Prvý pohľad: Nový správca sťahovania Firefox 20

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

->

Firefox 20 bol práve vydaný pre Windows, Linux a Mac a táto nová verzia prináša nového správcu sťahovania. Nový nevyhnutne neznamená, že sa ho používatelia budú musieť znova naučiť používať, správca sťahovania funguje rovnako ako v predchádzajúcich verziách, teraz však obsahuje niekoľko nových doplnkov, ktoré vás pravdepodobne prinútia zbaviť sa súčasného doplnku správcu sťahovania. , Ak nejaký.

Pre začiatok, hneď po aktualizácii na Firefox 20 si používatelia všimnú nové tlačidlo. Nové tlačidlo správcu sťahovania umiestnené vedľa tlačidla Domov (obrázok vyššie) má niekoľko funkcií: pridáva rýchly prístup k stiahnutým súborom (v ponuke v štýle popisku), zobrazuje zostávajúci čas sťahovania. Po dokončení sťahovania sa tiež šípka nadol zmení na zelenú ako pripomienka, že ste dokončili novú položku.

Okrem toho môžu používatelia kliknúť na odkaz Zobraziť všetky stiahnuté súbory, aby sa otvorila knižnica Firefoxu a zobrazila sa história všetkých stiahnutí. Vedľa názvu súboru je tiež k dispozícii ikona priečinka na prístup k priečinku, ktorý obsahuje. Upozorňujeme, že z knižnice môžu používatelia pristupovať aj k histórii prehliadania webu, značkám a všetkým záložkám.

Knižnica Firefoxu 640_wide

Nakoniec, buď z ponuky nového tlačidla sťahovania alebo z knižnice, môžu používatelia pozastaviť, obnoviť, zrušiť, otvoriť obsahujúci priečinok a získať prístup k ďalším možnostiam.

Ako vrátiť späť starého správcu sťahovania

Zrejme pre tých, ktorým sa nepáči nový správca sťahovania Firefox 20, prejdite na stránku možností webového prehliadača (about:config) a vyhľadajte browser.download.useToolkitUI a nastavenie na pravda vráti späť starého správcu sťahovania (nie je potrebný reštart).

Firefox Download Manager stará verzia 640_wide

To je takmer všetko, čo potrebujete vedieť o novom správcovi sťahovania Firefoxu 20. Pre viac informácií môžete tiež skontrolovať Blog Firefox .

Zdroj Cnet