Opravte FaceTime, ďalšie ikony aplikácií v telefónoch iPhone 6, iPhone 5, 4 po útek z väzenia, aktualizácie

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

FaceTime je skvelá vstavaná aplikácia od spoločnosti Apple, ktorá prichádza v telefónoch iPhone a iPad. Aplikácia FaceTime umožňuje používateľom jednoduchý a rýchly videohovor. Niektorí používatelia telefónov iPhone však po aktualizácii alebo útek z väzenia hlásili chýbajúcu ikonu FaceTime v telefónoch iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 4, iPhone 5 a ďalších verziách. Tento článok vám ukáže, ako opraviť žiadnu ikonu alebo tlačidlo iPhone FaceTime po útek z väzenia a tiež vám poskytne opravu, ktorá vyrieši chýbajúce ikony aplikácií pre všetky ostatné aplikácie okrem FaceTime. Začnime.

Opraviť žiadnu ikonu iPhone FaceTime alebo iné ikony aplikácií

Povoliť funkciu FaceTime

Prvé veci ako prvé. Nezabudnite povoliť funkciu FaceTime z nastavení. Existuje mnoho používateľov, ktorí dokázali získať ikonu FaceTime pomocou tohto jednoduchého triku.

Spustite vo svojom iPhone nastavenia a prejdite do časti FaceTime a uistite sa, že je povolená.

facetime icon missing 1

Zakázať obmedzenia

Niektorí používatelia čelia problémom so spustením aplikácie FaceTime a kvôli svojej polohe nachádzajú ikonu na svojom zariadení. Dôvodom je skutočnosť, že FaceTime sa v mnohých krajinách neotvára. Tu je návod, ako zrušiť obmedzenia.

Spustite Nastavenia a prejdite na kartu Všeobecné a potom prejdite na kartu Obmedzenia.

Na karte „Povoliť“ sa uistite, že je zapnuté prepínacie tlačidlo pre FaceTime.

OR

Prejdite na položku Obmedzenia a klepnite na „Povoliť obmedzenia“. To platí najmä pre používateľov iPhone 4.

Teraz zapnite obmedzenie FaceTime na ON.

Teraz vyberte možnosť „Zakázať obmedzenia“

Teraz prejdite na Nastavenia a klepnite na „Telefón“ a uvidíte ikonu FaceTime. Môžete naň klepnúť.

Image: imore.com

Obrázok: imore.com

Povoliť funkciu FaceTime pre hovory

Niektorí používatelia uviedli, že sa počas hovorov nezobrazuje ikona FaceTime. Z tohto dôvodu budete musieť povoliť funkciu FaceTime pre hovory. Stačí prejsť do časti „Telefón“ v nastaveniach vášho iPhone a zapnúť FaceTime.

Obnoviť nastavenia

Po úplnom obnovení nastavení sa neopraví žiadna ikona ani tlačidlo iPhone FaceTime ani po útek z väzenia. Ak to chcete urobiť, prejdite na Nastavenia a prejdite na položku Reset a potom klepnite na Obnoviť všetky nastavenia.

Používanie vyhľadávania pomocou reflektorov

Spotlight search je najvýkonnejší natívny vyhľadávací nástroj iPhone. Môže vyťažiť najodľahlejšie aplikácie a softvér, ktorý nemusí byť pre vás z rôznych dôvodov viditeľný vo forme ikony. Ak chcete opraviť ikonu FaceTime, ktorá v iPhone 6 alebo iPhone 5 a 4 chýba, jednoducho nakreslite vyhľadávacie pole Spotlight potiahnutím prstom nadol po strednej obrazovke a do vyhľadávacieho poľa napíšte „FaceTime“ a zistite, či sa vo výsledkoch objaví FaceTime. Ak áno, spustite ho a zavolajte.

Riešenie problému pomocou nastavení používania: Oprava zobrazovania všetkých chýbajúcich ikon aplikácií v iPhone

Existuje ďalší spôsob, ako zobraziť všetky chýbajúce ikony v iPhone po útek z väzenia alebo po aktualizácii. Tento trik zaberie trochu času v závislosti od počtu chýbajúcich ikon aplikácií nainštalovaných v telefóne, ale funguje to ako kúzlo.

Prejdite na Nastavenia-> Všeobecné-> Použitie. Tu sa zobrazí zoznam aplikácií. Ak nevidíte žiadnu ikonu FaceTime alebo ikony aplikácií, uvidíte, že veľa aplikácií nemá v zozname svoje mená. V niektorých aplikáciách môžu chýbať ich logá.

facetim icon missing 2

Stačí klepnúť na aplikáciu, pre ktorú chýba logo alebo meno. Uvidíte nové okno. Stačí sa vrátiť späť stlačením tlačidla „Použitie“ a klepnúť na ďalšiu aplikáciu. Klepnite na názvy aplikácií. Neodstraňujte aplikáciu ani nič, jednoducho klepnite na aplikácie v zozname, v ktorých chýbajú ich názvy.

facetime icon missing 3

Po dokončení zoznamu a klepnutí na všetky aplikácie reštartujte zariadenie alebo „Respring“ iPhone prejdite na Nastavenia Siri. Zobrazí sa logo Apple a po spustení zariadenia sa v zozname aplikácií budú zobrazovať všetky ikony aplikácií vrátane ikony FaceTime.

facetime icon missing 4

Obnoviť továreň

Posledná možnosť, ako opraviť ikonu FaceTime v iPhone po útek z väzenia alebo po aktualizácii, je obnova. Tým by sa odstránili vaše kontakty a údaje, ale môžete sa tomu vyhnúť použitím zálohy. Stačí pripojiť svoj iPhone k počítaču a potom kliknúť na „Obnoviť“ v iTunes a potom zvoliť „Nastaviť ako nový telefón“.

Takto sa nedá opraviť žiadna ikona alebo tlačidlo iPhone FaceTime po útek z väzenia. Vyššie uvedené metódy môžete použiť na opravu chýbajúcich ikon aplikácií v telefónoch iPhone 6, 5, iPhone 4 a ďalších verziách. Ak sa pri vykonávaní krokov uvedených v článku stretnete s akýmkoľvek problémom, okomentujte tento príspevok a my sa vám ozveme.