Opravte neplatný problém s batériou v telefónoch LG, iných telefónoch Android

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Telefón LG a ďalší používatelia telefónov s Androidom niekedy čelia problému s neplatnou batériou. Nabíjajú telefón správne, ale zobrazuje sa neplatná chyba batérie a telefón sa vypne. Používatelia sa pokúsili použiť inú batériu a rôzne poplatky, ale stále nemajú šťastie. Tu je návod, ako vyriešiť problém s neplatnou batériou v telefónoch LG a iných telefónoch s Androidom.

Opravte neplatný problém s batériou v telefónoch LG, iných telefónoch Android

Kontaktujte výrobcu zariadenia

Prvým a najdôležitejším riešením, ktoré by ste sa mali pokúsiť vyriešiť problém s neplatnou batériou v telefónoch LG, iné telefóny s Androidom je kontaktovať výrobcu vášho zariadenia. Je pravdepodobné, že vaše zariadenie čelí hardvéru alebo softvéru, ktorý môže vyriešiť iba výrobca zariadenia.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť

Ak chcete vyriešiť problém s neplatnou batériou v telefónoch LG a ďalších telefónoch s Androidom, vymažte vyrovnávaciu pamäť telefónu. Prejdite na Nastavenia telefónu a potom prejdite na Všeobecné. Na karte Všeobecné prejdite do ukladacieho priestoru a potom uložte údaje do vyrovnávacej pamäte. Kliknite na vymazanie vyrovnávacej pamäte. Po potvrdení klepnutím na Áno vymažete údaje z vyrovnávacej pamäte. Potom reštartujte telefón.

Obnovenie továrenských nastavení

Ak chcete obnoviť továrenské nastavenie telefónu LG alebo iných telefónov s Androidom, prejdite na Nastavenia telefónu a potom prejdite na položku Zálohovanie a resetovanie. Teraz zrušte začiarknutie políčka Automatické obnovenie a obnovenie továrenských nastavení telefónu. Pred obnovením továrenských nastavení telefónu sa uistite, že ste si zálohovali svoje údaje, aby ste predišli strate. Ak chcete obnoviť továrenské nastavenie telefónu LG, podržte súčasne tlačidlo napájania a zvyšovania hlasitosti. Keď sa objaví logo LG, rýchlo ho uvoľnite a potom znova podržte vypínač. To by mohlo vyriešiť problém s neplatnou batériou v telefónoch LG a iných telefónoch s Androidom.

Kontakty na batériu

Ďalším riešením, ktoré môžete vyskúšať, je očistiť kontakty batérie kusom látky. Kontakty batérie sú štyri zlaté prúžky na hornej strane batérie. Uistite sa, že na kontaktoch nie sú žiadne častice alebo zvyšky. Vyčistite aj kolíky, na ktoré sú kontakty pritlačené. Vezmite ihlu alebo špáradlo a jemne sa dostanete za každý špendlík a trochu ho nadvihnite. Kolíky sa ľahko ohnú, takže buďte veľmi jemní a opatrní. Kolíky by sa mali vyklenúť, aby sa po vložení batérie všetky štyri kolíky správne dotkli batérie.

Vyberte batériu

Jednoduché riešenie, ktoré môžete vyskúšať, je vybrať batériu z telefónu na takmer 12 hodín a znova ju vymeniť. Nakoniec zapnite telefón. To by mohlo vyriešiť problém s neplatnou batériou v telefónoch LG a iných telefónoch s Androidom.