Prvý pohľad: skoré zostavenie spotrebiteľskej ukážky Windowsu 10 obsahuje veľa zmien (video)

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Pred spotrebiteľskou ukážkou systému Windows 10 sa objavil nový únik operačného systému (zostava 9901) s množstvom nových funkcií a vylepšení oproti tomu, čo je už k dispozícii v technickej ukážke systému Windows. Teraz, keď sme sa dostali k tomu, čo sa zdá byť skorou verziou januárového technického náhľadu, máme veľký obraz o tom, čo príde. Nová zostava obsahuje Cortanu, vylepšenie panela úloh a ďalšie časti používateľského rozhrania boli tiež aktualizované a Microsoft bude dodávať nové a aktualizované aplikácie.

Zdá sa, že Cortana, ako sa už predtým hovorilo, je na dobrej ceste k januárovému vydaniu. V zostave 9901 sa asistentka už javí ako funkčná na pracovnej ploche, hoci je obmedzená na to, čo dokáže. Používateľské rozhranie vyzerá prepracovanejšie, ale nie je to konečný produkt. Je to však veľké zlepšenie oproti ukážke Cortana, ktorú sme videli v posledných dňoch.

Windows 10 zostava 9901 tiež odhaľuje, že Microsoft venuje veľkú pozornosť aplikácii Nastavenia , ktorá je náhradou za nastavenia počítača. V tejto zostave spoločnosť zahŕňa mnoho nových možností, ktoré sa predtým nachádzali iba v ovládacom paneli.

V nových nastaveniach nájdeme nové možnosti pre Storage Sense, ktoré používateľom umožňujú ukladať aplikácie a hry na externé pevné disky vrátane kariet micro SD. K dispozícii je nová sekcia prispôsobenia na zmenu pozadia pracovnej plochy v rozhraní Metro. Zjednodušenie prístupu prichádza s novým nastavením skrytých titulkov a na stránke Aktualizácia a obnovenie je k dispozícii nová možnosť Zálohovať.

Únik tiež ukazuje vylepšenia, ktoré Microsoft robí na paneli úloh. Napríklad panel úloh už nie je priehľadný, spustené aplikácie sú teraz označené podčiarknutím a dokonca aj vznášajúce sa ikony vyzerajú inak.

Moderné aplikácie teraz obsahujú tlačidlá modernizácie minimalizácie, maximalizácie a zatvárania. Okrem toho sa zdá, že Microsoft presúva nastavenia aplikácií do rozhrania aplikácie, čím sa vzďaľuje od stránky rozbaľovacej ponuky, čo bolo pre používateľov trochu mätúce.

Pokiaľ ide o nové aplikácie, Windows 10 build 9901 sa dodáva s novými aplikáciami, ako sú Alarmy, Fotoaparát beta, Kalkulačka, aplikácia Contact Support na spojenie so spoločnosťou Microsoft pre podporu pre Windows, ktorá vám dokonca umožní plánovať hovory.

K dispozícii je úplne nová aplikácia Photo, ktorá obsahuje nastavenia vo vnútri aplikácií namiesto rozbaľovacej ponuky, a je to vylepšenie oproti hroznej aplikácii Photo v systéme Windows 8.1. Okrem toho je tu nový Záznam zvuku a aktualizovaná aplikácia Windows Feedback.

A čo je najdôležitejšie, úniková verzia systému Windows 10 spája beta verziu nového obchodu Windows Store s tmavšou farebnou schémou a príjemnejším používateľským rozhraním. Toto je skorá verzia takzvaného zjednoteného obchodu spoločnosti Microsoft, ktorá používateľom umožní nakupovať aplikácie, hry, hudbu, filmy a televízne programy.

A je tu aplikácia Xbox, o ktorej môžem len predpokladať, že bude náhradou za Xbox Games a Xbox SmartGlass pre obe platformy (Xbox One a Xbox 360).

Do vyššie uvedeného videa som vložil všetko, čo je nové a odlišné v systéme Windows 10 zostava 9901. Dajte mi vedieť, čo si myslíte o spotrebiteľských funkciách, ktoré Microsoft chystá predstaviť v januári .

Užite si to!