Spustenie služby Facebook Marketplace s cieľom umožniť predaj a nákup položiek od používateľov vo vašom okolí

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Facebook Marketplace launches to enable you to Sell and Buy Items from users near you

Facebook pridal novú ponuku produktov do svojich ponúkaných služieb. Online trh, kde používatelia môžu nakupovať a predávať veci od ostatných používateľov Facebooku v ich okolí.

Facebookové online trhovisko funguje viac-menej rovnakým spôsobom ako OLX, Jumia Marketplace (miestne v Keni) a eBay, Craigslist a Gumtree (v zahraničí). Je to online platforma, v ktorej môžu kupovať a predávať tovar medzi sebou.

Facebook Marketplace sa začne tento týždeň v USA, Spojenom kráľovstve, Austrálii a na Novom Zélande. Aj keď v súčasnosti používatelia Facebooku predávajú alebo nakupujú na sociálnej sieti. Spustené Marketplace je ďalšou platformou venovanou iba predaju a kúpe tovaru od iných používateľov, na rozdiel od uverejňovania v skupinách Facebooku alebo na jednej stránke.

Štatistiky ukazujú, že už 450 miliónov používateľov Facebooku aktívne nakupuje a predáva tovar na sociálnej sieti mesačne. Hlavne prostredníctvom skupín na Facebooku. Ako hovorí Bown Pan, projektový manažér Facebooku, sociálna sieť teraz formálne poskytuje používateľom priestor na vykonávanie takýchto firiem.

Ako funguje Facebook Marketplace

Facebook Marketplace launches to enable you to Sell and Buy Items from users near youSlužba Facebook je nastavená tak, že pri používaní mobilnej aplikácie nahrádza ikonu Messenger v strede dolného riadku ikonou Marketplace. Po klepnutí na túto ikonu sa dostanete na stránku vygenerovanú algoritmom, ktorá katalogizuje všetky rôzne položky, o ktorých si Facebook myslí, že by vás mohli zaujímať.

Samozrejme, existuje pre vás získavanie údajov, ktoré vám poskytne najlepšie návrhy k položkám, ktoré by vás mohli zaujímať, na základe Facebookových stránok, ktoré sa vám páčili. Po dokončení nákupu alebo dvoch nákupov na Facebooku sa po chvíli zobrazia aj položky na základe vašej predchádzajúcej histórie nákupu.

Táto platforma vám umožňuje informovať predajcu o akejkoľvek konkrétnej položke určenej na predaj a ponúknuť na ňu ponuku. Ak chcete položku predať, stačí nahrať jej fotku, vyplniť jej názov, popis a cenu. Odtiaľ budete musieť potvrdiť svoju polohu a voila! Trpezlivo čakajte, kým to klienti neprechádzajú a dúfajú, že človek potrebuje to, čo musíte predať.