Ako automaticky odstrániť súbory v priečinku Stiahnuté súbory v systéme Windows 10

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Windows 10 teraz dokáže uvoľniť miesto automatickým odstránením týchto nevyžiadaných súborov v priečinku Stiahnuté súbory — Tu je vysvetlené, ako túto funkciu povoliť.

->

Na akomkoľvek počítači máme tendenciu sťahovať z internetu veľa nevyžiadanej pošty, ako sú obrázky, dokumenty, videá, softvér a ďalšie, ktoré zvyčajne používame raz alebo dvakrát a nikdy ich nevymažeme. Postupom času sa tieto súbory môžu nahromadiť a zabrať veľa cenného miesta na pevnom disku.

Keďže Aktualizácia tvorcov Windows 10 obsahuje Storage sense, funkciu na automatické odstraňovanie dočasných súborov a tých, ktoré boli v koši viac ako 30 dní. A teraz s Aktualizácia Windows 10 Fall Creators , funkcia zahŕňa aj možnosť vymazať súbory v K stiahnutiu priečinky, ktoré sa za posledný mesiac nezmenili.

V tomto sprievodca , naučíte sa kroky na konfiguráciu Storage sense na vyčistenie súborov, ktoré sa nezmenili viac ako 30 dní Windows 10 .

Ako automaticky vyčistiť priečinok Stiahnuté súbory

Ak chcete nakonfigurovať Storage sense na automatické odstraňovanie súborov v priečinku Stiahnuté súbory, postupujte takto:

 1. Otvorené nastavenie .

 2. Kliknite na systém .

 3. Kliknite na Skladovanie .

 4. Zapnite Skladovací zmysel prepínač, ak ešte nie je povolený.

 5. Klikni na Zmeňte spôsob, akým uvoľňujeme priestor odkaz.

  Nastavenia úložiska Windows 10

  Nastavenia úložiska Windows 10

 6. Zapnite Odstrániť súbory v priečinku Stiahnuté súbory, ktoré sa nezmenili viac ako 30 dní prepínač.

  Nastavenia systému Windows 10 Storage Sense

  Nastavenia systému Windows 10 Storage Sense

Na stránke nastavení môžete zapnúť aj ďalšie možnosti na uvoľnenie miesta v úložisku zariadenia, vrátane Odstráňte dočasné súbory, ktoré moje aplikácie nepoužívajú a Odstráňte súbory, ktoré boli v koši viac ako 30 dní .

Po dokončení krokov systém Windows 10 automaticky vyčistí priečinok Stiahnuté súbory, aby sa uvoľnilo miesto na pevnom disku.

Ak povolíte túto funkciu, bolo by naozaj dobré presunúť súbory, ktoré si chcete ponechať, do priečinkov Dokumenty alebo OneDrive, pretože Windowsu 10 to bude jedno a po mesiaci, ak sa nezmenili, budú vymazané.

Ak túto možnosť nemôžete nájsť v aplikácii Nastavenia, je to preto, že nemáte v počítači nainštalovanú aktualizáciu Windows 10 Fall Creators Update. Táto funkcia je k dispozícii počnúc Windows 10 zostavou 16199 a novšou.