Aplikácia NetSpot pre bezplatné Wi-Fi mapovanie a riešenie problémov je teraz k dispozícii na Windows

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

The Free Wi-Fi Mapping & Troubleshooting App NetSpot Now Available To Windows

Pripojenie Wi-Fi je veľmi úžasné a umožňuje vám pohybovať sa so zariadením v rámci jeho dosahu. Umožňuje vám tiež pripojiť viac zariadení k internetu súčasne bez akýchkoľvek komplikácií káblov smerujúcich nahor a nadol.

Je to práve táto úžasnosť Wi-Fi, ktorá im niekedy spôsobuje bolesť v nohách; Zdá sa, že každá domácnosť a kancelárska budova inštaluje sieť Wi-Fi. Ide o to, že Wi-Fi je elektromagnetická vlna (rádio), a ak sú vysielané z toľkých zdrojov a zdroje sú blízko seba, signály navzájom rušia.

Preto zistíte, že v celom objekte budovy nie je dostupné Wi-Fi pripojenie na internet. Napriek tomu, že je smerovač strategicky umiestnený tak, aby vysielal Wi-Fi vo všetkých smeroch, ktoré pokrývajú celé územie budovy, vždy existujú oblasti, o ktorých ste si istí, že signál Wi-Fi by mal byť, ale nie je tam. To je často výsledkom vzájomného rušenia dvoch alebo viacerých signálov Wi-Fi.

Používatelia OS X majú šikovnú aplikáciu NetSpot, ktorá im pomáha zmapovať ich Wi-Fi siete; ukazuje im miesta so zlým príjmom a odstraňovaním problémov tým, že im ukazuje, ako ich opraviť. Táto aplikácia bola nedávno sprístupnená používateľom systému Windows.

Rovnako ako NetSpot funguje na počítačoch Mac, používatelia systému Windows budú môcť vidieť všetky SSID v blízkosti, ich prevádzkové kanály a Wi-Fi, ktoré okrem iných funkcií interaguje s ostatnými. NetSpot vám umožňuje vypísať zoznam všetkých ostatných sietí Wi-Fi vo vašej blízkosti a pomocou funkcie mapovania rozmiestniť polohy prístupových bodov relatívne k vašej aktuálnej polohe.

NetSpot má vstavaný analyzátor kanálov a sily, ktorý beží na pozadí a umožňuje mapovanie vášho príjmu pri pohybe po budove. Aplikácia tiež obsahuje živú horúcu mapu, ktorá zobrazuje silné stránky vášho Wi-Fi signálu v okolí. Týmto spôsobom si môžete vybrať najlepšie miesto v budove, kde umiestnite počítačový pult pre lepší príjem signálu Wi-Fi.

NetSpot funguje vo Windows 7, 8 a 10 a podporuje Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac. Ak si chcete stiahnuť NetSpot, kliknite na tu ,