Ako pridať štvrtý stĺpec dlaždíc do ponuky Štart v systéme Windows 10

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Do ponuky Štart systému Windows 10 môžete pridať štvrtý stĺpec dlaždíc a v tejto príručke sa dozviete, ako na to.

->

Windows 10 obsahuje novú ponuku Štart, ktorá má nahradiť obrazovku Štart, ktorú sme používali v predchádzajúcej verzii operačného systému. Nová ponuka kombinuje známy dizajn ponuky Štart systému Windows 7 so živými dlaždicami zo systému Windows 8.1 a po spustení systému Windows 10 zostavy 10547 a novších softvérový gigant zlepšuje prostredie, aby používatelia mohli na Štart zobrazovať viac dlaždíc.

Ako pravdepodobne viete, keď sa operačný systém začal sprístupňovať verejnosti, ponuka Štart podporovala iba 3 stĺpce stredne veľkých dlaždíc. Mnohým používateľom to však nestačilo, mnohí používatelia si často všimli, že pri používaní ponuky Štart na celej obrazovke alebo v režime tabletu dochádzalo k veľkému plytvaniu miestom.

Po mnohých spätných väzbách spoločnosť Microsoft rieši tento problém a do aplikácie Nastavenia pridáva novú možnosť, ktorá používateľom umožní mať štvrtý stĺpec s podporou až dvoch veľkých alebo štyroch stredných dlaždíc na skupinu.

Toto je voliteľná konfigurácia a v predvolenom nastavení je zakázaná, ale ak chcete na Štart vidieť viac dlaždíc, jednoducho postupujte podľa nasledujúcich krokov:

Zobrazte štvrtý stĺpec dlaždíc na začiatku

  1. Použi Kláves Windows + I klávesovú skratku na otvorenie aplikácie Nastavenia.

  2. Ísť do Personalizácia a navigovať do Štart .

  3. V nastavení Štart nezabudnite povoliť Zobraziť viac dlaždíc .

    Možnosť Zobraziť viac dlaždíc pre ponuku Štart

Všetko je hotové. Teraz prejdite do ponuky Štart a mali by ste vidieť ďalší rad dlaždíc.

Stojí za zmienku, že podobnú možnosť sme už videli v systéme Windows 8.1 a Windows 10 Mobile už obsahuje funkciu viacerých dlaždíc.

Okrem toho spoločnosť Microsoft tiež poznamenáva, že ponuka Štart v Windows 10 teraz podporuje až 2 048 dlaždíc, takže sa môžete vyblázniť na počte dlaždíc, ktoré pripnete na Štart (predtým operačný systém podporoval iba 512 dlaždíc). V nastaveniach Štart teraz vidíme možnosť Občas zobraziť návrhy v ponuke Štart, ktorá používateľom umožňuje ovládať, či má operačný systém zobrazovať návrhy aplikácií v ponuke Štart.

Majte na pamäti, že v čase písania tohto článku je táto funkcia dostupná len pre Insiderov, ale Microsoft plánuje priniesť rovnakú funkcionalitu, keď sprístupní Windows 10 Threshold 2 pre všetkých.

Čo si myslíte o možnosti mať viac dlaždíc na Štart? Povedzte nám, čo si myslíte v komentároch nižšie.