Gmail prekladá e-maily vo vašom jazyku, ale potrebujete to?

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

->

Preklad e-mailov v Gmaile vo vašom jazyku je najnovšou funkciou najpopulárnejšej e-mailovej služby, ale je to niečo, čo každodenný používateľ potrebuje?

Google práve presunul Automatický preklad správ z Gmail Labs do hlavného prúdu. Teraz, zakaždým, keď dostanete e-mail v inom jazyku, ktorý nie je predvolený vo vašom účte, bude preložený.

Ako to funguje

Prvá vec, ktorú si všimnete, je banner v hornej časti správy s názvom zisteného jazyka a hneď vedľa neho predvolený jazyk vášho Gmailu, ak je všetko správne, môžete kliknúť Preložiť správu urobiť práve to. V prípade, že chcete, aby sa každá správa v určitom jazyku automaticky preložila, stačí kliknúť na Vždy prekladajte odkaz úplne vpravo na banneri. A samozrejme, že ak ste dvojjazyčný, funkciu môžete kedykoľvek vypnúť, stačí sa pozrieť na odkaz vpravo na banneri Vypnúť pre: [Jazyk] .

Možnosti prekladu Gmailu

Ako nastaviť predvolený jazyk v Gmaile

Pretože Google prekladá vaše e-maily v závislosti od vášho predvoleného jazyka vo vašom účte, môže sa zmeniť, že jazyk je momentálne predvolený a nie je váš pôvodný. Ak to chcete opraviť, prejdite do nastavení účtu ( https://mail.google.com/mail/?shva=1#settings/general ) az rozbaľovacej ponuky vyberte svoj jazyk, potom prejdite nadol po stránke a kliknite Uložiť zmeny .

Predvolený jazyk Gmailu

Osobne vidím, že funkcia prekladu je pre podniky skutočne užitočná, pretože potrebujú komunikovať s ľuďmi na celom svete, ale nevidím to ako funkciu, ktorú domáci používateľ bude potrebovať každý deň, a preto: je pravdepodobné, že používate Gmail na komunikáciu s rodinou a priateľmi, ak je to tak, je tu tiež dobrá zmena, že s nimi už môžete komunikovať, čo tiež hovorí, že ak komunikujete s ľuďmi, ktorí hovoria iným jazykom, ste bilingválny, preto nepotrebujete automatický preklad. Ale stále je to pekná vlastnosť.

Spoločnosť už začala zavádzať túto novú funkciu, takže môže trvať niekoľko dní, kým ju všetci dostanú.

Aký je váš názor na preklad Gmailu? Nechajte svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Zdroj Oficiálny blog služby Gmail