Žena vážka predstiera smrť, aby sa dostala z Horny Males

Dragonfly

Málo vecí na tomto svete, ktoré sú také určené ako nadržaný muž. Našťastie v modernej ľudskej spoločnosti existujú polícia, zákony a väzenia, ktoré prinútili mužského človeka, aby bol jemný a presvedčivý, na rozdiel od násilných brutálov, o ktorých som si istý, že naši predkovia boli od jaskyne.

Nie všetky ženské druhy však majú to šťastie, že majú zavedený civilizovaný zákon a mechanizmy, aby ich samci rešpektovali „nie“ k ich pokroku. Mnohé druhy v živočíšnej ríši, najmä tie, v ktorých sú samce väčšie a silnejšie ako samice, majú samice často kopuláciu.Preto sa ženské druhy v iných živočíšnych ríšach uchýlili k nájdeniu spôsobov, ako sa vyhnúť násilným kopuláciám. Niektoré z používaných taktík zahŕňajú; čo najrýchlejšie utekať od postupujúceho nadržaného muža a schovávať sa pred ostatnými taktikami.

Niektoré ženské druhy vážok sa za posledný týždeň stali hlavnou témou na internete kvôli svojmu zvláštnemu spôsobu, ako sa vyhnúť pokrokom nadržaných samcov. Tieto ženy falošnú smrť!

Tento objav urobil biológ z curyšskej univerzity pri zbere lariev vo švajčiarskych Alpách. Biológ, Rassim Khelifa, jedného dňa počas svojej exkurzie do švajčiarskych Álp si všimne, že jeden vážok prenasleduje druhého, potom zrazu ten, ktorého prenasledovali, prestal lietať a klesol na zem, nohy nahor.

Prenasledovateľ na krátku dobu vznášal údajné mŕtve telo druhej vážky a potom odletel. Khelifa prekvapená náhlou smrťou vážky, ktorá sa prenasledovala, sa začala zaujímať o padlého hmyzu. Keď sa k nej priblížil na zemi, všimol si, že je to vážka, a naraz sa hmyz prebudil, prevrátil a odletel.

Incident zmätený Khelifa, a on začal baviť tento nápad, čo keby žena predstierala smrť, aby sa dostala z nadržaného muža, ktorý ju prenasledoval? Khelifa sa teda rozhodla dozvedieť sa viac o tomto podivnom správaní a začala študovať druhy vážok v ich prirodzenom prostredí.

Pozoroval prenasledovanie 31 mužov a žien a postupom času potvrdil svoje podozrenie, že ženy predstierajú smrť; vyskytlo sa to 27-krát z 31 pozorovaní, ktoré predložil. Khelifa tiež poznamenala, že ženy, ktoré predstierali smrť, nechali buď vajcia, alebo boli na ceste tam, kde ich nechala.

Khelifa pokračovala v zostavovaní správy, v ktorej uviedla, že tento druh vážky predstieral smrť, aby sa vyhlo páreniu. Poznamenáva, že na rozdiel od iných druhov vážok sa títo muži neprestanú pokúšať spáriť, ani keď boli úspešní v predchádzajúcich pokusoch. Samci sa tiež nezúčastňujú na ochrane vajec. Khelifa tiež robí ohromujúce pozorovania, že títo muži majú možnosť vytiahnuť spermie od predchádzajúcich samcov z ženského reprodukčného traktu pomocou svojich penisov. Khelifa má podozrenie, že tento čin by mohol byť škodlivý pre ženy, ktoré už znášali vajcia.

Ďalej poznamenáva, že popri falošných úmrtiach, keď ho prenasledujú muži, majú samice tendenciu schovávať sa medzi hustou vegetáciou pri hľadaní potravy.

Súvisiace: Táto samica žraloka, ktorá nemá mužského spoločníka, si vzala veci do vlastných plutiev a narodila sa panensky