Naozaj potrebujete antivírus v počítači?

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémovantivirus

Boli by ste prekvapení, koľko ľudí si stále myslí, že je to legitímna otázka. Odpoveď je áno, včera, dnes a zajtra. Vždy musíte mať v systéme spustený antivírusový program (a prípadne aj antivírusový program).

Prečo si niektorí ľudia myslia, že nepotrebujú antivírus?

Nuž, je tu zavádzajúca mylná predstava, že antivírusový program potrebujú iba ľudia, ktorí nie sú na internete opatrní. Zistíte teda, že sa jedná o tzv. Pro-počítačového používateľa, ktorý hovorí, že nenavštívil žiadny web, neotvoril žiadny e-mail (ani prílohu e-mailu) a do svojho počítača nevložil žiadny palec.

Stručne povedané, myslia si, že praktizujú bezpečné výpočty, ale málo vedia, že zúfalo potrebujú antivírus vo svojom systéme. Prevádzka s jedným za jednu hodinu by mohla mať toľko trójskych koní tajne nainštalovaných vo vašom systéme; prinajmenšom.

Prečo teda potrebujete antivírus?

Antivírus je vždy vaša prvá obranná línia proti počítačovým útokom. Niekedy si môžete byť tak opatrní, ale internet je rovnako ako cesta; ste len tak bezpeční, ako ste kompetentný vodič, ktorý dopĺňa kompetencie iných vodičov.Možno ste urobili všetky správne veci; nenavštívili podozrivé webové stránky, neotvorili podozrivé prílohy a nezabránili vloženiu akéhokoľvek disku do portu USB. Táto „bezpečná“ stránka, ktorú stále navštevujete, mohla byť ohrozená, pretože neaktualizovali niektoré doplnky, ktorým mohol dôveryhodný e-mailový kontakt napadnúť svoj účet, a e-mail, ktorý vám zaslali hackeri bez vášho povolenia.

Pointa je, že sa nemôžete spoľahnúť iba na svoj bezpečný postup online, aby ste sa udržali v bezpečí. Mať antivírus je rozumná vec a tu je dôvod, prečo:

Na webových stránkach, ktoré navštevujete, alebo v niektorej z aplikácií spustených vo vašom počítači, môže dôjsť k nule zraniteľnosti. Najznámejší z týchto problémov je Adobe Flash. Aj keď ste odborníkom v oblasti kybernetickej bezpečnosti, bez antivírusu vás nenechá úplne bezbranný, pretože sa nemôžete chrániť pred tým, čo neviete. Antivírus vás však môže zachrániť pred zraniteľnosťou v nultý deň spustením podozrivej aplikácie v karanténe.Niektorí ľudia majú legitímne obavy týkajúce sa spustenia antivírusu vo svojom systéme, pričom tvrdenia akoby spomalili váš počítač. Staršie verzie antivírusového softvéru, ako sú MacAfee a Norton, boli v tomto zvyku neslávne známe. Tieto antivírusy udržali váš počítač v prevádzke pomalšie ako niektoré vírusové programy, ktoré mali chrániť pred. A opäť, dokonca aj niektoré moderné antivírusy vás obťažujú upozorneniami a stimulmi, aby ste si zakúpili prémiové predplatné a pokračovali v platení za prémiový balík. Niektorí sú takí agresívni na reklamu, že by mohli ľahko odovzdať adware.

Na druhú stranu, počítače získali rýchlejšie a viac zdrojov, že ich už nezaťažuje iba antivírus. Okrem toho existuje veľké množstvo antivírusových programov, ktoré vás neznepokojujú reklamami na prémiový balík, a niektoré z nich sú dokonca vstavané operačné systémy, ako napríklad Windows Defender v systéme Windows 10. Najlepšia časť o programe Windows Defender je to, že nemá junkware, je ľahký, žiadne reklamy a neuškodí vám o kúpe prémiového balíka.

Používatelia systému Windows 7 si môžu program Windows Defender stiahnuť ako Základy zabezpečenia spoločnosti Microsoft ,Máte antivírusový program! Preto musíte byť opatrní

To, že vo svojom systéme už máte nainštalovanú antivírusovú techniku, neznamená to, že by ste mali upustiť od ochrany online osvedčených postupov. Stále by ste sa mali riadiť povinnou starostlivosťou online tým, že nebudete sťahovať a spúšťať softvér, ktorý vyberiete z internetu, aktualizovať všetok softvér, odinštalovať softvér, ktorý je väčšinou zraniteľný, napríklad Java.