Emma Haruka Iwao, zamestnankyňa spoločnosti Google, prekonala svetový rekord pri výpočte Pi

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

emma haruka Pi

Emma Haruka Iwao pracuje v kanceláriách spoločnosti Google v japonskej Osake. Po prekonaní svetového rekordu v výpočte Pi sa presúva na našu dnešnú funkciu. Výkon, ktorý získala práve včas na slávnostnú oslavu Pi; ohromujúce dlhé číslo.

Haruka pracuje na výpočte pi štyri mesiace a drví Pi na 31,4 bilióna číslic. V roku 2016 prekonal rekordný rekord Petra Trueba, ktorý vypočítal pí na dlhé 22,4 biliónov číslic.

' Bol to môj detský sen, dlhodobý sen, prelomiť svetový rekord pre Pi, “Povedala Haruka v rozhovore pre CNN Business. Povedala, že už 12 rokov pracuje na prekonaní rekordov v Pi; odkedy prvýkrát stiahla softvér na výpočet Pi na svojom PC.

Jej rekord bol certifikovaný Guinnessovým svetovým rekordom v stredu 13. marca 2019. Vďaka nej sa stala treťou ženou na svete história výpočtu Pi.

Spoločnosť Google oznámila, že ich personál 14. marca, hneď v deň Pi, prelomil rekord Pi. Aká „náhoda“ je, že Haruka zlomila záznam Pi pomocou cloudového produktu Google; predviesť iba výkonný technológie sa stala.

' Stále investujeme do cloudu a postupom času sa to ešte zlepšuje. Dúfajme, že v budúcnosti dokážeme urobiť ešte väčší výpočet.

Každý, kto sa zaujíma o údaje, si môže stiahnuť 31 415 926 535 897 číslic výpočtov Haruka Pi. Najdlhšia známa verzia pi.