Cache Killer: Rýchly a zúrivý Cache Cleaner pre Google Chrome

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Cache Killer: Rýchly a zúrivý Cache Cleaner pre Google Chrome

Ak pravidelne prehliadate internet, pravdepodobne ste narazili na tento termín web cache , Ak to ešte nepoznáte, webová vyrovnávacia pamäť je dočasné uloženie webových dokumentov, ako sú CSS, obrázky alebo dokonca celé stránky HTML. Tento mechanizmus sa nazýva ukladanie do vyrovnávacej pamäte a pomáha skrátiť čas načítania webových stránok / stránok pomocou súborov vyrovnávacej pamäte namiesto toho, aby vyžadoval čerstvý obsah zo serverov. Napriek tomu, že webová vyrovnávacia pamäť je užitočná funkcia, znižuje pravdepodobnosť získania nového obsahu z aktívnej aktualizácie webových stránok.

Cache Killer je bezplatné rozšírenie pre Google Chrome. Prinesie vám ho spoločnosť MaxiBlue a je k dispozícii na bezplatné stiahnutie v Internetovom obchode Chrome. Po inštalácii sa na Omnibare zobrazí ako samostatné zelené tlačidlo. Kliknutím na ňu môžete zapnúť alebo vypnúť funkciu automatického vymazania vyrovnávacej pamäte. Po povolení vymaže webovú vyrovnávaciu pamäť pri každom načítaní novej stránky, čím sa zabezpečí, že dostanete nový obsah.

cache killer 1

Rozšírenie vyrovnávacej pamäte cache je užitočné najmä pre webových dizajnérov / vývojárov alebo pre úlohy, ktoré vyžadujú opakovanú kontrolu stránok, či neobsahujú nejaké zmeny. Navyše, Cache Killer je nevyhnutnosťou pre low-end zariadenia, pretože web cache je niekedy videný tak, že zaberá príliš veľa miesta na pevnom disku.

cache killer 2

Verzia 1.1 aplikácie Cache Killer pridá stránku Možnosti. Kliknutím pravým tlačidlom myši na tlačidlo Cache Killer získate prístup k rôznym možnostiam, ktoré ponúka, napríklad či sa má načítať pri spustení alebo nie. Zaberá zbytočne 11,44 KB priestoru. Na tak malú vec to určite zabije! Možnosť Povoliť pri spustení sa používa na urýchlenie času začiatku prehliadača Google Chrome.

cache killer 3

Za zmienku tiež stojí, že Cache Killer vás neobťažuje žiadnou reklamou alebo prémiovou verziou (čiastočne preto, že nemá prémiovú verziu). Cache Killer tiež poskytuje možnosť rýchleho odinštalovania.

Je okrem úvodných informácií skutočne výhodné mať zakaždým vyčistenú webovú vyrovnávaciu pamäť? Vymazanie webovej vyrovnávacej pamäte samozrejme spomaľuje čas načítania stránky. Okrem toho to môže viesť k mierne zvýšenému využitiu šírky pásma.

Cache Killer tiež neprináša mimoriadne novú funkciu. Klávesová skratka SHIFT + REFRESH (vynútená aktualizácia) existuje už nejaký čas. Prehliadač Google Chrome tiež podporuje skratku CTRL + F5 na opätovné načítanie stránky.

Ako už bolo spomenuté, Cache Killer môže používať neurčito. Môžete si ho stiahnuť na Stránka rozšírenia vyrovnávacej pamäte cache , Inštalácia je jednoduchá: stačí si ju stiahnuť a prehliadač Google Chrome urobí svoju mágiu.