Tu je návod, ako si môžete kúpiť svoje obľúbené africké potraviny v USA.

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Oja Express

Série vizionárskych podnikateľov: Innov8tiv predstavuje najlepších a najjasnejších podnikateľov v počiatočnom štádiu z demonštračného summitu spoločnosti Tiphub v Demo. Tiphub je akcelerátorom zameraným na mentorstvo, ktorý podporuje podniky v ranom štádiu a podniky so sociálnym dosahom v Afrike a africkej diaspóre.

Po vypočutí priateľov si sťažujú na svoje snahy nájsť africké a karibské potraviny v USA, Boyede Sobitan a Fola Dada. OjaExpress , webová a mobilná aplikácia dodávajúca potraviny do vašich dverí. ' Prisťahovalci sa musia vyhýbať hľadaniu potravín zo svojej domovskej krajiny, “hovorí generálny riaditeľ / spoluzakladateľ Boyede Sobitan.59% etnických amerických spotrebiteľov chodí pravidelne do troch alebo viacerých obchodov s potravinami, aby našli úplný výber produktov, ktoré sú hľadajú a niektorí sú dokonca nútení používať zlé náhrady alebo úplne zmeniť svoje stravovacie návyky. „Dokonca ani jedlo, neviem, kam sa vydať, aby si počas karibskej dovolenky znovu pripravilo jedlo, ktoré jedli vo svojej obľúbenej reštaurácii. Aj keď tak urobili, sú zmätení možnosťami, ktoré sú k dispozícii v etnických obchodoch s potravinami. Spolu s mojím spoluzakladateľom som tiež zistil, že pre prisťahovalcov neexistuje žiadny deň ani ďalšia služba, konkrétne africká / karibská demografia. “

Aplikácia OjaExpress, vyzbrojená vášňou eliminovať problémy s nakupovaním kultúrnych potravín pre prisťahovalcov a potraviny, zbavuje bolesti nakupovania vašich obľúbených etnických potravín. Aplikácia funguje takto:

  • Prehliadajte stovky a pestujte pestované potraviny.
  • Vyhľadajte alebo vyhľadajte v obchode jedlo, ktoré máte radi
  • Objavte predaj a obchody prebiehajúce v rôznych obchodoch a každý týždeň si užite veľké úspory.
  • Kontaktujte tím zákazníckych služieb Ojaexpress e-mailom alebo telefonicky.
  • Skontrolujte stav svojej objednávky.
  • Vytvorte obľúbený zoznam položiek, ktoré sa vám páčia alebo často kupujete, aby ste ich mohli ľahko nakupovať.

OjaExpress App

Aj keď je Ojaexpress k dispozícii iba v Chicagu, dynamické duo má v pláne expandovať na ďalšie miesta v USA.

V rámci našej série reflektorových hier sa meniaci podnikatelia z Tibhub je Demo deň diaspóry , Prezrite si niektoré obchodné informácie, tipy a inšpiráciu od generálneho riaditeľa a spoluzakladateľa Boyede Sobitana.

Povedzte nám o svojom pozadí.

Som bez názvu, Chigerian. Som Chicagoan z nigérijskej ťažby. Svoju kariéru som začal ako registrovaná sestra. Mám magisterský titul v odbore zdravotnej starostlivosti a posledných 9 rokov som bol v administratívno-konzultačnom priestore

Aké sú vaše najlepšie 3 úspechy?

Existuje 81 miliónov prisťahovalcov prvej a druhej generácie a rastúca populácia potravín, ktorá hľadá rýchly a pohodlný spôsob získavania ťažko dostupných etnických potravín. Poskytujeme riešenie, ktoré rieši tento problém. Takže v podstate každý poriadok, ktorý máme, je úspechom. Máme 81 miliónov potenciálnych úspechov.

Aká bola vaša najväčšia výzva? Ako ste to prekonali?

Najväčšou výzvou bolo, aby naša komunita inovovala a zaviedla nové technológie. Mnohí prisťahovalci sa radi dotýkajú a cítia svoju produkciu, aby zabezpečili, že vyberú to najlepšie. Mnohí váhali, aby nám umožnili získať ich potraviny. Doteraz sme doladili naše techniky, najmä s priadzami. Disponujeme funkciou, ktorá umožňuje zákazníkom uviesť ich preferencie, takže si môžeme veci kúpiť rovnako, ako by chceli. Povedal by som, že sa nám to darí veľmi dobre, pretože sme nemali žiadne sťažnosti. V skutočnosti sme mali zákazníka, ktorého ohromili priadze, ktoré sme pre neho vybrali. Toľko nás požiadal, aby sme pre neho kupovali priadze. Chcel, aby sme boli jeho osobnými „zbieračmi Yam.“ Celkovo sme dostali pozitívne recenzie na zážitok zo služby OjaExpress.

Povedzte mi o čase, keď ste v podnikaní zlyhali. Čo ste sa naučili zo svojej chyby?

Neviem si presne spomenúť na zlyhanie. Moje zmýšľanie sa zmenilo, keď sa pozerám na zlyhania ako na potenciálne lekcie. Čoskoro počas nášho podnikania ideme veľa „nie“. To bolo odrádzajúce od môjho spoluzakladateľa a ja. Po rozhovore s naším poradcom sme sa naučili, ako tieto „nie“ premeniť na áno sledovaním ľudí. Jeden z našich prvých „nie“ je teraz jedným z našich najväčších retailových klientov.

Mnoho ľudí má „tajnú omáčku“, ktorá definovala jeho úspech. Ktoré tri najdôležitejšie zložky vám umožnili uspieť?

Neviem, či mám „tajnú omáčku“. Myslím si, že odhodlaná odhodlanosť je kľúčom k založeniu spoločnosti a jej videniu až do konca. Je tiež kľúčom k rozvoju a rozvíjaniu vzťahov s vaším rastom. Na tejto ceste som sa stretol s toľkými podnikmi a my sme si navzájom slúžili ako sondážna doska. Nakoniec vyhľadajte poradcu. Potrebujete niekoho, kto v minulosti prešiel podobnou cestou a môže vám poradiť na tejto vzrušujúcej, ale búrlivej ceste.

Aká by bola vaša rada pre tých, ktorí sa snažia vytvoriť značku?

Keby som radil niekomu, kto sa snaží vytvoriť značku, poviem mu, aby mal vieru v to, čo robí, a aby som bol otvorený otáčaniu. Ak ste príliš sebavedomí a nie ste otvorení spätnej väzbe, môžete v tomto procese ublížiť sebe a značke.