Oprava chyby iba pri tiesňových volaniach v Galaxy S6, S5, S4 a ďalších telefónoch Android

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Android je mobilná platforma s otvoreným zdrojom, ktorá má množstvo výhod. S výhodami však prichádzajú obrovské nedostatky, ktorých primárnou príčinou je nestabilita. Tisíce používateľov čelia problému, v ktorom vidia na svojich telefónoch s Androidom správu „Iba na tiesňové volania“, najmä vo všetkých telefónoch Galaxy S6, Galaxy S5, S4 a ďalších telefónoch so systémom Android všeobecne.

Je dôležité si uvedomiť, že na vyriešenie problému s tiesňovým volaním iba v systéme Android tu predpokladáme, že získavate plné signály mobilného pripojenia v tom zmysle, že s poskytovateľom služieb nie je problém. Ak signály prichádzajú pre iných ľudí a iba váš telefón so systémom Android vytvára signály obmedzených chýb služieb, určite to znamená, že problém je s vaším telefónom.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete opraviť tiesňové volania iba v prípade systému Android. Pozrime sa na nich jeden po druhom.

Oprava tiesňových hovorov iba v telefónoch Samsung Galaxy a ďalších telefónoch s Androidom

Vypnite a zapnite telefón

Môže to byť zvláštne, ale vypnutie a zapnutie telefónu s Androidom môže vyriešiť problém s tiesňovými volaniami. Stačí vypnúť telefón s Androidom, počkať niekoľko sekúnd alebo najlepšie minútu a potom ho zapnúť. Budete prekvapení, keď sa problém vyrieši týmto spôsobom. Ak to nie je vyriešené a vaša Galaxy S6, S5 alebo S4 stále zobrazuje chybu, prejdite na ďalšie kroky.

Reset telefónu

Resetovanie telefónu s Androidom je druhým spôsobom, ako opraviť iba chybu núdzového volania. Nerobte si starosti, nie je to veľký problém a slovo reset vás nesmie vystrašiť. Jednoducho odpojte telefón od akéhokoľvek zdroja napájania a vyberte batériu. Počkajte niekoľko minút a potom vložte batériu dovnútra

Niektoré z telefónov s Androidom nebolo možné otvoriť, aby bolo možné vybrať batériu. V takom prípade prejdite na ďalší krok.

Upravte a nastavte SIM kartu

SIM karta musí byť vo vnútri telefónu správne. Mnoho používateľov otvára svoje telefóny s Androidom častejšie, aby zmenilo SIM karty alebo vyladilo. Pri tomto postupe znehodnocujú pozíciu SIM karty. Ak sa zmení poloha karty SIM, signály sa neprídu a budete čeliť chybe tiesňového volania. Ak to chcete vyriešiť, stačí otvoriť telefón a skontrolovať, či je karta SIM správne umiestnená.

Je tiež potrebné vyčistiť kartu SIM a jej boky. Ak máte pocit, že je na karte SIM usadený prach a nečistoty, zoberte vtáka z bavlny alebo hodvábneho papiera, nalejte naň nejaký parfum a vyčistite vnútorné telo telefónu. Po použití hodvábneho papiera alebo bavlneného vtáka a vyčistení nechajte telefón niekoľko minút otvorený a nechajte ho zaschnúť. Potom vložte sim kartu späť a zapnite telefón. Týmto spôsobom by ste mohli v systéme Android opraviť iba chybu núdzového volania.

Výber sietí

Je tiež potrebné vybrať správneho poskytovateľa siete z nastavení telefónu. Vo väčšine prípadov sa nastavenia telefónov Samsung Galaxy zmenia. To spôsobí odpojenie siete.

Spustite vo svojom telefóne s Androidom Nastavenia a prejdite na Nastavenia siete.

Klepnite na mobilné siete a potom prejdite na Sieťoví operátori.

Vaše zariadenie vyhľadá sieť. Ak to tak nie je, stačí klepnúť na Vyhľadávacie siete.

Teraz vyberte sieť na základe sily a predplatného. Ak nie ste prihlásený / -á na odber siete, výber by nepomohol.

V najnovších verziách systému Android možno vyššie uvedené nastavenia nájsť v Nastaveniach a „Viac sietí“, ako je to znázornené na obrázkoch nižšie.

Screenshot_2016-03-31-03-29-11

Screenshot_2016-03-31-03-29-15 Screenshot_2016-03-31-03-29-19

Môžete tiež klepnúť na možnosť „3“ a zmeniť sieť tak, aby ste vyskúšali ďalšie možnosti. Cieľom je zmeniť siete a skontrolovať, ktorý trik rieši problém iba s tiesňovými volaniami.

search 1

status 1

status 11a status 111a

Vyberte správny režim

V Galaxy S5, S6 a ďalších telefónoch s Androidom existuje iný spôsob, ako opraviť iba problém s tiesňovými volaniami.

status 1a

V nastaveniach jednoducho prejdite do „Sieťového režimu“
LTE / WCDMA / GSM -> WCDMA / GSM alebo
LTE / WCDMA / GSM -> WCDMA

Toto boli niektoré zo spôsobov, ako vyriešiť problém s tiesňovými volaniami iba v telefónoch s Androidom, najmä v zariadeniach Samsung Galaxy.

V prípade nejasností komentujte tento príspevok a my sa vám ozveme.