Stolový počítač Hybridný spánok - čo je to a prečo by ste ho mali používať

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

hybrid sleep mode shut down

Ak ste používateľom prenosného počítača, pravdepodobne viete o troch režimoch úspory energie v počítačoch so systémom Windows; Spánok, dlhodobý spánok a vypnutie.

spánok: Režim úspory energie, ktorý umožňuje prenosnému počítaču po obnovení práce rýchlo obnoviť plnú spotrebu (zvyčajne v priebehu niekoľkých sekúnd). Je to vynikajúci spôsob, ako ušetriť energiu z batérie bez toho, aby ste museli počítač vypnúť, keď na ňom musíte prestať pracovať, ale čoskoro potom bude pokračovať.

Režim spánku šetrí energiu, pretože ukladá vašu aktuálnu prácu do pamäte a spotrebúva malé množstvo energie (len toľko, aby bola práca pozastavená), takže po obnovení práce nájdete všetky otvorené súbory, priečinky, nastavenia a aplikácie stále otvorené; a môžete pokračovať tam, kde ste prestali.

hibernácie: Režim spánku ukladá všetku prácu a nastavenia do pamäte a spotrebúva len toľko energie, aby ste ich tam mohli udržať. Režim hibernácie umiestni všetky otvorené súbory, priečinky, nastavenia a aplikácie na pevný disk a potom uvedie prenosný počítač do režimu extrémne nízkej spotreby energie. Ak prenosný počítač prepnete do režimu dlhodobého spánku ako režim spánku, ušetríte viac energie batérie, ale obnovenie práce vám bude trvať dlhšie; ale určite kratší, ako ste naštartovali z úplného režimu vypnutia.

Vypnúť: Toto je úplné zabitie moci a všetko sa vypne; všetky vaše súbory, priečinky, nastavenia a aplikácie sa vypnú. V tomto režime nie je takmer žiadna spotreba energie, pretože počítač je úplne vypnutý.

To znamená, že si všimnete, že všetky tri možnosti napájania sú k dispozícii iba na prenosných počítačoch, ale v stolnom počítači štandardne chýba režim dlhodobého spánku. Zatiaľ čo režim spánku je funkcia vhodná pre notebooky, stolné počítače majú rovnakú verziu ako režim hybridného spánku.

Hybridný režim spánku: Je režim úspory energie určený pre stolové počítače. Kombinuje režim spánku aj režim dlhodobého spánku, ako viete v prenosných počítačoch. Hybridný spánok je obzvlášť užitočný, ak máte výpadok napájania (a máte podozrenie, že to bude chvíľu trvať), ale nechcete vypnúť stolný počítač a spoločnosť UPS vás upozorní, že ste práve dostali pár minút. Vložením do režimu hybridného spánku sa všetky otvorené priečinky, súbory, nastavenia a pracovná plocha uložia na pevný disk a počítač prejde do stavu veľmi nízkej spotreby energie.

Hybridný spánok je obzvlášť užitočný, ak máte výpadok napájania (a máte podozrenie, že to bude chvíľu trvať), ale nechcete vypnúť stolný počítač a spoločnosť UPS vás upozorní, že ste práve dostali pár minút. Vložením do režimu hybridného spánku sa všetky otvorené priečinky, súbory, nastavenia a pracovná plocha uložia na pevný disk a počítač prejde do stavu veľmi nízkej spotreby energie.

Zistíte, že stolné počítače aj prenosné počítače majú funkcie režimu dlhodobého spánku aj hybridného režimu spánku. V predvolenom nastavení je však režim dlhodobého spánku aktivovaný na prenosných počítačoch, zatiaľ čo hybridný režim spánku je deaktivovaný. Opak je pravdou pre stolové počítače; V predvolenom nastavení je aktivovaný režim hybridného spánku, zatiaľ čo režim hibernácie je v predvolenom nastavení deaktivovaný.

Tieto dva nie sú presne podobné; Hybridný režim spánku spotrebuje oveľa menej energie (v skutočnosti nie je energia), zatiaľ čo režim dlhodobého spánku spotrebuje veľmi málo energie. Pro Tip - Ak je batéria vášho notebooku úplne vybitá a musíte ju používať, aj keď je zapojená do elektrickej zásuvky v stene. Technicky sa z notebooku stal desktop, pretože nie je taký mobilný, ako bol navrhnutý. V takom prípade by ste mali aktivovať režim hybridného režimu spánku, takže v prípade

Pro Tip - Ak je batéria vášho notebooku úplne vybitá a musíte ju používať, aj keď je zapojená do elektrickej zásuvky v stene. Technicky sa z notebooku stal desktop, pretože nie je taký mobilný, ako bol navrhnutý. V takom prípade by ste mali aktivovať režim hybridného spánku, aby ste v prípade výpadku napájania nestratili všetku svoju prácu.

Samozrejme za predpokladu, že vybitá batéria v notebooku vám dá aspoň niekoľko minút na prepnutie zariadenia do režimu spánku; po dokončení sa hybridný spánok automaticky prepne do režimu dlhodobého spánku.