Ako pridať príkazový riadok späť do ponuky Power User v systéme Windows 10

Ak PowerShell nie je pre vás, použite túto príručku na pridanie príkazového riadka späť do ponuky Power User v systéme Windows 10.

->

Príkazový riadok je nástroj príkazového riadka, ktorý existuje už dlho. Používatelia systému Windows 10 zvyčajne používajú tento nástroj na množstvo úloh, od prístupu k iným nástrojom a funkciám až po programy, ktoré neponúkajú grafické rozhranie.

Zapnuté Windows 10 Používatelia boli zvyknutí na spustenie príkazového riadka v bežnom alebo správcovskom režime pomocou ponuky Power User (kláves Windows + X) , ale v Aktualizácia tvorcov Microsoft náhle odstraňuje tieto možnosti v prospech PowerShell.

PowerShell je podobný príkazovému riadku z toho hľadiska, že oba používajú príkazové riadky a môžete vykonávať rovnaké úlohy, ale PowerShell je pokročilejší nástroj, ktorý sa zvyčajne používa na skriptovanie a nemusí byť pre každého.

Ak nepoužívate PowerShell, je možné vrátiť príkazový riadok do ponuky Power User, len musíte vedieť, kde nájdete nastavenia.V tomto sprievodca , naučíte sa kroky, ako vrátiť príkazový riadok a príkazový riadok (správca) do ponuky Power User v systéme Windows 10.

Ako pridať príkazový riadok do ponuky Power User

  1. Otvorené nastavenie .

  2. Kliknite na Personalizácia.  3. Kliknite na Panel úloh .

  4. Vypnite prepínač pre Nahradiť príkazový riadok systémom Windows PowerShell v ponuke, keď kliknem pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart alebo stlačím kláves Windows + X dokončiť úlohu.

    Nastavenia panela úloh v systéme Windows 10

    Nastavenia panela úloh v systéme Windows 10Po dokončení krokov kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart alebo pomocou Kláves Windows + X klávesovú skratku, v ponuke Power User sa zobrazia možnosti na opätovné otvorenie príkazového riadka.

Ak sú možnosti príkazového riadka stále súčasťou ponuky Power User bez toho, aby ste zmenili nastavenia, je to pravdepodobne preto, že nemáte spustenú aktualizáciu Windows 10 Creators Update.Uprednostňujete príkazový riadok alebo PowerShell v systéme Windows 10? Povedzte nám to v komentároch nižšie.

Pôvodne uverejnené v januári 2017, aktualizované v apríli 2017.