Facebook umožňuje používateľom blokovať použitie akýchkoľvek slov alebo fráz na komentovanie svojich príspevkov

facebook news feed

Od začiatku internetu je kyberšikana vždy problémom, ale zhoršuje ho rozsiahle využívanie sociálnych médií. Keďže sociálne médiá spájajú všetkých vašich priateľov na jednu platformu, je možné, aby jeden príspevok na platforme oslovil všetkých vašich rodinných príslušníkov a priateľov. Facebook, ako najpopulárnejšia platforma sociálnych médií v súčasnosti (a minulosť), už dlho bojuje proti kyberšikane.

Facebook práve ohlásil svoj najnovší arzenál proti počítačovému šikanovaniu, čo užívateľovi umožňuje blokovať určité slová alebo frázy, aby sa nikdy nepoužívali na komentovanie svojich príspevkov. To znamená, že čoskoro budete môcť blokovať komentáre obsahujúce určité slová, frázy a dokonca aj emoji.Facebook pracuje na tom, aby umožnil používateľom zakázať zobrazovanie slov / fráz / emodži vo svojich osobných časových osách

Tip @Techmeme pic.twitter.com/9WpfDXEEu7

- Jane Manchun Wong (@wongmjane) 27. novembra 2018

Podľa snímky obrazovky zdieľanej Jane Wong je táto funkcia stále vo vývoji a umožní používateľom vybrať slová, reťazce slov a emodži, ktoré by chceli automaticky blokovať v sekciách komentárov svojich príspevkov.

Ako to vyjde, príspevky používateľa automaticky odmietnu a nezobrazia žiadne komentáre pomocou blokovaného slova, reťazcov slov alebo ikon emodži. Komentáre podané pomocou blokovaných slov, reťazcov slov a emodži sa však zobrazia používateľom, ktorí ich uverejnili spolu so svojimi priateľmi. Žiadna iná osoba mimo uvedeného nebude môcť vidieť komentáre.

Dôvodom, ktorý umožnil ľuďom, ktorí uverejňujú „zlé veci“, myslieť si, že ich príspevok prešiel úspešne, bolo odradiť prostriedky, ktoré zvyčajne používajú na obchádzanie blokovania. Pretože si budú myslieť, že správa bola uverejnená, nebudú cítiť potrebu používať taktiku obchádzania.