil proces zavádzania, Innov8tiv sa s vami podelí o kúsok triku v tom, že pri každom spustení systému automaticky aktivuje kľúč Num Lock. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste sa prihlásili do svojho účtu Windows, stačí stlačiť kombináciu štyroch čísel PIN.

Krok 1 - Úpravy vášho registre

Správanie klávesov Num Lock, Caps Lock a Scroll Lock je počas spúšťania systému ovládané nastavením registra systému Windows. Tým, že pohrávate s týmto registrom, môžete dať systému Windows pokyn, aby automaticky povolil každému z týchto kľúčov pri každom štarte systému.

V našom prípade chceme povoliť kľúč Num Lock vždy, keď sa počítač zavedie. Tento proces je trochu technický, ale dosť jednoduchý na to, aby ho niekto mohol sledovať. Úprava registra:

Spustite editor databázy Registry: Kliknite na ponuku Štart a napíšte ‘ regedit “A stlačte kláves Enter. Zobrazí sa výzva UAC. Súhlasíte kliknutím na „Áno“. How to Automatically Enable Num Lock Key Every Time you Boot Windows 10 PC

Potom na viacerých miestach zmeňte hodnotu „InitialKeyboardIndicators“. Prvé miesto bude pod klávesnicou HKEY_CURRENT_USER Control Panel Keyboard. Ak chcete začať, dvakrát kliknite na hodnotu InitialKeyboardIndicators umiestnenú na pravom paneli a nastavte ju na číslo 2. How to Automatically Enable Num Lock Key Every Time you Boot Windows 10 PC

Ďalej prejdite do priečinka HKEY_USERS a rozbaľte ho. Potom vyššie uvedený proces niekoľkokrát zopakujte a zmeňte hodnotu „InitialKeyboardIndicators“ vo všetkých priečinkoch v priečinku HKEY_USERS.

Úprava databázy Registry-1: Prvým priečinkom bude „.DEFAULT“, rozbaľte tento priečinok, choďte do priečinka „Ovládací panel“ a rozbaľte ho. Pod tým sa zobrazí priečinok „Klávesnica“. Kliknite raz a na pravej strane sa objaví „InitialKeyboardIndicators“. Dvakrát kliknite na toto číslo a zadajte číslo „2“. How to Automatically Enable Num Lock Key Every Time you Boot Windows 10 PC

Úprava databázy Registry-2: Opakujte rovnaký postup ako vyššie pre všetky podpriečinky v priečinku HKEY_USERS. Ďalší by mal začať písmenom „S“, potom prejdite do priečinka „Ovládací panel“, potom do priečinka „Klávesnica“ a kliknutím naň kliknite na položku „InitialKeyboardIndicators“ na pravom paneli. Dvakrát kliknite na toto číslo a zadajte číslo „2“.

Následné úpravy registra: V priečinku HKEY_USERS by ste mali mať ďalšie štyri podpriečinky. Vo všetkých podpriečinkoch postupujte podľa rovnakých pokynov, aké sú uvedené vyššie v časti Edit-1 a Edit-2 registra. How to Automatically Enable Num Lock Key Every Time you Boot Windows 10 PC

Teraz zatvorte Editor databázy Registry; ukončite Editor databázy Registry

Krok 2 - VYPNITE počítač How to Automatically Enable Num Lock Key Every Time you Boot Windows 10 PC

Vezmite prosím na vedomie dôraz na VYPNÚŤ počítač. Nereštartujte, ale vypnite systém.

Krok 3 - Bootujte počítač

Stlačte vypínač a počítač nabootujte. Keď je systém naštartovaný a ste na prihlasovacej obrazovke systému Windows, stlačte kláves Num Lock raz (rozsvieti sa na klávesniciach s indikátorom klávesu Num Lock, ale ak nesvieti, je veľmi dôležité, aby ste stlačte toto tlačidlo iba raz).

Krok 4 - VYPNITE počítač How to Automatically Enable Num Lock Key Every Time you Boot Windows 10 PC

Opäť si všimnite dôraz na SHUT DOWN. Neklikajte ani reštartujte počítač.

Krok 5 - Zavádzanie počítača

Cítite sa unavení zo všetkých vypínaní a spúšťacích okien? Toto je posledný krok J! Odteraz už nebudete musieť stlačiť kláves Num Lock pri každom prihlásení do svojho účtu Windows po zapnutí počítača.

Vyššie uvedený trik automaticky aktivuje kľúč Num Lock pri každom štarte počítača.

dementi

Postupujte presne podľa pokynov uvedených vyššie, úpravy inej časti registra by mohli spôsobiť poruchu systému, vôbec nefungovať alebo otvoriť bezpečnostné diery, ktoré by mohli ohroziť váš systém.

Trik uvedený vyššie bol získaný z recompensor DznyRulz , ku ktorej všetky kredity smerujú.