Súbor nie je možné skopírovať pre formát zväzku príliš veľký: Opravené

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

File can’t be copied too large for the volume’s format

Všimli ste si, že sa vám chybové hlásenie zobrazuje stále Súbor sa nedá skopírovať príliš veľký pre formát zväzku? Je to spôsobené skutočnosťou, že prenášate súbor s veľkosťou 4 GB alebo väčšou na externé úložisko vo formáte FAT32.

Zväzky FAT32 zjavne nemôžu ukladať súbory väčšie ako 4 GB. Jediným riešením by bolo preformátovanie externého úložiska pomocou iného formátu súboru; Dôrazne sa odporúčajú exFAT a NTFS.

Upozornenie: Pred formátovaním externého úložiska sa uistite, že ste si zálohovali údaje, ktoré sú v ňom uložené

Formátovanie v exFAT

Systém súborov exFAT je vysoko odporúčaný, pretože je tiež kompatibilný (nielen s Windows), ale aj s Mac OS X. To znamená, že použitie rovnakého externého úložiska na viacerých počítačoch a počítačoch Mac bude bezproblémové.

FYI - chcel som povedať Windows 7 a Mac OS 10.6.6 a novšie verzie. Staršie verzie budú vyžadovať nainštalovanú opravu, aby bola kompatibilná s exFAT. Možno budete chcieť vedieť, že exFAT nie je kompatibilný s mnohými hostiteľskými zariadeniami, ako sú televízia, herné konzoly, autorádiá a ďalšie.

Formátovanie v NTFS

Mali by ste vedieť, že formátovanie úložného zariadenia na systém súborov NTFS bude v počítačoch Mac nevhodné. Aj keď väčšina Mac bude čítať NTFS, nebudú o ňom písať.

Ďalej je tu ďalší hlavný problém, ktorým je NTFS, ktorý vytvára veľa aktivít na čítanie a zápis, a ktorý znižuje očakávanú životnosť úložiska. Funkciu „Bezpečne odstrániť hardvér“ budete musieť použiť vždy, keď ju chcete odpojiť od počítača.