Galaxy S5 sa nepripojil k počítaču: ľahká oprava pre S5, S6, ktorá nebola rozpoznaná počítačovým problémom

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Samsung Galaxy S5 a S6 sú dva z najpopulárnejších telefónov s Androidom. Doslova milióny týchto telefónov sa predali od ich uvedenia na trh. S každým telefónom však prichádza niekoľko problémov a problémov a tieto problémy neustále riešime. Ak čelíte tomu, že spoločnosť Samsung Galaxy S5 sa nepripojí k počítačovému problému, ste na správnom mieste, pretože v tomto článku vyriešim problém, v ktorom počítač nerozpozná počítač Galaxy S5. Túto opravu môžete použiť aj na Galaxy S6 a ďalšie telefóny Samsung Galaxy. Ak sa váš telefón nepripojí k počítaču alebo notebooku v tom zmysle, že keď ho pripojíte pomocou kábla USB, nerozpozná sa, postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

Opravte pripojenie Galaxy S5, S6 k počítaču

Aktualizujte ovládače

Musíte si stiahnuť najnovšie ovládače od spoločnosti Samsung oficiálna web stránka , Prejdite na webovú stránku a nájdite oficiálne ovládače USB. Ak nemáte najnovší ovládač telefónu a USB, počítač alebo laptop nerozpozná váš Galaxy S5 alebo S6.

Skontrolujte kábel

Musíte skontrolovať aj kábel USB. Je veľmi bežné, že kábel nie je správne zapojený do portu telefónu alebo počítača. Je tiež možné, že kábel nefunguje úplne. Až potom, čo ste tieto veci vyriešili, pokračujte v riešení.

Povoliť ladenie USB

Prvá vec, ktorá zaistí problém s pripojením, je zapnutie režimu ladenia USB. Tento režim je vo väčšine prípadov zapnutý, ale niekedy sa vypne. Tu je návod, ako ho zapnúť.

Spustite nastavenia v telefóne s Androidom.

Prejdite nadol v zozname a vyhľadajte možnosť s názvom „Možnosti pre vývojárov“. Klepnite naň.

fix galaxy wont connect 1

Ak nevidíte možnosti vývojára, stačí klepnúť na kartu „O zariadení“ a nájsť možnosť s názvom „zostaviť číslo“. Teraz klepnite na možnosť číslo zostavenia SEVEN krát. Po sedemnásobnom ťuknutí na túto možnosť sa režim vývojára zapne.

Teraz v možnostiach pre vývojárov bude existovať možnosť s názvom „Ladenie USB“. Zapnite ho začiarknutím políčka pred ním.

fix galaxy wont connect 2

Teraz pripojte Galaxy S5 alebo S6 k počítaču pomocou kábla USB. Tomuto problému už nebudete znova čeliť.

Pred pripojením odomknite obrazovku

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako opraviť pripojenie Galaxy S5 k počítaču, je pripojenie telefónu najskôr odomknutím uzamknutej obrazovky. V mnohých prípadoch, keď prepojíte telefón s počítačom a zapnutá obrazovka zámku, telefón sa nerozpozná. Prečo? Pretože vstavaný bezpečnostný systém obmedzuje otváranie obsahu telefónu v počítači, keď vidí, že je telefón uzamknutý. Týmto spôsobom sa šetrí váš telefón pred neoprávneným prístupom.

Aktualizujte a povoľte ovládače

Niekedy sú ovládače nainštalované a kábel funguje dobre, ale počítač nerozpozná Galaxy S5 alebo iné telefóny so systémom Android. To znamená, že ovládače nie sú povolené ani aktualizované. Tu je návod, ako tento problém vyriešiť.

Pripojte svoj telefón Galaxy k počítaču pomocou funkčného kábla USB.

Prejdite na Ovládací panel a prejdite do Správcu zariadení. Vyhľadajte ďalšie zariadenia a kliknite na vaše zariadenie (mobilné) alebo kliknite pravým tlačidlom myši na vaše zariadenie a kliknite na možnosť „Aktualizovať ovládač“. Ovládač môže byť automaticky nainštalovaný a aktualizovaný z internetu a problém by bol odstránený.

Povoliť režim MTP

Môžete tiež prejsť do vývojového režimu v Nastaveniach a povoliť konfiguráciu USB a zmeniť nastavenie na MTP (Protokol prenosu médií), aby ste vyriešili problém s pripojením Galaxy S5 k počítaču.

Toto boli niektoré zo spôsobov, ako opraviť Galaxy S5, S6 sa nepripojí k počítačovým problémom. Ak sa váš problém stále nevyriešil, komentujte tento príspevok podrobnosťami o zariadení a my sa k vám vrátim s iným riešením.