Opravte „Internet Explorer prestal pracovať“ a havaroval vo Windows 8, Windows 7

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Internet Explorer nikto nemiluje, však? Stále však existujú obdobia, keď musíme všetci používať Internet Explorer (okrem použitia prehliadača Chrome alebo FireFox). Niekoľko používateľov programu Internet Explorer nahlásilo náhle zlyhania a chyba „Internet Explorer prestal fungovať“. Tento problém a zlyhania pochádzajú hlavne z chybných súborov .dll, ktoré zasahujú do súboru iexplore.exe. Dilema programu Internet Explorer bola vždy závislosťou od súborov .dll.
Poznámka: Ak máte nainštalovaný antivírusový program Norton Antivirus, priamo prejdite na riešenie č. 2 a všetko by to vyriešilo za vás.
Zlyhanie programu Internet Explorer môžete vyriešiť a zastaviť pracovné problémy pomocou nižšie uvedených metód.

Oprava Internet Explorer prestal pracovať Windows8, Windows 7

Reset IE

Spustite v počítači program Internet Explorer

Prejdite do ponuky Nástroje.

Teraz kliknite na Možnosti siete Internet a potom na kartu Spresnenie.

Kliknite na tlačidlo „Reset“ a začiarknite políčko „Odstrániť osobné nastavenia“. Opäť kliknite na tlačidlo Reset.

ie stopped working fix 1

Reštartujte internetový prehliadač. Toto by malo vyriešiť zlyhanie internetového prehliadača a program Internet Explorer prestal fungovať v systéme Windows 8 alebo 7. Ak nie, pokračujte.

Nájdenie a odstránenie chybného súboru .dll

Teraz musíme manuálne nájsť a vymazať chybný súbor DLL, ktorý spôsobuje všetky škody a spôsobuje, že program Internet Explorer prestane fungovať. Postupujte podľa týchto krokov.

Kliknite pravým tlačidlom myši na Tento počítač (Tento počítač) a kliknite na položku Spravovať. Teraz vyberte a rozbaľte „Zobrazovač udalostí“

Kliknite a rozbaľte položku „Denníky systému Windows“

V časti Denníky systému Windows kliknite na položku „Aplikácia“.

ie stopped working fix 3
Na pravej strane obrazovky sa zobrazí dlhý zoznam protokolov.

Teraz sa pokúste nájsť chybu s Červeným krížom, ktorá je spôsobená súbormi .dll a iexplorer.exe. Táto chyba je chyba, ktorá bola vygenerovaná a zaznamenaná, keď program Internet Explorer prestal pracovať. V okolí sa musia nachádzať časové značky, vyhľadajte a vyhľadajte presnú súvisiacu chybu na základe času.
Ak nájdete chybu, v protokoloch sa uvedie aj názov súboru .dll. Poznamenajte si a zapamätajte si názov súboru.
Tento súbor môžete opraviť alebo odstrániť. (Ak chcete odstrániť súbor .dll, spustite počítač v bezpečnom režime.)

Resetovanie bezpečnostnej zóny

Bezpečnostné zóny a chyba nesúladu času tiež spôsobujú, že program Internet Explorer prestal fungovať. Zónu zabezpečenia programu Internet Explorer môžete upraviť tak, že v možnostiach Internetu prejdete na položku Nastavenia.

Kliknite na kartu Zabezpečenie a potom na možnosť Obnoviť všetky zóny na predvolenú úroveň.

ie stopped working fix 2
Tvorba HTML5 ako predvoleného prehrávača

Program Internet Explorer prestal fungovať a problém s zlyhaním programu Internet Explorer je tiež spôsobený počas prehrávania videa z YouTube. IE je na hovno s Flash a Adobe, takže najlepším riešením je aktualizácia prehrávača HTML5 v predvolenom nastavení. Tu je návod, ako to urobiť.

Prejdite na HTML5 zaregistrovacia stránka ,

V dolnej časti tejto stránky sa zobrazí text Vyžiadať prehrávač HTML5. Kliknite na toto tlačidlo a tento prehrávač sa stane predvoleným hráčom v programe IE. Uistite sa, že máte program Internet Explorer 11 a novší, ktorý vám umožní hladký zážitok.

Tu je niekoľko spôsobov, ako opraviť, že program Internet Explorer prestal fungovať Windows 8, Windows 7 problém. To by tiež vyriešilo zlyhanie programu Internet Explorer. V prípade akýchkoľvek problémov nás informujte v komentároch.

Zdroj snímky obrazovky: TechSupportAll