Posilnenie postavenia študentov prostredníctvom technológie

Keby staršia generácia počula, že teraz musia byť študenti motivovaní študovať, mysleli by si, že záležitosti týkajúce sa vzdelania idú na juh. V skutočnosti sa však uberá správnym smerom. Všetko sa vyvíja a zdokonaľuje, rovnako by mal prebiehať proces učenia. Študenti už nie sú ochotní nasledovať staré spôsoby, sú otvorení všetkému, čo svet moderných technológií ponúka. Nikto neberie ohľad na klasické metódy vzdelávania, nepoškodzuje ich však kombinovanie a nechať študentov zvoliť si cestu, ktorá im poskytne silné vedomosti a potešenie z cesty.

V poslednej dobe, keď sa vyžaduje množstvo požadovaných informácií a požiadaviek, už nie je možné všetko efektívne pochopiť, najmä ak ide iba o malé čierne písmená na nejakom belavom papieri. Situácia sa dramaticky zmení v okamihu, keď sa tento „čiernobiely film“ zmení na svetlý ľahko zapamätateľná a reprodukovať obrázok. V okamihu, keď učitelia uskutočnia lekciu podporujúcu svoju tému pomocou efektívnych vizuálnych prvkov, je dokázané, že študent to vníma oveľa lepšie. Zároveň, keď študenti prezentujú svoje projekty a podopierajú ich nejakou grafikou, animáciami, živými fotografiami, nielen že ich triedy chodia hore, majú rovesníci šancu sa niečo naučiť.

Učitelia aj študenti prispejú pridaním vizuálu do svojej práce. Dokonca aj bez akýchkoľvek vážnych skúseností alebo vynikajúcich zručností v grafickom dizajne je navrhnutých veľa možností, ako to dosiahnuť vďaka existujúcim rôznym aplikáciám. Jedinou z nich, ktorú by ste chceli skontrolovať, je Crello, známa platforma užitočná pre tých, ktorí potrebujú udržiavať svoju prácu s trvalo udržateľnou grafikou na rôzne účely - animácie, obaly, prezentácie, fotografie, plagáty, ilustrácie. Úlohou je zaistiť, aby mali všetci k dispozícii grafický dizajn . Aby sa to stalo, ponúka solídne nástroje na vyriešenie akejkoľvek konštrukčnej úlohy jedným kliknutím.

Vo vzdelávaní je teraz všetko digitálne. Študenti čoskoro zabudnú na definíciu slova „rukopis“, pretože tento koncept sa stráca v dôsledku neustáleho používania technológií v danom predmete. Testy, prax, obohatenie a workshopy sa uskutočňujú prostredníctvom určitej technologickej odmeny. Prezentácie, správy, projekty študentov sú plné úžasných grafických návrhov, živých fotografií.

Technológia je nevyhnutnou súčasťou každého úspešného vzdelávacieho procesu, ktorý by mohol prispieť k jej hodnote v rôznych oblastiach: školské štúdium, mimoškolské aktivity, samoštúdium.školské

Zmysluplné využívanie technológií na hodinách prináša skvelé služby tým, že povzbudzuje študentov, aby sa stali sprostredkovateľmi ich vlastnej práce. Veci, ktoré počuli od niekoho, zostanú, ale to, čo skúmali, bude ich navždy. Pred nejakým časom, aby sme dokončili akúkoľvek prácu na projekte alebo nejaký výskumný materiál, sme museli dostať „povolenie na pobyt“, aby sme sa mohli usadiť v obrovskej knižnici. Ďalším krokom by bolo ponoriť sa do priepasti kníh a časopisov. Nakoniec ho ozdobíme farbami - farby, ceruzky, značky a papiere A2 boli našimi hlavnými návrhárskymi nástrojmi. Je dobré vedieť, že v súčasnosti sa grafický dizajn posunul na oveľa zjednodušenú a zároveň dosť prepracovanú úroveň. Situácia sa drasticky zmenila. Aby bola práca vykonaná, musia študenti vlastniť rýchlu wifi, gadget na pripojenie a hlboké znalosti o tom, ako vyhľadávací mechanizmus funguje. To neznamená, že internet pre nich urobí všetko, jednoducho zvýši ich výskumné schopnosti a kreatívny prístup k dokončeniu úloh.

Mimoškolské aktivityAkademické kluby, umelecké kruhy, divadelné skupiny, školské noviny a webové stránky, charitatívny klub, školská skupina ... Tento zoznam môže pokračovať. Pretože existuje takmer nespočetné množstvo vecí, s ktorými sa študenti po škole zapájajú. Hádaj čo? Všetci tak či onak budú potrebovať pomoc s dostupnou technológiou. Vyhľadávajú nápady, dizajnujú plagáty, letáky a plagáty na propagáciu podujatí, inzerujú svoje plány a na školských a komunitných webových stránkach, zverejňujú príspevky na sociálnych sieťach a zverejňujú svoje skutky na mape. Robotika, úvod do grafického dizajnu, kódovanie pre deti, vývoj hier sa stali vecami vyučovanými v škole.

Samoštúdium

Študenti lepšie ako kedykoľvek predtým sú dokonale vybavení všetkými materiálmi a zdrojmi potrebnými na zabezpečenie kvalitného samovzdelávania. Kanály YouTube mať takmer všetko, čo chceme prísť a dozvedieť sa o ňom, jednoducho to pomenujete. Webináre a workshopy, celkom zadarmo, určite určite pomôžu zdokonaliť vaše ihrisko a zaplniť medzery vo vašej „databáze“. Webové stránky a blogy, plné vizuálov, fotografií, animácií, infografík, poskytnú informácie, ktoré im umožní držať sa s vami. Dokonca aj sociálne médiá, keď sa používajú inteligentne, sú tu pre vás, aby ste obohatili a posilnili svoje znalosti a zručnosti.Všetky veci hovoria ...

Vo vzdelávaní sa často kladie dôraz na technológie. Pretože sa bojí myslieť namiesto nás a zhoršovať náš mozgový potenciál. Z toho, čo je v poslednej dobe pozorovateľné, je však situácia úplne opačná. Úspešné začlenenie technologických nástrojov z neho bude mať úžitok pre vzdelávací systém a spôsobí, že vzdelávací proces bude znieť nahlas a obľúbene medzi tými, ktorí „sa môžu menej starať“. Spoliehať sa iba na dávno zavedené spôsoby, ktoré neponúkajú veľkú rozmanitosť, je cestou vedúcou k nude a nedostatku rozvoja. Spolupráca „nových“ a „starých“ pomôže študentom usilovať sa o oslobodenie od priemernosti.