Esther Ndagire Digitalizovala populárnu ugandskú hru, Matatu, do hry pre Android a iOS

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

to je odhaduje že v obchode Google Play Store existuje viac ako 1 milión aplikácií. Nasleduje aplikácia Apple App Store s približne 900 000 aplikáciami. Je to dobrá vec pre používateľov smartfónov, pretože to môže znamenať iba to, že máme množstvo aplikácií a hier, ktoré vyhovujú našim potrebám. Ale ako africký užívateľ smartfónov si vždy, keď navštívite obchod s aplikáciami, uvedomíte, že väčšina aplikácií je vyvinutá alebo určená pre používateľov z iných svetových trhov, ako je Západ a Ďaleký východ.

Iste, stále rastie počet afrických vývojárov, ktorých aplikácie a hry sa už predvádzajú v rôznych obchodoch s aplikáciami. Ich počet je však v porovnaní s vývojármi zo západného a ďalekého východu príliš vzdialený. Dnes sa s vami podelíme o príbeh jedného z tých afrických vývojárov, ktorí sa snažia dať africkú známku do rôznych obchodov s aplikáciami.

povedz nám o sebe

Esther Ndagire Digitized A Popular Ugandan Game, Matatu, Into An Android And iOS GameMoje meno je Esther Ndagire, som vývojár v spoločnosti Kola Studios, tvorcoch Matatu a pripravovanej logovej hry.

Kola Studios je tím desiatich, ktorí neúnavne pracujú na tom, aby vám priniesli tie najlepšie hry v Ugande, medzi ktoré patria Matatu, Last Card, Keiko, Spur, Karata.

V súčasnosti pracujeme na hre Logo, ktorá bude mať všetky logá, ktoré ľudia vidia po celej krajine v ich každodennom živote.

Povedzte nám viac o Tri hry

Esther Ndagire Digitized A Popular Ugandan Game, Matatu, Into An Android And iOS GameMatatu je kartová hra pre dvoch hráčov, ktorá bola právom označovaná za najpopulárnejšiu mobilnú hru v Ugande. Bola vyvinutá v roku 2011 s prvou verziou pre Android a neskôr bola vytvorená iOS verzia.

Mysleli sme si, že by bolo užitočné vyvinúť aplikáciu pre Android, ktorá prekladá populárnu miestnu kartovú hru na mobilnom zariadení. Momentálne hra doteraz získala 79 000 stiahnutí, s približne 120 novými stiahnutiami denne a odhadom 120 000 hier hraných za deň.

Matatu bol vyvinutý v roku 2011 s cieľom digitalizovať miestnu hru, ktorú vyrastalo mnoho Ugandanov.

Vieme, že radi vytvárate hry, čo vás motivovalo k spusteniu hry s logom?

Ako spoločnosť zaoberajúca sa vývojom hier neustále hľadáme nové nápady na hry, ktoré sa ľuďom budú páčiť. Je zrejmé, že hráme aj veľa hier, ktoré vytvorili iní ľudia.

Vždy som miloval hranie logových hier a naozaj som si ich užíval. Všimol som si však, že tieto hry s logom, ktoré hrám, sú plné iba medzinárodných log. O tejto myšlienke som diskutoval so zvyškom tímu, ktorý vytvoril našu vlastnú hru s logom, a dal som veľa log, ktoré sú hrdo Ugandan. Cítili sme sa, ako by to zlepšilo znalosti ľudí o rôznych spoločnostiach v Ugande.

Vysvetlite nám, ako hra funguje?

Logikou tejto hry je, aby hráč videl logo vášho obrázka bez priradeného názvu spoločnosti alebo značky. V dolnej časti bude viac písmen, z ktorých si môže vybrať, aby mohol uviesť názov značky / vlastníka loga.

Viacnásobné odhady sú povolené, až kým hráč nezíska správne meno loga, budú k dispozícii aj rady, ale hráč bude stáť jeden bod za nápovedu z jeho celkových bodov. Správne uhádnuté logo získa hráčovi 5 bodov a potom sa zobrazí celé logo.

Esther Ndagire Digitized A Popular Ugandan Game, Matatu, Into An Android And iOS Game

Koľko log je v hre a čo chcete, aby sa používatelia hry naučili z hry?

V hre je zatiaľ asi 200 log, ale dúfame, že sa počet zvýši, keď poskytujeme ďalšie aktualizácie. Boli by sme radi, keby používatelia viac podporovali spoločnosti, ktorých logá sú súčasťou hry. Po uhádnutí názvu loga by títo chlapci mali Google vyhľadať a podporovať ich aktivity.