Ako pridať Windows Media Center späť do systému Windows 10

Ak je ťažké ho pustiť, nainštalujte si Windows Media Center v systéme Windows 10 podľa týchto pokynov.

->

Microsoft prestal používať Windows Media Center v systéme Windows 10, ale nezabráni nadšencom spravovať a vrátiť centrum zábavy na najnovší operačný systém. Pôvodne výrobca softvéru predstavil Windows Media Center v systéme Windows XP a aktualizovaná verzia bola vydaná so systémom Windows Vista. Windows 7 obsahoval softvér, ale bez akýchkoľvek zmien, a na Windowse 8 Microsoft naďalej ponúkal Windows Media Center ako ďalší doplnok, ale opäť to bola rovnaká verzia pôvodne vydaná so systémom Vista.

Windows 10 už nezahŕňa Windows Media Center, pretože spoločnosť sa zameriava na Xbox One ako ústredné centrum zábavy v dome. Hoci mediálne centrum nebolo príliš populárne, stále má množstvo fanúšikov a ak ste jedným z nich, používatelia na fórach MDL vytvorili balík na inštaláciu aplikácie Windows Media Center v najnovšom vydaní systému Windows 10 vrátane public a Insider preview.

Na tomto projekte sa pracuje už niekoľko týždňov a Windows Blog Italia zverejnil príručku, ktorá vám umožní nainštalovať zábavný softvér do vášho počítača.

Ak to chcete vyskúšať vo svojom počítači, jednoducho postupujte podľa nasledujúcich krokov:Pozor: Skôr ako čokoľvek upravíte, uistite sa, že rozumiete tomu, že ide o niečo, čo spoločnosť Microsoft nepodporuje a inštalačné súbory pochádzajú z neoficiálneho zdroja. Preto budete postupovať na vlastné riziko. Predpokladá sa, že viete, čo robíte, a predtým, než sa pohnete vpred, vytvorili ste úplnú zálohu svojho systému.

Vráťte Windows Media Center do systému Windows 10

  1. Stiahnite a rozbaľte súbor zip pre Windows 10 (32-bitový) alebo Windows 10 (64-bit) — Kliknite na odkaz Stiahnuť cez prehliadač.

  2. Extrahujte obsah zo súboru zip a kliknite naň pravým tlačidlom myši _TestRights.cmd a kliknite Spustiť ako správca .

    Windows Media Center pri inštalácii systému Windows 10

  3. Reštartujte počítač.  4. Vráťte sa do priečinka a kliknite pravým tlačidlom myši Installer.cmd , spustite inštalačný program ako správca a po inštalácii stlačením ľubovoľného klávesu ukončite inštalačný program.

    Inštalačný program Windows Media Center

Teraz ste dokončili inštaláciu aplikácie Windows Media Center v systéme Windows 10. Ak aplikáciu nemôžete nájsť, prejdite na Štart > Všetky aplikácie > Príslušenstvo systému Windows > Windows Media Center . Odtiaľ môžete tiež kliknúť pravým tlačidlom myši na aplikáciu a pripnúť ju do ponuky Štart.

Ak ho nechcete odstrániť, jednoducho sa vráťte do priečinka s inštalačnými súbormi a kliknite pravým tlačidlom myši Uninstaller.cmd , spustite ho ako správca a reštartujte počítač.Zdá sa, že počas procesu inštalácie, ktorý som vyskúšal, všetko funguje dobre, ale konfigurácia počítača mi neumožňuje zistiť, či môžem prehrávať disky DVD alebo nastaviť funkčnosť televízora. Toto sú dôležité funkcie, ale nezabudnite, že spoločnosť Microsoft odstránila kodeky na prehrávanie diskov DVD v systéme Windows 10, aby znížila náklady na licencie a nastavenie televízora sa rokmi nezmenilo, takže skúsenosti môžu byť iné.

Zdroj MDL fóra , Blog Windows v taliančine cez Windows Central